kayhan.ir

کد خبر: ۲۵۳۳۴۶
تاریخ انتشار : ۲۰ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۶
با وجود تلاش یک هفته‌ای ضدانقلاب با انتشار فراخوان‌های متعدد و به بهانه چهلم حادثه 8 مهر زاهدان، برای تجمع و آشوبگری پس از نماز جمعه، نمازگزاران دیروز پس از اتمام نماز بدون هرگونه تنش مصلی را ترک کردند و به خانه‌ها برگشتند.

هرچند که از ابتدای هفته گذشته برای روزهای 18 تا 20 آبان‌ماه فراخوان‌های متعددی منتشر شده و در گام نخست از مردم خواسته شد مغازه‌های خود را به مناسبت چهلم حوادث 8 مهرماه تعطیل کنند، اما این فراخوان‌ها از جانب مردم مورد استقبال قرار نگرفته و تلاش دشمن در ایجاد آشوب و بلوا ناکام ماند. دشمن در گام دوم تمام تلاش خود را برای اغتشاش در روز جمعه و بعد از اقامه نماز جمعه به کار گرفت.
دیروز در شهرستان‌های زاهدان، خاش، ایرانشهر و راسک پس از برگزاری نماز جمعه اهل سنت هرچند تجمعات حداقلی شکل گرفت، ولی پس از مدت کوتاهی همان جمعیت حداقلی نیز که تلاش داشت با سر دادن شعارهای ساختارشکنانه فضا را دچار تنش کند، به دلیل عدم استقبال جمعی، پراکنده شد و این نیز توطئه آنان ناکام ماند و دست به حربه‌ای دیگر زدند.
به گزارش تسنیم، در ایرانشهر تعداد کمی از افراد پس از اتمام نماز اهل سنت در مسجد «نور» به سمت ستاد انتظامی شهرستان رفته و تلاش کردند با سنگ‌پرانی فضای شهر را ملتهب کنند که با اقدام به موقع مأموران انتظامی ‌ناکام ماندند و باز این افراد مجبور شدند به سمت منازل خود حرکت کنند.
در شهرستان راسک نیز تعداد معدودی به‌واسطه آتش زدن لاستیک در محور راسک ـ چابهار که محور فرعی اتصال به چابهار محسوب می‌شود، این مسیر را برای دقایقی کوتاه مسدود کردند.
اما در زاهدان که طی هفته‌های گذشته روزهای ناآرامی را پشت‌سر گذشته بود، عده‌ای ‌پس از اتمام نماز در مصلی، ‌در میان جمعیتی که در حال خروج از مصلی و حرکت به سمت خیابان «خیام» بودند، شعارهای ساختارشکنانه سر دادند و تعدادی نیز با تلفن همراه فیلم‌برداری می‌کردند که این اقدام هم با استقبال جمعی مواجه نشد و توطئه اغتشاش و آشوب ناکام ماند. معاندین وقتی در ایجاد اغتشاش و آشوب ناکام مانده بودند‌ همه تلاش خود را در فضای مجازی به کار گرفتند و با انتشار فیلم‌های نما‌بسته ‌که از همان افراد حداقلی گرفته شده بود، با استفاده از کلیدواژه‌هایی مثل «تجمع میلیونی» و «تسخیر خیابان‌ها توسط آزادی‌خواهان» سعی داشتند فضای استان سیستان و بلوچستان را ملتهب نشان دهند که این اقدام هم بی‌نتیجه ماند.
لازم به ذکر است که اظهارات تفرقه‌افکنانه عبدالحمید با مخالفت علمای اهل سنت مواجه شده است و مردم سیستان و بلوچستان نیز اظهارات تفرقه‌افکنانه و دشمن‌شادکن وی را محکوم کرده‌اند.

نام:
ایمیل:
* نظر: