kayhan.ir

کد خبر: ۲۵۲۴۴۰
تاریخ انتشار : ۰۸ آبان ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۴
 
 
 
شش میلیون تن انواع کالاهای اساسی در نیمه نخست امسال برای ثبات بازار داخلی در کشور توزیع شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، شش میلیون تن انواع کالاهای اساسی در نیمه نخست امسال برای ثبات بازار داخلی در کشور توزیع شد. در شش ماه ابتدایی سال جاری، پنج میلیون و ۳۴۲ هزار تن گندم برای مصارف واحدهای نانوایی و واحدهای صنف و صنعت در سراسر کشور توزیع شد تا ثبات عرضه انواع محصولات تولیدی از ماده اولیه گندم با محوریت انواع نان سنتی و نیز نان‌هایی که به روش صنعتی تهیه می‌شوند، حفظ شود.
بر اساس این گزارش، شرکت بازرگانی دولتی ایران برای ایجاد امنیت پایدار غذایی در کشور، انواع کالاهای اساسی را از مبادی داخلی و خارجی به‌اندازه مورد نیاز، تأمین و ذخیره‌‌سازی کرده است و با توجه به مصرف موجود، در نیمه نخست امسال نسبت به توزیع ۲۴۴ هزار تن شکر خام و سفید، ۲۱۹ هزار تن انواع برنج، ۱۱۶ هزار تن روغن خام خوراکی و ۱۸ هزار تن دانه روغنی کلزا برای تنظیم بازار اقدام کرده است.
گفتنی است؛ تأمین کالاهای اساسی و ذخیره‌‌سازی آنها از مبادی داخلی و خارجی به صورت مستمر و در تمامی روزهای سال حتی ایام تعطیل ادامه دارد و نحوه ذخیره‌‌سازی این کالاها در اقصی نقاط کشور به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده که علاوه‌بر پاسخگویی به مصرف موجود، ذخایر برای مصارف ماه‌های آینده جمعیت ۸۵ میلیون نفری کشورمان نیز از میزان اطمینان‌بخشی برخوردار باشد.
همچنین به گزارش صدا و سیما، محمد جعفری؛ معاون بازرگانی داخلی شرکت پشتیبانی امور دام با بیان اینکه توزیع مرغ گرم طبق روال ادامه دارد، افزود: توزیع مرغ منجمد نیز به میزان یک‌هزار تن در روز انجام می‌شود و در صورت نیاز، این رقم افزایش می‌یابد.
او قیمت مرغ منجمد را هر کیلوگرم ۴۵ هزار تومان عنوان کرد و ادامه داد: در صورتی که بازار کشش بیشتری داشته باشد، امکان توزیع بیشتر نیز وجود دارد. مرغ منجمد با روش‌های مباشری و سنتی قبلی و همچنین از طریق سامانه ستکاوا به خرده‌فروشان عرضه می‌شود.
گفتنی است، حسین اعرابی؛ معاون سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران گفت: قیمت مرغ گرم در میادین میوه و تره بار، ۶۰ هزار و ۶۰۰ تومان است.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: