kayhan.ir

کد خبر: ۲۵۳۵۰۵
تاریخ انتشار : ۲۲ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۴
جزئیات رایگان شدن آموزش فیلم‌سازی در 10 استان کشور به انجمن سینمای جوانان ایران ابلاغ شد.

محمد خزاعی رئیس‌سازمان سینمایی کشور با اعلام این خبر گفت: طرح آموزش رایگان فیلم‌سازی انجمن سینمای جوانان ایران در مرحله اول برای۱۰ استان کشور پیش‌بینی شده بود که این روند در سال‌های آتی افزایش خواهد یافت.
وی اسامی۱۰ استان مرحله اول را به این ترتیب اعلام کرد: استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، ایلام، کهکیلویه و بویراحمد، گلستان، سمنان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری و لرستان.
خزاعی افزود: از مدتها قبل بحث آموزش رایگان فیلم‌سازی در سفرهای مختلف استانی مطرح بوده است. این آموزش‌ها در راستای تحقق عدالت فرهنگی و آموزشی به منظور کشف استعدادهای نوظهور و تقویت و گسترش جریان فیلم‌سازی در استان‌های مختلف صورت می‌گیرد.
وی بیان کرد: فلسفه شکل‌گیری مراکز انجمن سینمای جوانان با هدف آموزش رایگان فیلم‌سازی در سطح ملی به منظور کشف استعداد بوده است.
رئیس‌سازمان سینمایی ادامه داد: علاوه‌بر این ۱۰ استان، پذیرفته‌شدگان سایر استانها نیز، از ۱۰درصد از خدمات رایگان آموزشی انجمن سینمای جوانان ایران برخوردار می‌شوند که انتخاب آنها از طریق آزمون جامع فیلم‌سازی صورت می‌گیرد.
وی با بیان اینکه رویکرد عدالت فرهنگی مبتنی بر سیاست‌های کلان دولت سیزدهم به عنوان راهبرد اصلی فعالیت‌های سازمان سینمایی در این دوره است، اظهار داشت: بسیاری از فیلمسازان مطرح سینمای کشور از سابقه حضور و فعالیت در سینمای جوانان ایران در اقصی نقاط کشور برخوردارند و به نظر می‌رسد این طرح آموزش رایگان منجر به معرفی استعدادهای تازه فیلم‌سازی شود.
گفتنی است آزمون جامع انجمن سینمای جوانان ایران روز جمعه
۲۷ آبان سال‌جاری در سراسر کشور برگزار می‌شود و ثبت‌نام این آزمون تا روز پنجشنبه ۲۶ آبان ادامه دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر: