kayhan.ir

کد خبر: ۲۵۳۴۷۹
تاریخ انتشار : ۲۲ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۴
برنامه چهارم توسعه شهرداری تهران از سوی علیرضا زاکانی به رئیس‌شورای اسلامی شهر تهران ارائه شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، همزمان با یکصدوپنجمین جلسه شورای شهر تهران، برنامه چهار ساله چهارم توسعه شهرداری تهران از سوی علیرضا زاکانی به شورا تقدیم و شهردار تهران برای ارائه این برنامه و انجام توضیحات درخصوص آن در صحن شورای شهر تهران حضور یافت. علیرضا زاکانی در جلسه روز یکشنبه شورا گفت: از شورای شهر به واسطه دو مصوبه‌ای که با دغدغه‌ تصویب کرد، تشکر می‌کنم؛ زیرا که موضوع تخفیفات عوارض، ایجاد گشایش برای زندگی مردم و ایجاد زمینه رونق در ساخت و توسعه و آبادانی این شهر از دغدغه‌های جدی شورای ششم است.
زاکانی با بیان اینکه دو نگاه در مجموعه مدیریت شهری به صورت کلان از گذشته تا حال رخ‌نمایی کرده است، افزود: یک نگاه برای گشایش مردم و نفع و عایدی آنان است و نگاه دیگر برای گران‌تر کردن اداره شهر است که شرایطی را فراهم کرد که امروز ویرانی بازار
ساخت و ساز و اجاره‌نشینی در کشور محصول آن نگاه است. وی ادامه داد: از این رو توجه شورا نسبت به ارائه تخفیفات و گشایش کار مردم به صورت نقد و اقساط بدون افزایش میزان آن- پرداخت عوارض در طول ۲۴ تا ۳۶ ماه تقسیط شده- حکایت از این دارد که دغدغه شورا و شهرداری دغدغه مردم است، به طوری که مدیریت شهری توجه دارد شهر را به سمت ارزانی، گشایش و ایجاد زمینه زندگی آرام و با آسایش و همراه با رشد مادی و معنوی سوق دهد.
شهردار تهران بیان داشت: ما مفتخریم که امروز برنامه چهارم توسعه و آبادانی شهر را تقدیم شورا کنیم. حدود دو ماه و نیم قبل بود که شورا ۳۴ سیاست را ابلاغ کرد که مبتنی بر این سیاست‌ها برنامه چهارم توسعه شهر تنظیم شود؛ در گذشته نیز زحماتی کشیده شده بود و برنامه سوم و ماقبل آن تنظیم شده بود اما این برنامه تفاوت‌های جدی با برنامه‌های قبل دارد.
تنها 42 درصد از برنامه پنج ساله توسعه
اجرایی شده است
رئیس‌کمیته بودجه شورای اسلامی شهر تهران نیز ضمن بررسی برنامه پنج ساله سوم توسعه شهرداری با بیان اینکه ۳۷۸ بند و حکم برای شهرداری از سوی شورا مصوب شده بود، اظهارداشت: مواد برنامه پنج ساله سوم در معاونت‌های شهرداری ۴۲ درصد انجام شده، ۹ درصد انجام نشده، ۲۹ درصد در حال انجام
و ۲۰ درصد مستمر است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای شهر تهران، میثم مظفر با بیان اینکه ۳۰ درصد از وظایف معاونت خدمات شهری انجام شده، ۱۰ درصد انجام نشده، ۲۴ درصد مستمر و ۳۶ درصد در حال انجام است، خاطرنشان کرد: در معاونت برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران ۵۶ درصد برنامه‌ها انجام شده، ۷ درصد انجام نشده، ۲۸ درصد در حال انجام و ۹ درصد مستمر است.
مظفر درصد برنامه‌های انجام شده در معاونت مالی و اقتصاد شهری را ۴۱ درصد عنوان کرد و افزود: ۱۵ درصد برنامه سوم توسعه انجام نشده، ۲۲ درصد در حال انجام و ۲۲ درصد مستمر
است.
وی با بیان اینکه در معاونت فنی و عمرانی ۴۵ درصد از برنامه‌ها انجام شده، ۱۵ درصد مستمر و ۴۰ درصد در حال انجام است، یادآور شد: با توجه به بررسی‌هایی که انجام شد، درصد برنامه‌های انجام نشده در این معاونت صفر بود.
رئیس‌کمیته بودجه شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: در معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری ۶۱ درصد برنامه‌ها انجام شد، ۲۳ درصد در حال انجام و ۱۳ درصد مستمر است و تنها سه درصد از برنامه‌ها
انجام نشد.
مظفر گفت: در معاونت شهر‌سازی و معماری
۴۲ درصد برنامه‌ها انجام شده، ۱۶ درصد مستمر، ۳۳ درصد در حال انجام و ۹ درصد انجام نشده است. همچنین در معاونت فرهنگی و اجتماعی ۱۷ درصد برنامه توسعه سوم انجام شده، ۹ درصد انجام نشده، ۴۸ درصد مستمر و ۲۶ درصد در حال انجام است.
وی تأکید کرد: برنامه چهارم به صورت چهارساله خواهد بود و باید این برنامه را در کمیسیون تخصصی مورد بررسی قرار دهیم.

نام:
ایمیل:
* نظر: