kayhan.ir

کد خبر: ۲۵۳۲۱۵
تاریخ انتشار : ۱۸ آبان ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۴
با حکم فرمانده فراجا

سردار «محمد قنبری» به عنوان فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان معرفی شد

 
 
 
مراسم تکریم و معارفه فرماندهان قدیم و جدید انتظامی سیستان و بلوچستان با حضور مسئولان کشوری و استانی، برگزار شد.
با حکم فرمانده انتظامی جمهوری اسلامی ایران، ‌سردار محمد قنبری به عنوان فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان معرفی و از زحمات سردار طاهری فرمانده انتظامی سابق سیستان و بلوچستان تقدیر شد.
به گزارش ایرنا، فرمانده فراجا دیروز در مراسم تودیع و معارفه فرماندهان انتظامی استان سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه مردم استان سیستان و بلوچستان در برهه‌های مختلف تاریخ علاقه خود را به کشور و نظام نشان داده‌اند و این غیرت آفرینی‌ها در صیانت از وطن هرگز از اذهان مردم و تاریخ پاک نخواهد شد، گفت: مردم دلیر این استان اعم از شیعه و سنی در تمام ادوار مخصوصا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دوشادوش هم و متحد از آرمان‌های انقلاب اسلامی دفاع کرده‌اند.
سردار حسین اشتری ادامه داد: مردم سیستان و بلوچستان افرادی مومن، صبور و با گذشت و مشهور به مردی و مردانگی و مرزداران غیور این خطه با عزت و همیشه در صحنه و دوستدار صلح بوده و هستند، این در حالی است که دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای برهم زدن امنیت این استان فتنه انگیزی و برنامه‌ریزی و تلاش کرده‌اند از تنوع قومی و مذهبی که جزو ظرفیت‌های خوب کشور محسوب می‌شود در این خط سوءاستفاده کنند.
اشتری با اشاره به اینکه هم اهل تسنن و هم اهل تشیع در راه دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شهدای گرانقدری را تقدیم کرده‌اند، افزود: تمامی اقوام ایرانی در دفاع از آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و تمامیت ارضی کشور همدل و یکصدا و با ایمانی راسخ در مقابل دشمنان ایستاده‌اند.
وی بیان داشت: اکنون نظام سلطه و ایادی استکبار در هفته‌های اخیر تمام تلاش خود را انجام داده تا با سوءاستفاده از برخی بهانه‌ها که خود در خلق آن نقش بسزایی داشته‌اند به دنبال تفرقه افکنی و آتش افروزی در جامعه است و غافل از اتحاد و پیوند ناگسستنی شیعه و سنی، فتنه‌های همیشگی خود را شعله‌ور کرده‌اما با هوشیاری مردم انقلابی، بصیر و ولایتمدار کشور اعم از عرب، ترک، لر، بلوچ و فارس و سایر اقوام در تمام مذاهب اعم از مسلمان و غیرمسلمان و شیعه و سنی توطئه خبیثانه دشمن بار دیگر خنثی شده و آنها از این اتحاد مردم سخت ناراحت هستند و به دنبال انتقام از مردم همیشه در صحنه هستند.
فرمانده کل انتظامی کشور گفت: دشمن در ایجاد فتنه و انتقام از پاسخ دندان شکن مردم، امنیت آنها را هدف گرفته ولی مردم یقین دارند که خادمان آنها در نهادهای انتظامی، نظامی و امنیتی در راه دفاع از امنیت جامعه تا پای جان ایستاده‌اند و دشمنان را با یاس و ناامیدی مجبور به شکست کرده‌اند.
سردار اشتری خاطرنشان کرد: پلیس در ادوار مختلف ثابت کرده که در راه دفاع از جان، مال و ناموس شهروندان روز و شب نمی‌شناسد و فارغ از هر نگاه جناحی و سیاسی در پاسداشت از ارزش‌های والای انقلاب و امنیت ایستاده و اجازه نمی‌دهد برخی از منفعت‌طلبان فضا را غبارآلود کنند و بهره‌های شخصی خود را ببرند.
وی با اشاره به شعار هفته فراجا 1400 عنوان کرد: شعار هفته فراجا «پلیس خادم مردم و مردم حامی پلیس» نام گذاری شد که این شعار برگرفته از فرهنگ غنی حاکم بر مجموعه مردمی انتظامی است سازمانی که در شرایط مختلف طبیعی و غیرطبیعی اعم از سیل، زلزله، آتش سوزی و... در کنار مردم بوده و آن را افتخار خود می‌داند.
فرمانده کل انتظامی کشور با اشاره به تودیع و معارفه فرماندهان انتظامی استان سیستان و بلوچستان گفت: برادر گرانقدرم سردار «احمد طاهری» فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان، با سابقه ۴۰ ساله خدمت شبانه‌روزی و صادقانه خدمات مضاعفی در تامین امنیت جامعه ارائه دادند و از خانواده محترم وی که در طول خدمت او را همراهی کردند تقدیر و تشکر می‌کنم.
وی همچنین خاطرنشان کرد: سردار «محمد قنبری» نیز که از فرماندهان شایسته و عالی رتبه انتظامی هستند در راستای توسعه نظم و امنیت و حفظ حقوق آحاد جامعه برنامه‌های خوبی را به اجرا خواهند گذاشت و با اقدامات خوب خود انسجام، وحدت و همگرایی را در استان تقویت خواهند کرد و با هوشیاری و هماهنگی مناسب کینه فتنه انگیزان خارجی و داخلی را به خودشان برخواهد گرداند.