kayhan.ir

کد خبر: ۲۵۲۴۶۰
تاریخ انتشار : ۰۸ آبان ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۰
تشدید بحران خشکسالی در فرانسه
در ادامه بحران خشکسالی در اروپا، مقامات فرانسوی اعلام کردند که در جریان تظاهراتی در فرانسه علیه طرح ساخت یک منبع بزرگ آب برای آبیاری مزارع غرب این کشور بین معترضان و پلیس درگیری پیش آمد که در جریان این درگیری‌ها عده‌ای زخمی شدند و حال برخی از آنان وخیم است.


فرانسه در تابستان امسال گرفتار بدترین خشکسالی خود شد که این مسئله سبب تشدید بحث بر سر استفاده از منابع آب در این کشوری که بزرگ‌ترین بخش کشاورزی را در اتحادیه اروپا دارد، شد. هر چند برخی از کشاورزان فرانسوی از طرح استفاده از منابع مصنوعی آب به عنوان راهی برای استفاده بهینه از آب حمایت کرده‌اند، اما منتقدان این طرح را نامناسب و به نفع مزارع بزرگ دانسته و از آن انتقاد کرده‌اند. به گزارش ایسنا از رویترز، چندین هزار معترض مخالف این طرح، ممنوعیت برگزاری تظاهرات در محل ایجاد این منبع آب در منطقه روستایی «سنت-سولین» فرانسه را به چالش کشیدند. بر اساس تصاویری که تلویزیون فرانسه از این اعتراضات پخش کرد، تظاهرکنندگان در زمین‌های اطراف محل احداث این منبع آب در حال رفتن به سمت مکان حصارکشی شده اجرای این پروژه هستند که نیروهای امنیتی به سمت آنها گاز اشک‌آور شلیک می‌کنند.
فرماندار این منطقه در بیانیه‌ای اعلام کرد، برخی معترضان به مأموران پلیس با مواد محترقه و کوکتل مولوتف حمله کردند که در پی آن ۶۱ تن مجروح شدند و حال ۲۲ تن از این مجروحان وخیم است. «مارک فسنو»، وزیر کشاورزی فرانسه، در پیامی توئیتری خشونت علیه این ماموران پلیس را محکوم و از معترضان به سبب داشتن «قصد جلوگیری از اجرای پروژه‌ای که طی سال‌ها در سطح محلی توسعه یافته است» انتقاد کرد. فرماندار منطقه همچنین اعلام کرد، 4 تن از معترضان نیز مجروح و 6 تن دستگیر شدند.

نام:
ایمیل:
* نظر: