kayhan.ir

کد خبر: ۲۵۸۱۵۶
تاریخ انتشار : ۲۶ دی ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۴
صبح دیروز انجام شد
همزمان با سالروز فرار شاه خائن از کشور، تجمع طلبکاران شاه تحت عنوان «مطالبه ۵۶ میلیارد دلار دزدی» از سوی کمیته مردمی- دانشجویی مطالبه‌گران از شاه مقابل سفارت سوئیس در تهران برگزار شد.
 
 
 
 
به گزارش فارس، تجمع کنندگان در این مراسم با قرائت بیانیه‌ای، خواستار بازگرداندن محتوای ۳۸۴ چمدان پر از جواهرات و عتیقه‌جات منحصر بفرد دزدیده شده توسط خاندان پهلوی شدند.
در این بیانیه آمده است:
۴۴ سال پیش در چنین روزی [26 دی ماه] شاه خائن و جنایتکار از ترس افتادن به دست مردم و محاکمه و مجازات در دادگاه عدل اسلامی با سرقت ۵۶ میلیارد دلار اموال غارت کرده از مردم به خارج‌گریخت و با این دزدی بزرگ تاریخی برگ سیاه دیگری به دفتر خیانت‌های خاندان منحوس پهلوی افزود. این اموال که به صورت نقدی و یا از طریق حساب‌های بانکی و همچنین صدها چمدان عتیقه‌جات و طلا و جواهرات بعضا منحصر به فرد و خرید املاک و ویلاها و کاخ‌های متعدد در سایر کشورهای جهان توسط خانواده شاه فراری به سرقت رفت تا علاوه‌بر استمرار زندگی ننگین اشرافی و سراسر ریخت و پاش و اسراف این خانواده پلید، از اموال مردم ایران برای راه‌اندازی گروه‌های تروریستی و کشتار مردم بیگناه و سازماندهی توطئه‌های براندازی و ادامه نوکری آمریکا و انگلیس استفاده شود.
تجمع کنندگان خاطرنشان کردند: اموال غارت شده اگر در هر سال فقط ۳ درصد سود کرده باشد اکنون ۲۱۸ میلیارد دلار شده است و نصف آن هم خرج عیاشی و قمار و باج دادن به سران غربی و سازمانهای جاسوسی غرب شده باشد، باقیمانده آن لااقل ۱۰۹ میلیارد دلار و سهم هر ایرانی از باقیمانده این اموال لااقل ۶۰ میلیون تومان خواهد بود، مردم ایران سزاوار‌تر از هر کسی برای بهره‌برداری از ثروت خودشان هستند و حق دارند مطالبه‌گر این اموال غارت شده باشند.
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: در این‌جا جمع شده‌ایم تا از طریق این سفارتخانه که حافظ منافع آمریکا در ایران است به آمریکای جنایتکار و غارتگر بین‌المللی اعلام کنیم اگر اموال ملت ایران را باز نگرداند با خشم توفنده ملت انقلابی مواجه خواهد بود.
در ادامه بیانیه مذکور تصریح شده است:
۱)حسابهای خاندان منحوس پهلوی در بانک‌های آمریکا و اروپا باید مسدود و تمام میلیاردها دلار نقدینگی آن باید به مردم ایران مسترد شود.
۲) بیش از ده کاخ و جزیره و ویلاها و املاک متعدد دیگر که در آمریکا، انگلیس، ایتالیا، سوییس، فرانسه، اسپانیا و... با پول ملت ایران خریداری شده و املاک ایرانیان است، باید به مردم ایران برگردانده شود.
۳) محتوای ۳۸۴ چمدان پر از جواهرات و عتیقه‌جات منحصر به فرد دزدیده شده توسط خاندان پهلوی که بعضا علاوه‌بر ثروت مادی بخشی از میراث فرهنگی ایرانیان است باید به ملت ایران بازگردانده شود.
۴) اموال بلوکه ایران در بانک‌های آمریکایی حق مسلم ملت ایران است و اگر به ایران برنگردانند ما هم حق خود می‌دانیم به هر طریق مشروعی این اموال را از آمریکا برداشت کنیم و آنرا به صاحب آن برگردانیم.
نام:
ایمیل:
* نظر: