kayhan.ir

کد خبر: ۲۵۳۷۵۱
تاریخ انتشار : ۲۵ آبان ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۵
 
 
 
رئیس‌سازمان غذا و دارو گفت: یک محموله دارویی روز جمعه وارد کشور می‌شود و طی هفته آینده نیز به تدریج واردات محموله‌های دیگر ادامه خواهد داشت تا نیاز بازار رفع 
شود.
به گزارش ایسنا، سیدحیدر محمدی در همایش معاونین غذا و دارو دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران، اظهارداشت: باتوجه به تحریم و شرایط خاص کشور همواره به واردات به عنوان یک تهدید نگاه می‌کنیم، بنابراین برای تامین پایدار فرآورده‌های سلامت محور باید به تولید داخلی متکی بوده و خودکفا باشیم.
محمدی افزود: در حوزه صنایع غذایی، کشور در وضعیت مطلوبی قرار دارد، البته برخی ارگان‌های موازی در وظایف سازمان غذا و دارو دخالت می‌کنند که این موضوع خط قرمز ما است و قطعاً مورد پیگیری قرار می‌گیرد.
وی با تاکید بر اینکه واردات آنتی‌بیوتیک‌ها در کنار افزایش تولید تا اشباع بازار در دستور کار است، بیان داشت: یک محموله دارویی روز جمعه وارد کشور خواهد شد و طی هفته آینده نیز به تدریج واردات محموله‌های دیگر ادامه خواهد داشت تا نیاز بازار رفع شود.
رئیس‌سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه حمایت از تولید یک اصل است و تا زمانی که نیاز کشور تامین شود، این حمایت ادامه خواهد داشت، گفت: در صورت عدم تامین و همکاری تولیدکنندگان با آنها بر اساس ابزارهای مختلف برخورد خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: