kayhan.ir

کد خبر: ۲۵۳۶۱۷
تاریخ انتشار : ۲۳ آبان ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۷
فرمانده فراجا: 
فرمانده کل انتظامی کشور با تاکید بر اینکه اتفاقات اخیر جنگ ترکیبی بود، گفت: دشمن با تمام توان وارد شده و هر چه داشت به میدان آورد برای اینکه ما یک ایران قوی و مستقل نداشته باشیم ولی شکست خورد.
 
 
 
 
 
به گزارش ایسنا، سردار حسین اشتری در اجلاسیه ۱۲۱ شهید عرصه نظم و امنیت فرماندهی انتظامی استان قم که در باغ موزه دفاع مقدس و در راستای کنگره ملی شهدای قم برگزار شد با اشاره به اینکه در دفاع مقدس رزمندگان و مردم قم در لشکر ۱۷ علی بن ابی‌طالب(ع) نقش مهمی را ایفا کردند، اظهار داشت: این لشکر در اکثر عملیات‌ها خط‌شکن و سرنوشت‌ساز بود و شهدای زیادی را تقدیم کرد. امروز هم کسانی که برای امنیت و آرامش مردم در حال خدمت هستند به فرموده رهبر معظم انقلاب مجاهد فی سبیل الله هستند.
اشتری ادامه داد: همکاران من در انتظامی کشور در مرزها، شهرها، روستاها و جاده‌ها برای امنیت کشور در حال خدمت هستند و بیش از ۱۳ هزار شهید تقدیم کرده‌اند که از این تعداد حدود هشت هزار شهید در دفاع مقدس و بیش از پنج هزار شهید در عرصه نظم و امنیت بوده است. خانواده شهدای فراجا افتخارشان این است که فرزندانشان هم در دفاع مقدس و هم بعد از آن در مقابله با اشرار و ضدانقلاب و قاچاقچیان ایستاده و جانفشانی کرده‌اند.
قصد داشتند در جاهای دیگری هم مانند حادثه شاهچراغ را رقم بزنند
وی با بیان اینکه ما باید همیشه خود را مدیون شهدا بدانیم، افزود: امروز اگر مدافعان حرم و امنیت نبودند مواردی مانند حادثه شیراز بسیار اتفاق می‌افتاد، این‌ها قصد داشتند در جاهای دیگری هم امنیت را بر هم بزنند.
فرمانده کل انتظامی کشور با اشاره به اهمیت بزرگداشت یاد شهیدان گفت: امروز کسانی که فرهنگ شهادت را ترویج می‌کنند به نوعی با آسیب‌های اجتماعی و با دشمن مقابله می‌کنند و اقتدار کشور را ارتقاء می‌بخشند و به این ترتیب شهدا بعد از شهادتشان هم به ما کمک می‌کنند.
 اشتری افزود: در حوادث اخیر تعدادی از بهترین فرزندان کشور به شهادت رسیدند، پیام آنها این است که ما از مسیر مستقیمی که فرمانده معظم کل قوا ترسیم کرده‌اند فاصله نگیریم، زیرا عزت و اقتدار ما در این مسیر است، امروز گرامیداشت شهدا برای این است که بدانیم هدف و پیام آنها عزت جمهوری اسلامی، استقرار نظم و امنیت، حفظ شعائر و پاسداری از ارزش‌ها و آرامش مردم بود.
اتفاقات اخیر یک جنگ ترکیبی بود
وی با تاکید بر اینکه اتفاقات اخیر جنگ ترکیبی بود، خاطرنشان کرد: دشمن با تمام توان وارد شده و هر چه داشت به میدان آورد برای اینکه ما یک ایران قوی و مستقل نداشته باشیم ولی شکست خورد، هرکس در مقابل مردم ایران و خون شهدا بایستد، شکست می‌خورد.
فرمانده فراجا بیان داشت: امروز بین همه اقوام و مذاهب کشور حول محور ایران اسلامی و رهبری اتحاد وجود دارد، دشمن به دنبال اختلاف قومی و مذهبی است ولی شکست می‌خورد، ما یک مسیر طولانی را پشت سرگذاشته‌ایم، مشکلاتی هم داریم اما حتماً به قله خواهیم رسید و آینده‌ای روشن در پیش داریم، پیروزی نهایی نزدیک است، ما به وعده نصرت الهی ایمان داریم و عنایت الهی شامل حال مردم ما خواهد شد.
در این مراسم تعدادی از فرماندهان مرزهای زمینی و دریایی در دشت آزادگان، خراسان جنوبی و دریابانی میناب در ارتباط مستقیم با اجلاسیه ضمن تشریح آخرین اقدامات و برنامه‌های مرزبانان انتظامی، نسبت به تامین امنیت پایدار منطقه و دفاع در برابر هر گونه تهدید احتمالی در بیش از ۸ هزار و ۷۰۰ کیلومتر از مرزهای کشور تاکید کردند. حضور پیکر مطهر یکی از شهدای گمنام به همراه خانواده برخی از شهدای اخیر کشور و رونمایی از آخرین تولیدات فرهنگی و رسانه‌ای پیرامون شهدای انتظامی قم و تجلیل از خانواده معظم شهدا با اهدای چفیه و انگشتر متبرک مقام معظم رهبری از بخش‌های دیگر این اجلاسیه بود.
گفتنی است، سردار اشتری در این مراسم آرتین کودک خردسالی که در حادثه تروریستی حرم شاهچراغ‌(ع) پدر، مادر و برادر خود را از دست داده است به طور ویژه مورد محبت قرار داد.
 
 
نام:
ایمیل:
* نظر: