kayhan.ir

کد خبر: ۲۵۸۴۵۴
تاریخ انتشار : ۳۰ دی ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۷

 

گفت: پارلمان اروپا با کدام دلیل و سند قانونی سپاه پاسداران را در فهرست گروه‌های تروریستی جای داده است؟!
گفتم: چه دلیلی محکم‌تر از اینکه سپاه، با قلع‌وقمع داعش و سایر گروه‌های تروریست کمر آمریکا و دولت‌های اروپایی را شکسته است و آن‌همه زحمتی که برای ساخت گروه‌های تروریستی کشیده بودند را بر باد داده است.
گفت: یعنی می‌خواهند انتقام نابودی گروه‌های تروریستی را از سپاه بگیرند. چون حتی یک گروه تروریست را نمی‌توان نشان داد که توسط آمریکا و اروپا ساخته نشده و یا آمریکا و اروپا از آن حمایت نکرده باشند.
گفتم: در عوض با این کارشان، ایران می‌تواند با استناد به اصل پذیرفته‌شده «مقابله به‌مثل- retaliation» نظامیان کشورهای عضو اتحادیه اروپا را در فهرست گروه‌های تروریست جای دهد و انتقام خون مردم مظلومی که غربی‌ها به ناحق ریخته‌اند را از آنها بگیرد.
گفت: یعنی این کشورهای اروپایی هنوز نفهمیده‌اند که جمهوری اسلامی به دوران اقتدار آنها پایان داده است و از چندتا کشور اروپایی رو به زوال هیچ غلطی برنمی‌آید؟!
گفتم: به یک کشتی انگلیسی حمله شده بود. ناخدا گفت؛ آن پیراهن زرد مرا بیاورید! گفتند؛ قبلاً پیراهن قرمز می‌پوشیدید حالا چرا زرد؟ گفت؛ آن‌وقت‌ها پیراهن قرمز می‌پوشیدم که اگر زخمی شدم، شما متوجه خونریزی من نشوید و روحیه خود را از دست ندهید اما حالا دیگه باید پیراهن زرد بپوشم که اگر اتفاقی افتاد باز هم روحیه خود را از دست ندهید!

نام:
ایمیل:
* نظر: