kayhan.ir

کد خبر: ۲۵۲۷۴۰
تاریخ انتشار : ۱۱ آبان ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۸
قالیباف در نطق پیش از دستور:
 
 
 
رئیس‌مجلس گفت در حوادث اخیر نیز آمریکا و شبکه جاسوسی و عوامل خرابکار آنها برنامه‌ای پیچیده و ویژه‌ای طراحی کرده بودند، جهان بدون آمریکا جای بهتری خواهد بود؛ همچنین دیروز نمایندگان در مصوبه‌ای بانک مرکزی را ملزم به انتشار مشروح مذاکرات و مصوبات شورای فقهی کردند.
نشست علنی دیروز مجلس شورای اسلامی به ریاست محمدباقر قالیباف و با حضور 204 نفر از نمایندگان مجلس آغاز شد.
محمدباقر قالیباف رئیس‌مجلس شورای اسلامی، در نشست علنی دیروز در نطق پیش از دستور خود ضمن گرامیداشت فرارسیدن روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و تسخیر لانه جاسوسی و روز دانش‌آموز گفت: آمریکا به عنوان تجسم استکبار جهانی در چند دهه گذشته بارها علیه اراده ملت‌ها وارد عمل شده و از هیچ اقدامی همچون کودتا، تمهید جنگ داخلی، تسلیح گروه‌های تروریستی افراط‌گرا، اشغال و تدارک انقلاب‌های فرمایشی و پرهیز نمی‌کند.
قالیباف در ادامه تصریح کرد: آمریکا به طور ساختاری در جهان مانع از تحقق ساختاری اراده ملت‌ها می‌شود. ملت ایران چهار دهه پیش از این و با انقلاب مردمی و پس از آن با اشغال پایگاه جاسوس‌پروری سفارت آمریکا تصمیم گرفت تا اراده خود را بر اراده مستکبر تحمیل کند. ملت ایران تصمیم گرفت که دیگر شخص اول کشور گوش به فرمان فلان دیپلمات درجه دوم آمریکا نباشد و اراده هیچ مستکبری نتواند خاک و استان این کشور را جدا کند.
رئیس‌مجلس شورای اسلامی در ادامه تاکید کرد: ایرانیان در 13 آبان 58 با اشغال سفارت آمریکا به جهانیان ثابت کردند که دوران کودتا در این کشور تمام شده و قدرت استکبار در برابر اراده ملت‌ها همچون پر کاهی در مقابل طوفان است.
قالیباف در ادامه اظهار کرد: آمریکا با اعمال تحریم علیه ملت ایران، پشتیبانی از صدام در دوران دفاع مقدس، تشکیل شبکه‌های جاسوسی و خرابکاری و ترور در ایران، حمایت از گروه‌های تروریستی با هدف بر هم زدن امنیت کشور، متحد کردن توان رسانه‌ای برای تولید اخبار دروغ علیه ایران، کارشکنی در پیشرفت‌های علمی کشور به خصوص در حوزه هسته‌ای، حمایت از رژیم قاتل صهیونیستی، حمایت از آشوب و ناامنی در کشور و بسیاری اقدامات دیگر تلاش کرد تا به مردم جهان هشدار دهد که اگر شما هم مسیر استقلال را در پیش بگیرید باید منتظر جنگ، تحریم و تهدید باشید.
وی افزود: این وعده الهی است که عاقبت تبهکاران و مستکبرین با تمام قدرت نظامی و امنیتی و رسانه‌ای تسلیم اراده ملت‌ها خواهد شد.
رئیس‌مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جهان بدون آمریکا جای زیباتری است تاکید کرد: در حوادث اخیر نیز آمریکا و شبکه جاسوسی و عوامل خرابکار آنها برنامه‌ای پیچیده و ویژه‌ای طراحی کرده بودند اما این بار هم همچون گذاشته در مورد ملت آگاه ایران اشتباه کردند. همه مردم از جمله منتقدین و معترضین عاشق هر وجب از خاک ایران هستند. به تحریم‌طلبان، جنگ‌افروزان و تروریست‌ها باج نخواهد داد و آنها مطالبات مد نظر خود را همزمان با اعلام انزجار از دخالت کودتاچیان آمریکایی پیگیری خواهند کرد و ما وظیفه داریم بستر لازم را برای شنیدن و اقدام متناسب آن فراهم کنیم تا امید دشمن برای فرصت‌طلبی را ناامید کنیم.
نام:
ایمیل:
* نظر: