kayhan.ir

کد خبر: ۲۵۴۰۶۹
تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۳
«هنگامه قاضیانی» و «کتایون ریاحی» بازداشت شدند

احضار برخی چهره‌ها به دادسرا برای توضیح درخصوص انتشار مطالب غیر مستند یا توهین‌آمیز

طی روزهای گذشته برخی از چهره‌ها برای توضیح درخصوص انتشار مطالب غیر مستند یا توهین‌آمیز به دادسرا احضار شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری میزان، برخی از چهره‌ها از جمله محمود صادقی، پروانه سلحشوری‌، یحیی گل‌محمدی برای توضیح درخصوص انتشار مطالب غیر مستند یا توهین‌آمیز به دادسرا احضار شده‌اند.
در پی برخی اظهار نظرهای بدون استناد در مورد وقایع اخیر، همچنین انتشار مطالب تحریک‌آمیز در جهت حمایت از اغتشاشات خیابانی، از سوی برخی چهره‌های سیاسی و همچنین تعدادی از سلبریتی‌ها این افراد روز شنبه برای پاسخگویی به مقام قضایی به دادستانی تهران احضار شدند.
گفتنی است، طی روزهای گذشته از تعدادی افراد، در مورد صحت ادعاهای تحریک آمیز مطرح شده در مورد اغتشاشات مستندات و ادله خواسته شده که با گذشت چند روز تا کنون هیچ مستند و دلیلی ارائه نشده است و در نتیجه این افراد برای توضیح درخصوص مطالبی که منتشر کرده‌اند به دادسرا احضار شده‌اند.
همچنین طی یک هفته گذشته نیز پنج نفر از چهره‌های سینمایی جهت پاسخگویی در مورد انتشار مطالب غیر مستند و تحریک‌آمیز به دادسرا احضار شدند. الناز شاکردوست، میترا حجار، باران کوثری، سیما تیرانداز و هنگامه قاضیانی این افراد هستند.
سه فرد دیگر نیز باید طی روزهای آتی به مقام قضایی در مورد مطالب غیر واقعی مطرح شده پاسخگو‌ باشند.
این گزارش حاکی است؛ (حسن) عباسی رئیس‌اندیشکده یقین که اتهاماتی را به فوتبالیست‌ها وارد کرده بود نیز برای پاسخگویی به مقام قضایی، به دادستانی احضار شده است.
با حکم بازپرس هنگامه قاضیانی جلب شد
در همین زمینه پیگیری‌های خبرگزاری میزان از دادستانی تهران نشان می‌دهد بنا به حکم بازپرس دیروز هنگامه قاضیانی جلب و به دادسرا منتقل شده است.
بنابر این گزارش، اتهامات قاضیانی دایر بر اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور و فعالیت تبلیغی علیه نظام است. گفتنی است، با حضور قاضیانی در دادسرا بازپرس نسبت به تفهیم اتهام وی اقدام نموده است.
«کتایون ریاحی» جلب شد
همچنین خبرگزاری میزان اعلام کرد پیگیری‌ها از دادستانی تهران نشان می‌دهد کتایون ریاحی نیز دیروز به حکم بازپرس جلب شده است.
بنابر این گزارش اتهامات ریاحی هم دایر بر اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور و فعالیت تبلیغی علیه نظام است.