kayhan.ir

کد خبر: ۲۵۲۹۵۰
تاریخ انتشار : ۱۵ آبان ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۸
رئیس پلیس پایتخت تشریح کرد

بازداشت ۴ تن دیگر از عوامل شهادت «آرمان علی‌وردی»

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از بازداشت چهار تن دیگر از عاملان شهادت آرمان علی‌وردی در شهرک اکباتان خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار حسین رحیمی، دیروز از بازداشت چهار تن دیگر از عاملان شهادت آرمان علی‌وردی در شهرک اکباتان خبر داد و گفت: همان‌طور که قبلا اعلام کردیم، ۱۵ نفر به عنوان عامل اصلی در این پرونده مورد شناسایی قرار گرفته‌اند، البته تعدادشان بیشتر بود اما عوامل اصلی ۱۵ نفر هستند که پنج نفر از آنان را دستگیر کردیم، چهار نفر نیز به تازگی دستگیر شدند و مابقی نیز به زودی دستگیر خواهند شد.
رحیمی ادامه داد: طرح‌ها و اقدامات پلیس برای دستگیری این افراد ادامه خواهد داشت و ما تمامی این نفرات را بازداشت خواهیم کرد.
ماجرای ربودن دکتر فرهود
وی که در حاشیه دستگیری عاملان ربودن پروفسور فرهود در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت در ادامه بیان داشت: فردی از آشنایان آقای دکتر فرهود نقشه ربودن ایشان را به دلایل شخصی طراحی کرده و با همدستی دو نفر دیگر آن را به اجرا گذاشت. این فرد حوالی ساعت ۵:۳۰ صبح دو نفر از همدستانش را به سمت خودروی دکتر فرهود در مقابل منزلش فرستاده و آنها با سوار شدن بر خودروی ایشان و معرفی خود به عنوان مامور امنیتی اقدام به ربودن پروفسور فرهود کرده‌اند.
رئیس‌پلیس تهران گفت: این افراد ابتدا با همان خودروی پروفسور فرهود او را به مرزن آباد برده و در آنجا از او درخواست هشت میلیارد تومان پول نقد یا یک دستگاه آپارتمان کردند، ظاهرا آنجا پروفسور موضوع را قبول نمی‌کند که پس از آن این افراد به شهرستان نور رفتند و دوباره موضوع را مطرح کردند که پروفسور فرهود این‌بار درخواست این افراد را مورد پذیرش قرار داد و آنها اقدام به بازگشت به تهران کردند.
رحیمی با بیان اینکه همزمان کارآگاهان پلیس آگاهی نیز سرنخ‌هایی از ربودن این چهره شاخص علمی کشورمان پیدا کردند، اظهارداشت: حتی سارقان در تلاش بودند تا در مسیر بازگشت حدود چهار میلیارد تومان از وجه را برداشت کنند که موفق نشدند. در نهایت دکتر فرهود به محل کار خود بازگردانده شد و در عرض کمتر از ۲۴ ساعت نیز پلیس سارقان را شناسایی و دستگیر کرد.
وی با بیان اینکه عامل اصلی دارای آشنایی با پروفسور فرهود بود، افزود: این فرد از مدت‌ها قبل چنین تصمیمی را داشته و ناآرامی‌ها و ناامنی‌های اخیر موجب شده تا وی فرصت را برای انجام این طرح مناسب ببیند.