kayhan.ir

کد خبر: ۲۵۴۷۵۹
تاریخ انتشار : ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۰۱:۴۴
جانشین فرمانده کل سپاه خبر داد
جانشین فرمانده ‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به دستگیری تعدادی از سرشبکه‌های رسانه معاند ایران ‌اینترنشنال گفت: این افراد فقط با اینترنشنال که زیرمجموعه سرویس‌های جاسوسی دشمنان هستند در ارتباط نبودند، بلکه این افراد مربوط به سرویس‌های اطلاعاتی و جاسوسی آمریکا بودند.
هفتمین همایش سلامت و فرماندهان با حضور بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سردار سرتیپ پاسدار علی فدوی جانشین فرمانده ‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، حجت‌الاسلام و المسلمین حاجی‌صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه و جمعی از فرماندهان و مسئولین و مدیران حوزه بهداشت و سلامت نیروهای مسلح و سپاه در ستاد فرماندهی‌کل سپاه برگزار شد.
به گزارش تسنیم، سردار فدوی در این همایش موضوع سلامت را از مهم‌ترین موضوعاتی که همواره باید مورد اهتمام و توجه قرار گیرد، دانست و اظهار داشت: سلامت پاسداران نقش مهم و تعیین‌کننده‌ای در اجرای هرچه بهتر مأموریت آنان در پاسداری از انقلاب و دستاوردهای ارزشمند آن دارد.
وی با بیان اینکه معاونت سلامت آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه متولی موضوع سلامت پاسداران است، گفت: طی سالیان طولانی در کشور اجرای برخی طرح‌ها مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است که سپاه برای رفع آنها پای در میدان گذاشته است.
جانشین فرمانده ‌کل سپاه خاطرنشان کرد: امروز به‌فضل الهی نیروها و رده‌های سپاه از مراکز درمانی و بیمارستان‌های زیادی برای خدمت‌رسانی به مردم برخوردارند و مصوب شده است که سپاه‌های استانی نیز حداقل یک بیمارستان داشته باشند.
وی با تأکید بر اینکه مسئولان حوزه سلامت می‌بایست تمام تلاش خود را برای رایگان شدن خدمات حوزه سلامت به‌کار گیرند، گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تمام همت خود را برای تحقق این مهم و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی هرچه بیشتر و بهتر به هموطنان به‌ویژه در مناطق محروم و کم‌برخوردار به‌کار گرفته است.
سردار فدوی خاطرنشان کرد: سپاه امروز از دانشگاه علوم پزشکی متبرک به نام مقدس حضرت بقیهًْ‌الله عجّل اللّه فرجه برخوردار است که روند رو به رشدی داشته است و کفایت‌های لازم را دارد که می‌بایست از نقش محوری در قبال بیمارستان‌های سپاه برخوردار باشد.
جانشین فرمانده ‌کل سپاه یادآور شد: سپاه طی چهار دهه گذشته در هر عرصه‌ای وارد شده و با تمام توان پای کار بوده است و در حوزه سلامت نیز تأکید فرمانده‌کل قوا رسالت و مسئولیت ما را بیشتر می‌کند.
سردار فدوی ‌با تصریح به اینکه همه سپاه‌های استانی باید بیمارستان داشته باشند، ابراز داشت: تأسیس این مراکز به‌طور دائمی در حال افزایش است و این نشان می‌دهد که مسئولان باید در سپاه به بخش سلامت توجه داشته باشند.
وی ‌افزود: دانشگاه بقیهًْ‌الله(عج) که ‌کفایت لازم در ایفای نقش آموزش پزشکی‌ را دارد و متعلق به سپاه هم است باید مسئولیت تمام بیمارستان‌ها و مراکز درمانی سپاه را به‌عهده بگیرد زیرا در زمان حاضر مراکز درمانی سپاه زیر نظر دانشگاه‌های علوم پزشکی بخش ‌کشوری قرار دارند.
جانشین فرمانده‌ کل سپاه در پایان تأکید کرد: طرح امام رضا علیه‌السلام از جمله طرح‌های مطلوبی است که تمامی موضوعات حوزه بهداشت و سلامت را در بر می‌گیرد و باید مورد اهتمام جدی قرار گیرد.
سردار فدوی همچنین در حاشیه این برنامه در جمع خبرنگاران با اشاره به همکاری‌های سپاه با وزارت بهداشت ادامه داد: با توجه به دستور رئیس‌جمهور برای واگذاری مجموعه‌های دولتی، سپاه در حال بررسی است که یک مجموعه بزرگ دارو‌سازی را خریداری کند که اگر این بررسی‌ها به نتیجه مثبتی بینجامد، به‌سرعت وارد این کار خواهیم شد.
جانشین فرمانده ‌کل سپاه با اشاره به خبر دستگیری سرشبکه‌های رسانه‌های بیگانه گفت: 44 سال است که جنگ بین حق و باطل ادامه دارد؛ طرف مقابل ما در جنگ هر کاری که از دستش برمی‌آید، انجام می‌دهد؛ اما با وجود این، در تمامی این سال‌ها حتی یک پیروزی هم به دست نیاورده است؛ دشمن همه کارهایی را که می‌تواند انجام می‌دهد و ما نیز همه آنچه را خداوند به ما دستور داده است، انجام می‌دهیم تا دشمن را با شکست مواجه کنیم.
وی با اعلام اینکه «تعدادی از سرشبکه‌های دشمنان را در اغتشاشات اخیر بازداشت کردیم»، عنوان کرد: منتظر هستیم تا دستگاه قضایی به وضعیت آنها رسیدگی کند؛ چرا که این افراد فقط با اینترنشنال که زیرمجموعه سرویس‌های جاسوسی دشمنان هستند در ارتباط نبودند، بلکه این افراد مربوط به سرویس‌های اطلاعاتی و جاسوسی آمریکا بودند.
نام:
ایمیل:
* نظر: