kayhan.ir

کد خبر: ۲۵۳۶۹۷
تاریخ انتشار : ۲۴ آبان ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۵
گلاب آدینه، بازیگر سینما و تئاتر فاش کرد که صرفا به خاطر اجرای یک نمایش با سیل تهدیدات و ناسزاهایی از سوی معاندین و اغتشاشگرها مواجه شده است.

 


فشار به هنرمندان برای موضع‌گیری سیاسی علیه نظام یا دست کشیدن از کار، یکی از رفتارهای این روزهای آشوب‌طلب‌هاست. حتی هنرمندی چون گلاب آدینه نیز از دست این گروه به ستوه آمده و در مصاحبه‌ای از رفتار آنها گلایه کرده است. آدینی در بخشی از گفت وگو با ایسنا به بهانه اجرای نمایش اخیرش گفت:
«این روزها بی‌شمار نظرات فحش و ناسزا و تهدید دریافت می‌کنم و این موضوع را قدری نگران‌کننده می‌دانم. در این مدت بعضی برای من قاطعانه حکم کرده‌اند این تئاتر نباید اجرا شود. البته هستند کسانی که با برشمردن دلایلی، محترمانه توضیح می‌دهند الان تئاتر کار کردن، جایز نیست یا نادرست است. ولی این ادبیات که «من نمی‌گذارم... ما نمی‌گذاریم. نباید اجرا شود» در پاسخ باید بگویم شما هم می‌توانید نظرتان را بگویید که بسیار هم محترم است. من هم به عنوان مخاطب این جملات، نظر شما را یا می‌پذیرم یا نه. از مردم عادی اصلا انتظاری ندارم. البته از هیچ کس انتظاری ندارم ولی به مردم عادی که کارشان هنر نیست، خرده‌ای نمی‌گیرم اما از دوستان تئاتری‌مان تعجب می‌کنم. از سال ۱۹۶۱ که روز جهانی تئاتر نامگذاری شد، تا همین حالا تمام بزرگان تئاتر جهان که پیام روز جهانی تئاتر را نوشته‌اند، همه از مزایا و فواید تئاتر نوشته‌اند ولی در هیچ یک از پیام‌های آنان، یک مورد نمی‌بینید که درباره اجرا نشدن تئاتر توصیه کرده باشد.از سال ۱۹۶۱ تا به حال که جهان گل و بلبل نبوده، در همین مدت چقدر جنگ‌ها، کشتارها و انواع و اقسام بلایای اجتماعی رخ داده و هر سال بر اساس آن واقعه، پیام روز جهانی تئاتر را نوشته‌اند اما در هیچ یک از این پیام‌ها گفته نشده تئاتری‌ها دست از کار بکشید.»

نام:
ایمیل:
* نظر: