kayhan.ir

کد خبر: ۲۵۲۷۴۱
تاریخ انتشار : ۱۱ آبان ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۸
با حکم آیت‌الله رئیسی صورت گرفت
رئیس‌جمهور در حکمی روح‌الله دهقانی فیروزآبادی را به عنوان «معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور» منصوب کرد.
 
 
 
 
آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در حکم انتصاب دکتر دهقانی فیروزآبادی به معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور تصریح کرد: امید است با اهتمام به «عدالت‌محوری»، «روحیه انقلابی»، «مردم‌داری»، «پاک‌دستی»، «فسادستیزی»، «قانون‌مداری» و «مفاد عهدنامه مدیران دولت مردمی»، در حوزه علم و فناوری و در پیشبرد اهداف دولت مردمی و ایران قوی مجدانه کوشا باشید.
در متن حکم رئیس‌جمهور آمده است: به استناد اصل یکصد و بیست و چهارم قانون اساسی و نظر به مراتب تعهد، شایستگی و تجارب ارزنده علمی و اجرایی، به موجب این حکم به عنوان «معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور» منصوب می‌شوید.
متن حکم در ادامه افزوده: امید است با اتکال به خداوند متعال و اهتمام به «عدالت‌محوری»، «روحیه انقلابی»، «مردم‌داری»، «پاک‌دستی»، «فسادستیزی»، «قانون‌مداری» و «مفاد عهدنامه مدیران دولت مردمی»، با برنامه‌ریزی و حرکت جهادی برای تحقق منویات مقام معظم رهبری «مدظله العالی» در حوزه علم و فناوری به منظور «آفرینش علمی و توسعه فناوری‌های راهبردی و اقتدارآفرین با تأکید بر حوزه‌های نوپدید» از طریق «شناسایی، حمایت و هدایت فعالانه استعدادهای برتر»، «توجه ویژه به دانشمندپروری» و «توسعه فرصت‌های شکوفایی نخبگان برای حل مسایل اساسی کشور» در پیشبرد اهداف دولت مردمی و ایران قوی مجدانه کوشا باشید.
در انتهای این حکم می‌خوانیم: اهتمام ویژه نسبت به «افزایش تولید و اشتغال دانش‌بنیان»، «بستر‌سازی تحقق حکمرانی علم‌پایه»، «توسعه نظام نوآوری بومی ایران» و نیز «سرمایه‌گذاری مسئله محور در علوم پایه و علوم انسانی» در دور جدید مسئولیت آن معاونت مورد انتظار است. تفصیل مأموریت‌ها و انتظارات از آن معاونت به پیوست این حکم ابلاغ می‌شود. توفیق و سربلندی آن جناب را در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و انجام مأموریت‌ها و وظایف محوله از خداوند متعال مسئلت می‌نمایم.
نام:
ایمیل:
* نظر: