kayhan.ir

کد خبر: ۲۵۴۰۳۴
تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۹
سردار حاجی زاده خطاب به دشمنان:
فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به دستاوردهای این نیرو گفت: بسیاری از دستاوردهای ما روز حادثه اگر لازم باشد بیرون می‌آید؛ مانند اصابت دشمن در فاصله یک هزار و 50 کیلومتری که البته اینها تصادفی نیست.

 

سرویس سیاسی-

جمعی از اساتید سطوح عالی و دروس خارج فقه حوزه علمیه قم و مشهد از نمایشگاه توانمندی‌های نیروی هوافضای سپاه بازدید و با سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران دیدار و گفت‌وگو کردند.
سردار حاجی‌زاده در این دیدار ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید حسن طهرانی‌مقدم گفت: ما توفیق داشتیم از سال 60 در محضر شهدای بزرگی مثل شهید طهرانی‌مقدم و سایر دوستان باشیم. در آن دوران، شهید طهرانی‌مقدم در مجالس مختلف مطرح می‌کرد و حسرت می‌خورد که ‌ای‌کاش ما در واقعه کربلا بودیم و امام حسین(ع) را یاری می‌کردیم و در ادامه می‌گفت البته اگر سلاح خوب هم می‌داشتیم می‌توانستیم امام زمان(ع) را بهتر یاری کنیم.
وی افزود: این عطش و این حرارت از آن‌ روز در بین نیروهای هوافضا و موشکی شعله‌ور بلکه اضافه نیز شده است. شهید بزرگوار بارها تکرار می‌کرد که ما نباید مشت ولی‌فقیه خود را خالی بگذاریم و باید بتوانیم با اجرا کردن تدابیر ولی‌فقیه خود از ایشان حمایت کنیم.  فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه ما در آن دوران سلاح‌هایی مانند توپ130 داشتیم که  27 کیلومتر برد داشت و وقتی می‌خواستیم مکان‌هایی را در 30 کیلومتری و 29 کیلومتری منهدم کنیم، نمی‌توانستیم، تصریح کرد: به همین دلیل، شهر بغداد که به فاصله 105 کیلومتری از مرزهای ما قرار داشت را نمی‌توانستیم تهدید کنیم. اما، این حرکت در زمان جنگ و دوران بعد از جنگ نیز ادامه پیدا کرد به‌طوری که امروز مجموعه نیروی هوافضا و بخش‌های مختلف سپاه به‌ویژه حوزه‌های موشکی و پهپادی تبدیل به یک قدرت شده است.
وی ادامه داد: امروز در حوزه هواپیمای بدون سرنشین و پهپادها در تراز جهانی هستیم و حرکت‌هایی را که ارتش‌های بزرگ و قدرتمند دنیا ده‌ها سال قبل از ما شروع به کار کرده‌اند را به چالش کشیده است و بسیاری از دستاوردها نیز وجود دارد که روز حادثه اگر لازم باشد بیرون می‌آید مانند اصابت دشمن در فاصله یک هزار و 50 کیلومتری که البته اینها تصادفی نبوده و مرهون عمل به تعالیم اسلام، قرآن و از معجزات الهی است.
سردار حاجی‌زاده در ادامه با بیان اینکه در حوزه موشکی در تراز جهانی جلو افتاده‌ایم، گفت: خبر موشک بالستیک هایپرسونیک پیشرفته که در مراسم سالگرد شهید طهرانی‌مقدم گفته شد و قادر است در جو و بیرون از جو مانور داشته باشد متعلق به خیلی وقت پیش است ولی در واقع امروز رسانه‌ای شده است و در این دستاورد یک جهش نسلی اتفاق افتاده است و تا ده‌ها سال دشمن نمی‌تواند به توانمندی مقابله با این موشک برسد.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه به حوزه پدافند اشاره کرد و گفت: ما در برهه‌ای در حسرت یک سامانه پدافندی برد کوتاه بودیم به‌طوری که رژیم بعث عراق در جنگ هشت‌ساله برای تحقیر ما با هواپیماهای باری به آسمان کشور ما می‌آمدند و زباله‌های پادگانی از جمله فایل، کمد، مبل، تیرآهن و... را به پایین می‌ریختند.
وی افزود: امروز با لطف خداوند در حوزه پدافند از موشکی و پهپادی گسترش بیشتری داشته‌ایم، به‌طوری که انواع رادارها در حوزه‌ها، فرکانس‌ها، ارتفاع‌ها و  برد‌های مختلف و همچنین سامانه‌های پدافندی ارتفاع پائین، سامانه‌های برد متوسط تا برد بلند همگی بومی و ساخت داخلی هستند.
سردار حاجی‌زاده در پایان به حوزه فضایی اشاره کرد و گفت: ما در حوزه فضایی اخیراً توانستیم به لطف الهی ماهواره‌بر قائم100 را پرتاب بکنیم و این ماهواره‌بر با سوخت جامد هست و در سال جاری اولین ماهواره را با این ماهواره‌بر در مدار قرار خواهیم داد.
باورش سخت است که ایران...
شبکه «آی24» رژیم صهیونیستی در مصاحبه‌ای با یک کارشناس سیاسی به نام «عامیر آرون» به موضوع موشک ‌هایپرسونیک ایران پرداخته است. این کارشناس در شبکه صهیونیستی می‌گوید: «آیا ایران اولین کشوری است که پس از آمریکا، روسیه و چین به فناوری موشک‌های مافوق صوت (هایپرسونیک) دست یافته است؟»
این کارشناس صهیونیست در ادامه می‌افزاید: «سرعت صوت 1000 کیلومتر در ساعت و موشک‌های‌ هایپرسونیک 5 هزار کیلومتر در ساعت سرعت دارد یعنی تقریبا در عرض 15 دقیقه از ایران به اسرائیل می‌رسد. اگر واقعا چنین موشکی داشته باشند یعنی این موشک می‌تواند از تمام سامانه‌های پدافندی عبور کند اما خب می‌شود در مورد آن تردید داشت. گرچه ایران بزرگ‌ترین قدرت موشکی خاورمیانه از نظر کمیت است و موشک‌های بردبلند دارد اما در مورد‌ هایپرسونیک احتمالا هنوز در حال توسعه و آزمایش آن هستند و سخت است چنین چیزی را باور کنیم.»
در این‌باره لازم به ذکر است که خبری شدن بخشی از توانایی‌های پنهان ایران چنین دشمنان کشورمان را به وحشت انداخته که در مورد آن می‌گویند سخت چنین چیزی را باور کنیم. اخیرا رهبر انقلاب در سخنانی فرمودند: «ساخت تجهیزات پیشرفته موشکی و پهپادی که چند سال پیش از این وقتی که عکس‌هایش منتشر می‌شد، می‌گفتند این فتوشاپ است. حالا می‌گویند که پهپادهای ایرانی خیلی خطرناک است. چرا به فلان کس می‌فروشید، به فلان کس می‌دهید...»

نام:
ایمیل:
* نظر: