kayhan.ir

کد خبر: ۲۵۳۸۸۶
تاریخ انتشار : ۲۷ آبان ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۰
جنایات وحشیانه در ایذه، اصفهان، مشهد، بوکان و...یعنی
پرسش افکار عمومی مردم از مسئولان آن است که چرا و براساس چه تحلیل‌، الگو و مدل رایج در جهان و یا حتی کدام باور دینی و داشته‌های ملی و تجربی به مشتی اراذل اجاره‌ای اجازه آشوب و تعرض به جان و مال و ناموس مردم را می‌دهند؟!
 
سرویس سیاسی- 
«ایذه ۷ تن»، «بوکان ۴ تن»، «مشهد 2 تن»، «اصفهان 3 تن»، «سنندج 2 تن» و «سراوان، قروه‌ و شیراز 5 تن» طی فراخوان 3روزه ضدانقلاب و توسط وحوش اجاره‌ای آمریکایی صهیونیستیِ مست‌شده از باده دلارهای سعودی به فجیع‌‌ترین شکل ممکن به خاک و خون کشیده شدند. 
از نگاه طراحان آمریکایی- سعودی- صهیونیستی آشوب‌ها و اغتشاشات اخیر باید مردم ایران در این پروژه که با صرف میلیاردها دلار طراحی و اجرا شده بود مشارکت می‌کردند و حالا که نکرده‌اند باید با تروریسم عریان و حمله مستقیم مجازات شوند. 
در فراخوان 3روزه سه‌شنبه ۲۴، چهارشنبه ۲۵ و پنجشنبه ۲۶ آبان آماری بالغ بر ۲۲ تن از نیروهای بسیج و سپاه‌، فراجا و شهروندان عادی به شهادت رسیدند. در اصفهان و ایذه شاهد عملیات تروریستی کور با سلاح گرم بودیم. میزان خشونت عریان در دو شهر کردنشین و ایذه خوزستان از سایر شهرها بالاتر بود.
۲۱ شهید و ده‌ها زخمی 
در جریان عملیات‌های تروریستی از بوکان تا ایذه 
در حمله تروریستی شامگاه چهارشنبه در ایذه که با به رگبار بستن مردم و ماموران حافظ امنیت از سوی 2 موتورسوار در مرکز شهر ایذه رخ داد، هفت نفر از هموطنان‌مان شهید و 8 نفر دیگر مجروح شدند.
اسامی شهدای این جنایت تروریستی رضا شریعتی 25 ساله‌، کیان پیرفلک 9 ساله‌، اشرف نیک‌بخت 45 ساله‌، آبتین رحمانی 13 ساله‌، علی مولایی و 2 نفر مجهول‌الهویه می‌باشند.
در جریان به شهادت رسیدن کیان پیرفلک کودک 9 ساله ایذه‌ای شواهدی از قبیل اظهارات افراد حاضر در میدان، فیلم‌های دوربین مداربسته که دقایقی قبل از حادثه موتورسوارهای مسلح را در حال تیراندازی به دوربین‌ها برای از کار انداختن آنها نشان می‌دهد و اطلاعات اولیه از بازداشت‌شده‌هایی که گفته‌شده در حین فرار از مرز دستگیر شده‌اند بر تروریستی بودن عملیات گواهی می‌دهد.
با این حال و در شرایطی که پلیس بارها اعلام کرده است که در اغشاشات از سلاح جنگی استفاده نمی‌کند مادر این کودک بدون هیچ سندی مدعی شده است که فرزند او توسط پلیس کشته شده در حالی که چنین اتفاقاتی منطقا نمی‌تواند توسط دوربین موبایل‌های چندصد نفر از حاضرین که در میدان بوده‌اند ثبت نشده باشد.
شهر مجاور مرزی بوکان نیز روز پنجشنبه درگیر غارت مغازه‌ها و اموال عمومی شد. عوامل گروهک‌های تروریست با نفوذ در بین مردم عادی، ضمن به آتش کشیدن مغازه‌هایی که حاضر به اعتصاب اجباری نبودند، تعدادی از شهروندان بی‌گناه را نیز زخمی و دو تن را به شهادت رساندند.
«مهدی اثنی‌عشری» از سربازان گمنام امام زمان(عج) و «رحیم سحابی» از نیروهای سپاه شب گذشته در درگیری‌ با آشوبگران در بوکان به شهادت
رسیدند.
در پی حمله تروریستی در اصفهان نیز موتورسواران در ساعت ۲۱ چهارشنبه‌شب در منطقه خانه اصفهان،
۲ نفر از مدافعان امنیت به نام‌های «محسن حمیدی» و «محمدحسین کریمی» را به شهادت رساندند. در این حمله ۸ نفر نیز مجروح شده‌اند.
در مشهد نیز در منطقه چهارراه عامل تعدادی از اراذل و عوامل آشوبگر با تهدید و ارعاب قصد تعطیلی کسبه این محل را داشتند. پس از حضور نیروی انتظامی عوامل اغتشاشگر متفرق شدند، اما یکی از این عناصر با چاقو به ۵ بسیجی که دورتر از محل درگیری عوامل انتظامی ایستاده بودند به‌صورت ناگهانی حمله و ۲ تن را شهید و سه نفر را زخمی کرد.
«دانیال رضازاده» و «حسین زینال‌زاده»، دو بسیجی مدافع امنیت در مشهد بودند که با ضربات چاقوی اغتشاشگران به شهادت رسیدند.
به گفته غلامعلی صادقی رئیس کل دادگستری خراسان رضوی هویت ضارب شهدای امنیت مشهد شناسایی شده است. حمانی، معاون دادستان استان خراسان رضوی نیز که در میان مردم تجمع‌کننده در محل جنایت حضور یافته بود، اعلام کرد: عامل این جنایت در همین مکان در ملاعام اعدام خواهد شد.
از اعتراف بولتون به تسلیح آشوبگران
 تا حمایت علنی رژیم کودک‌کش از اغتشاشات
وقوع این جنایات عمدتا مسلحانه در این سه روز در حالی است که پیش‌تر جان بولتون و برخی مقامات و عوامل مرتبط با جریانات ضدایرانی اعلام کرده بودند که اغتشاشگران در ایران را مسلح کرده‌اند. همزمان برخی افراد و رسانه‌ها به‌صورت هدفمند با تحریک سیاسی، مذهبی و قومیتی عملا زمینه را برای اقدامات تروریستی مهیا می‌کنند.
همچنین رژیم جعلی اسرائیل که سابقه فعالیت‌های خرابکارانه و تروریستی در کشورمان را دارد، با ورود آشوبگران به فاز مسلحانه و اقدامات تروریستی، به‌طور علنی و آشکار به صحنه حمایت از برهم‌زدن امنیت در ایران آمده است.
در همین راستا «نفتالی بنت» نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی در توئیتی به حمایت علنی از اغتشاشات در ایران پرداخت و نوشت: «.... مردم اسرائیل با شما هستند. امیدوارم به تهران آزاد سفر کنم!..»
اگر تا پیش از این مفهوم جریان آشوب به سوی تحرکات خیابانی با دامنه خاکستری بود؛ حالا دو عملیات سریالی تروریستی غلبه خشونت بر احساس اعتراض را انگاره‌‌سازی کرده و برای آن مانیفست جدید نوشته است.
مسلح شدن آشوبگران به سلاح گرم نشان داد که سرویس‌های جاسوسی و اطلاعاتی کشورهای غربی دیگر هیچ حسابی روی انقلاب‌ توده‌ای نداشته و از براندازی به شیوه کلاسیک آن ناامید شده‌اند، از سویی فرسایشی شدن پروژه آشوب باعث ریزش وسیع در این فرآیند شده است، از این‌رو نیروی مسلح آموزش‌دیده جای عامل توده‌ای را پر کرده تا نقاط خالی اغتشاش سیاه شده و به مرور میان گرگ‌های تنها(هسته‌های آلوده مسلح) و حرکت شورش شهری امتداد ایجاد شود.
برخی منابع آگاه خبر داده‌اند که در هفته‌های اخیر انتقال هسته‌های ترور از مناطقی چون کردستان عراق به ایران افزایش یافته است. این گروه‌ها اغلب در پایگاه‌های نظامی گروهک تروریستی سنتکام و نیز مقر تروریستی رژیم موقت صهیونیستی آموزش‌دیده و به درون کشور هدایت شده‌اند. البته پاک‌سازی‌‌های اخیر یگان‌های موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مسیر انتقال تروریستی را کور کرده و به‌زودی هسته‌های سرگردان در داخل کشور پس از شناور شدن ضربه خواهند خورد.
چرا دشمن مجبور شد گزینه اقدام مسلحانه را
 روی میز بگذارد؟! 
واقعیت صحنه در روزهای اخیر آن است که دشمن با وجود شبکه‌‌سازی سنگین از طیف وسیعی از معارضان، همچنان تلاش و ترجیحش اقدامات مسلحانه و ایذایی است، به‌دلیل همسو نبودن طیف وسیعی از جمعیت‌هایی از مردم با اقدامات ایذایی(خرابکاری، آتش‌افروزی، انفجار، اعتصابات مصنوعی و ترور) سرویس‌های اطلاعاتی غربی مجبور شدند گزینه اقدام مسلحانه را روی میز بگذارند!
به عبارت بهتر، از این پس برای روشن ماندن آتش اغتشاشات اقدامات ایذایی بخش ثابت و قطعی و اقدامات تروریستی مسلحانه بخش مکمل آن خواهد بود. اگر این فرمول تا به امروز به درستی اجرایی نشده است به‌دلیل ترس از منفک شدن بخشی از بدنه همراه با آشوبگران بوده است.
مؤسسه واشنگتن در گزارشی نوشته است که مقامات ایران توانستند موج آشوب را خنثی کرده و حجم و قدرت آن را کم کنند؛ حتی آمریکا نیز نتوانست کمک شایانی به حلقه‌های داخل ایران بکند! این دست گزارش‌ها راهبردی باعث شد رینگ حفاظتی آشوب تغییر کند. در حال حاضر هدف سرویس‌های دشمن با گرای جان بولتون در خلق خشونت افسارگسیخته(که ماهیت و هدفی جز جنایت و ضریب‌دهی گسترده رسانه‌ای ندارد) هراسان کردن مردم است. همچنان که ارعاب و پیش‌روی راهبرد کلیدی داعش در شام و عراق بود. اوباش مسلح و وحشی در شهر ایذه دست به جنایتی حقیرانه زدن تا به خیال خود جناغ کانونی محل تنازع با نظام سلطه را شکسته و اقتدار نظام را تضعیف کنند؛ به‌طور حتم اگر در شرایط فعلی اغتشاش احساس غلبه پیدا کند؛ محرک جریان آشوب خواهد بود!
در نگاه راهبردی دشمن این حوادث چون باعث خودمشغولی داخلی شده و قدرت راهبردی جمهوری اسلامی ایران را کاهش خواهد داد. اگر در سوریه پروژه بیش از ۲۵ سرویس اطلاعاتی حذف بشار اسد از صحنه سیاسی بود؛ در حوادث تروریستی مسلحانه اخیر دشمن نه روی تغییر کانون قدرت بلکه روی تضعیف آن سرمایه‌گذاری سنگین کرده است؛ هدف از سوریه‌‌سازی این‌بار مهار ایران است. همچنین در حادثه خونین خوزستان دشمن از مدل عملیات داعش و منافقین به‌صورت ترکیبی استفاده کرد. داعشی‌ها روی جمعیت غیرنظامی بیشتر عملیات تروریستی انجام داده تا رعب اجتماعی ایجاد کنند، در سال ۶۰ نیز منافقین علاوه‌بر ترور اجتماعی نیروهای محافظ امنیت را نشانه می‌رفتند تا به تعبیر سرکرده این گروهک تروریستی سرپنجه نظام را قطع کند.
صبر مردم حدی دارد، با آشوبگران برخورد کنید
در شرایط موجود که آتش این اغتشاشات در حال افتادن به دامان مردم کوچه و بازار است تساهل در مقابله جدی و تسریع در مجازات عوامل اصلی بازداشت‌شده توجیه قابل قبولی ندارد. 
پرسش افکار عمومی مردم از مسئولان آن است که چرا و براساس چه تحلیل‌، الگو و مدل رایج در جهان و یا حتی کدام باور دینی و داشته‌های ملی و تجربی به مشتی اراذل اجاره‌ای اجازه آشوب و تعرض به جان و مال و ناموس مردم را می‌دهند؟!
اکنون دستگاه‌های انتظامی و امنیتی وظیفه دارند مطابق خواست ملت با اعلام پایان مماشات و به صحنه آمدن همه‌جانبه از دامنه‌دار شدن فعالیت‌های تروریستی گروهک‌های معاند و تجزیه‌طلب جلوگیری کنند.
برای دفاع از امنیت کشور و مردم باید مماشات را کنار گذاشته و در فصل شکار کفتارها هسته‌های آشوب را تارومار کرد. تفاوت بارز غائله کنونی با فتنه‌هایی چون حوادث سال ۹۶ یا فتنه بنزینی سال ۹۸ آن است که دشمن با اقدامات ضربتی کارت آخر را همین ابتدا رو کرده است، هدف آن است که با تلفات‌گیری سرمایه اجتماعی کشور را تبدیل به سپر انسانی کند.
نام:
ایمیل:
* نظر: