kayhan.ir

کد خبر: ۲۵۲۷۶۲
تاریخ انتشار : ۱۳ آبان ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۵
جام بین قاره‌ای فوتبال ساحلی 2022 - دوبی
 
 
 
 
تیم ملی فوتبال ساحلی ایران امشب برای صعود به فینال جام بین قاره‌ای مقابل امارات میزبان رقابتها قرار خواهد گرفت.
تیم ملی فوتبال ساحلی ایران که دو‌ بازی قبلی خود را مقابل تیم‌های ملی پاراگوئه و آمریکا به ترتیب با نتیجه ۶-۲ و ۶-۴ به برتری رسیده بود، برای قطعی کردن صدرنشینی و کسب سومین برد به مصاف ژاپن رفت و موفق شد در ثانیه‌های پایانی وقت اضافه این تیم را با نتیجه 4 بر 3 شکست دهد.
در این دیدار که پنجشنبه هفته گذشته در امارات برگزار شد، در حالی که پنج دقیقه از زمان شروع بازی گذشته بود، بازیکنان تیم ملی توپ را در دهانه دروازه به شیرمحمدی رساندند و او با ضربه‌ای فنی گل اول را برای ایران به ثمر رساند تا وقت اول با همین نتیجه به پایان برسد. با شروع تایم دوم در حالی که زمان کمی گذشته بود، موحد محمدپور توپ را در اختیار گرفت و‌ با ضربه‌ای برگردان و البته اشتباه گلر ژاپن فاصله را به عدد دو رساند.
در حالی که بازی در اختیار ایران بود، در صحنه‌ای که دروازه‌بان تیم ملی جلو آمده بود، محمد معصومی‌زاده به اشتباه دروازه خودی را باز کرد تا نتیجه ۲-۱ شود. چند دقیقه بعد از این گل، محمدعلی مختاری در صحنه‌ای قصد داشت با قیچی برگردان توپ را وارد دروازه ژاپن کند که پای او به صورت بازیکن حریف برخورد کرد و با کارت قرمز از زمین بازی خارج شد تا ایران کار را با یک یار کمتر ادامه دهد. همین هم دلیلی شد تا ژاپن از فرصت استفاده کند و چند ثانیه بعد توسط آکاگومو و‌ با ضربه‌ای برگردان نتیجه را به تساوی ۲-۲ بکشاند.
برد سخت و نفسگیر با شوتی زیبا
پس از گذشت چهار دقیقه از وقت سوم، حمید بهزادپور گلر ایران بعد از چند روپایی با شوت زیبایی گل سوم را وارد دروازه ژاپن کرد. در حالی که ۵۰ ثانیه به پایان بازی باقی مانده بود، کابای دروازه‌بان ژاپن گل ایران را با یک شوت تلافی کرد تا بازی به تساوی ۳-۳ کشیده شود. با این گل، وقت اضافه سه دقیقه‌ای برای تعیین برنده برگزار شد.
با شروع وقت‌های اضافه، در حالی که ۴۳ ثانیه به پایان مانده بود، با خطا بر روی امیرحسین اکبری یک ضربه ایستگاهی برای ایران به دست آمد که این بازیکن با شوتی زیبا گل چهارم را به ثمر رساند تا تیم ملی با نتیجه ۴-۳ ژاپن را شکست دهد.
شاگردان نادری با این برد 8 امتیازی شدند و به عنوان صدرنشین به نیمه نهایی رفتند. پاراگوئه هم بعد از ایران به عنوان تیم دوم صعود کرد. این دو تیم امشب برای رسیدن به فینال به ترتیب مقابل امارات و برزیل قرار خواهند گرفت.
یک گام تا فینال احتمالی ایران – برزیل
ملی‌پوشان فوتبال ساحلی ایران که قهرمان سه دوره از جام بین قاره‌ای شده‌اند امشب از ساعت 19:30 مقابل امارات میزبان قرار خواهند گرفت که بعد از برزیل به عنوان تیم دوم گروه A به جمع چهار تیم نهایی راه یافت. دیگر دیدار نیمه نهایی را هم برزیل و پاراگوئه (18:15) برگزار خواهند کرد.
در صورتی که ایران و برزیل به پیروزی احتمالی در دیدارهای نیمه نهایی دست یافته و فینالیست شوند، شاهد فینالی خواهیم بود که فتح آن، هر کدام از دو تیم را از دیگری جدا و در کنار روسیه با چهار عنوان قهرمانی، به پرافتخارترین تیم جام بین قاره‌ای فوتبال ساحلی تبدیل خواهد کرد.
دیدارهای رده‌بندی و فینال جام بین قاره‌ای فوتسال ساحلی فردا (یکشنبه) برگزار می‌شود. تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در دوره گذشته این رقابت‌ها تا دیدار فینال پیش رفت اما در این دیدار مغلوب روسیه شد که در این دوره حضور ندارد.
نام:
ایمیل:
* نظر: