kayhan.ir

کد خبر: ۲۵۲۳۸۴
تاریخ انتشار : ۰۷ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۱
برگزاری بیست‌ودومین جشن سینمای ایران برای سومین سال پیاپی لغو شده است و به نظر می‌رسد مسئولان خانه سینما که به‌شدت دچار بحران عدم مشروعیت و مقبولیت در بین اهالی سینما می‌باشند هنوز به جمع‌بندی قطعی درباره مساعد بودن شرایط برای برگزاری این رویداد نرسیده‌اند.


به گزارش سینماپرس، سه سال از برگزاری آخرین دوره جشن سینمای ایران یعنی بیست‌ویکمین دوره این رویداد که اعتبار و ارزش بسیار بالایی در بین سینماگران دارد، می‌گذرد و همچنان خبری از برگزاری بیست‌ودومین دوره آن به گوش نمی‌رسد.
قرار بود بیست‌ودومین جشن بزرگ سینمای ایران در سال ۹۹ برگزار شود اما با شیوع ویروس کرونا برگزاری این جشن به زمانی دیگر موکول شد تا جامعه در شرایط مناسبی نسبت به شیوع ویروس کرونا قرار گیرد.
بعد از گذشت دو سال، آغاز واکسیناسیون سراسری و در نهایت کاهش شیوع ویروس کرونا در کشور، خانه سینما رسماً اعلام کرد که بیست‌ودومین جشن سینمای ایران بی‌شک در سال ۱۴۰۱ و بعد از پایان ماه صفر و در اوایل آبان‌ماه برگزار می‌شود و در همین راستا، فرهاد توحیدی به‌عنوان دبیر بیست‌ودومین جشن خانه انتخاب شد.
اما آنچه که مشخص است، هیئت‌مدیره خانه سینما تصمیم دارد تا امسال نیز جشن بزرگ سینمای ایران را برگزار نکند که البته یکی از دلایل برگزار نشدن این جشن، می‌تواند شرایط موجود در کشور و متأثر از ناآرامی‌های اخیر
باشد.
این خبر هنوز به‌صورت رسمی از سوی خانه سینما اعلام نشده است و باید دید این نهاد صنفی در چه زمانی به جمع‌بندی قطعی برای مساعد بودن شرایط برای شکستن طلسم برگزاری این رویداد مهم سینمایی خواهد رسید.

نام:
ایمیل:
* نظر: