kayhan.ir

کد خبر: ۲۵۴۱۵۷
تاریخ انتشار : ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۱

آغاز نهضت تولید فولادهای خاص و پرآلیاژ در فولاد مباركه 

محمدیاسر طیب‌نیا در سخنانی‌، ضمن ابراز خرسندی از روند روبه‌رشد کیفیت محصولات و همچنین تولید محصولات کیفی و خاص در شرکت فولاد مبارکه اظهار داشت: این روند نشان می‌دهد همه همکاران به ضرورت و مزایای تولید محصولات متنوع کیفی آگاهی پیدا کرده‌اند؛ ازاین‌رو به خاطر داشته باشیم هر محصولی که تولید می‌کنیم باید همچنان منطبق با سفارش و درخواست مشتری و نیاز روز بازار باشد.
 
 
اصفهان- خبرنگاركيهان:
 
وی در همین زمینه تصریح کرد: آغاز نهضت تولید فولادهای خاص و پرآلیاژ در فولاد مبارکه بسیار ارزشمند است و گام بلندی در صنعت فولاد کشور به شمار می‌آید.
مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: در حوزه مصارف، آمارها بیانگر این است که میزان مصرف برق شرکت در 7 ماه نخست سال 1401 نسبت به مدت مشابه سال قبل علی‌رغم تولید بیشتر، روند کاهشی داشته است. این امر می‌تواند در کاهش قیمت تمام‌شده و مصرف بهینه نقش قابل‌توجهی داشته باشد.
طیب‌نیا تأمین مواد اولیه را یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های پیش روی فولادسازان کشور و حتی بزرگ‌ترین فولادسازان جهان دانست و اظهار داشت: باید در کنار اقدامات در حال انجام توسط دولت، همکاران معاونت معدن نیز درزمینه پروژه‌های تحقیقاتی و اکتشافات و تأمین تجهیزات حوزه معدن، برنامه‌ریزی بهتر و فعالیت بیشتری داشته باشند.
مدیرعامل فولاد مبارکه در بخش دیگری از سخنان خود بر اهمیت احداث هرچه سریع‌تر پروژه نورد گرم شماره 2 فولاد مبارکه تأکید و تصریح کرد: تا زمانی که این واحد احداث و وارد مدار تولید شود، باید برای فروش همه محصولات بالأخص تختال‌های تولیدی مازاد، برنامه‌ریزی و بازاریابی داخلی و صادراتی هدفمندتری داشته باشیم. در شرایطی که رکود در بازارهای جهانی و کشور وجود دارد، باید با تمام توان، تمرکز خود را بر تولید تختال‌های کیفی‌تر و محصولات با ارزش افزوده بیشتر بگذاریم.
مدیرعامل فولاد مبارکه ضمن قدردانی از پروژه‌هایی که در راستای کاهش مصارف انرژی، آب و مواد نسوز و همچنین افزایش تولید محصول منطبق با سفارش در بخش‌های مختلف شرکت اجرا شده است تصریح کرد: علاوه‌بر تنوع و کیفیت محصول، یکی دیگر از مؤلفه‌های اثرگذار بر حضور موفق در بازارهای جهانی و تاب‌آوری شرکت در شرایط سخت، کاهش قیمت تمام‌شده محصول است که شایسته است با جدیت بیشتری بر آن تمرکز داشته باشیم.