kayhan.ir

کد خبر: ۲۵۲۳۶۱
تاریخ انتشار : ۰۷ آبان ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۰
 
 
 
سرويس خارجي-
با وجود حجم بسيار زياد حملات و هجوم نظاميان صهيونيستي به نابلس براي سركوب مبارزان فلسطيني «عرين الاسود»، رسانه‌هاي صهيونيستي می‌گویند اين گروه فلسطيني از گذشته هم محبوب‌تر شده است.
وقتي هشت ماه پيش در در فوریه 2022(بهمن ماه 1400) در نابلس گروهي از مبارزان جوان فلسطيني تشكيل گروهي بنام عرين الاسود را اعلام كردند، كمتر كسي تصور داشت كه اين گروه مبارز در كمتر از 8 ماه چالش امنيتي بزرگ تل آويو شود. تا آنجا كه در تل آويو صدها جلسه براي مقابله و كنترل اين گروه تشكيل شد و حتي چندين حمله به محل استقرار اين گروه انجام گرديد و پس از اين همه فشار و عمليات‌هاي نظامي، عرين الاسود همچنان به‌دنبال شكست نهايي تل آويو است. عرین الاسود خود را یک گروه مسلح  می‌داند که از رزمندگان گروه‌های مختلف فلسطینی تشکیل شده و هدف آن مقابله با رژیم اشغالگر است. در رژه‌هاي نظامی این گروه در خيابان‌هاي نابلس، دهها فرد مسلح با لباس متحدالشکل و نشان واحد شرکت مي كنند. تحلیلگران گروه مبارز عرين الاسود را با نیروی نظامی موسوم به تیپ جنین در اردوگاه جنین مرتبط میدانند، زیرا هر دوي اين گروه اين روزها فعال ترين گروه مبارز در كرانه باختري است. به نظر مي رسد اعضاي عرين الاسود از تكنيك غافلگيري و علمليات‌هاي چريكي در مبارزات خود استفاده مي كنند. به گزارش كيهان به نقل از «ميدل ايست آي»،
عرين الاسود منتظر حمله صهيونيست‌ها نمي ماند، بلکه آنها به صورت شبانه‌روز و در هر کجا که باشد، عمليات‌هاي خود عليه اشغالگران را دنبال مي‌كنند. پست‌های بازرسی نظامی و تجمعات نظاميان صهيونيست در هر جايي، اهداف مناسب براي مبارزان عرين الاسود است و آنها در چند مرحله عمليات‌هاي موفقي را به سرانجام رسانده‌اند.
محبوبيت عرين الاسود
انجام اقدامات چريكي و غافلگيري صهيونيست‌ها به محبوبيت گروه عرين الاسود در ميان جوانان فلسطيني منجر شده است. روزنامه صهیونیستی‌هاآرتص نيز در گزارشی نوشت که محاصره شهر به طور قابل توجهی محبوبیت گروه مقاومت «عرین الاسود» (بیشه شیران) را که در این شهر فعالیت می‌کند، نزد مردم فلسطین بالا برده است. این روزنامه صهیونیستی آورده است که نیروهای اشغالگر صهیونیست بیش از دو هفته است که شهر نابلس را محاصره کرده‌اند و به مردم روستاهای همجوار اجازه ورود به این شهر را نمی‌دهند تا جایی که شهر نابلس که پایتخت اقتصادی فلسطین است، به طور کامل فلج شده و بسیاری از خیابان‌های این شهر اکنون به طور کامل خالی هستند، اما با وجود اين شرايط سخت، عرين الاسود در اوج محبوبيت قرار دارد.
برای صهیونیست‌ها برنامه داریم
كمتر از يك هفته پس از آن كه اشغالگران صهيونيست در حمله به اردوگاه نابلس، برخي از اعضاي عرين الاسود را به شهادت رساندند، حال اين گروه با انتشار بيانيه اي اعلام كرده که برنامه‌هایی برای دشمن داریم که شفای دل فلسطینیان خواهد بود. گروه مقاومت «عرین الاسود» اين بيانيه را شامگاه جمعه منتشر كرد و در آن وعده داد كه ضربات سخت و کاری علیه دشمن اشغالگر صهیونیستی انجام خواهد داد. در بیانیه‌این گروه فلسطینی آمده است: آنان‌که گمان می‌کنند «عرین الاسود» پایان خواهد یافت یا آنان‌که گمان می‌کنند اطلاعاتی از این گروه در اختیار دارند، کاملاً متوهم هستند، عزیزان ما، فرزندان ملت ما، تاج سر و دژ مستحکم ما، به شما می‌گوییم که مجاهدان حقیقی عرین الاسود سه دسته هستند: دسته‌ای شهدا هستند که رفتند و به اذن خداوند در بهشت نعمت داده می‌شوند و دسته‌ای دیگر مجروحانی هستند که در راه تداوم مقاومت اجسادشان تکه تکه شده و دسته‌ای دیگر منتظران هستند که سربازان خداوند هستند و جز او، کسی از آنان خبر ندارد. عرین الاسود در ادامه بیانیه خود می‌گوید: ای ملت بزرگ، به ما اطمینان داشته باشید، قسم به خدایی که آسمان را بدون ستون قرار داده، اگر یک سرباز از ما باقی بماند، جان خود را برای ادامه فکر مقاومت فدا خواهیم کرد. این چه وطنی است که در آن با کسانی که خون ما را می‌ریزند، سازش می‌کنیم، چشم بزدلان به خواب نمی‌رود و خداوند سلاحی را که به‌کار گرفته نشود و به مقاومت و مبارزه ایمان نداشته باشد، از بین خواهد برد، اما شما برادرانمان و همرزمان و همخونان ما، شما ای وفاداران و آنان‌که در زمان نبرد به فرمانده ودیع (فرمانده شهید مقاومت) گفتید که تو تنها نخواهی بود و به وعده خود وفادار بودید و نبردی قهرمانانه را به نمایش گذاشتید که هر‌اندازه دشمن تلاش کند نمی‌تواند نتایج آن را مخفی نگه دارد و به یاری خداوند این برملا خواهد شد،. برادران ما در گردان بلاطه و گردان جنین خداوند روسفیدتان کند و روز قیامت سربلندتان کند، در نبردها به هم خواهیم رسید و نزد خداوند توانا همدیگر را ملاقات خواهیم کرد. زنده باد سلاح صادقتان همانند وعده‌هایتان.
مرگبارترين سال 
با توجه به تشديد تنش‌ها و عمليات‌هاي مبارزان فلسطيني عليه اشغالگران، فرستاده سازمان ملل متحد به خاورمیانه اعلام كرده است كه سال ۲۰۲۲ مرگبارترین سال برای فلسطینیان در کرانه باختری از سال ۲۰۰۵ تا كنون بوده است. اين خبر را «تور وینسلند»، فرستاده سازمان ملل متحد به خاورمیانه اعلام كرد و همزمان خواستار اقدام فوری برای آرام کردن وضعیت انفجاری فلسطين شد. توروینسلند به شورای امنیت سازمان ملل گفت که خشم و تنش فزاینده بار دیگر به چرخه مرگبار خشونت تبدیل شده است که مهار آن دشوار است و تعداد زیادی از فلسطینی‌ها کشته و زخمی شده‌اند. هماهنگ‌کننده ویژه روند صلح خاورمیانه همچنين گفت:«سال ۲۰۲۲ در مسیر مرگبارترین سال کرانه باختری قرار دارد.» از سوي ديگر، افزایش میزان عملیات‌های ضدصهیونیستی گروه‌های مقاومت فلسطینی در کرانه باختری میزان اعتماد عمومی ساکنین سرزمین‌های اشغالی به نظام سیاسی را کاهش داده است تا حدی که بسیاری نسبت به صحت و درستی نتایج نهایی انتخابات پیش‌ِرو تردید دارند. براساس نظرسنجی مرکز موسوم به «انستیتو دموکراسی اسرائیل» میزان خوش‌بینی مخاطبین نظرسنجی‌های این مؤسسه نسبت به وضعیت امنیت داخلی رژیم صهیونیستی از 52 درصد در ماه آگوست به 43 درصد در ماه جاری میلادی کاهش یافته است، این نسبت میان یهودیان 45 درصد و میان عرب‌تباران ساکن در سرزمین‌های اشغالی 30 درصد است. این نظرسنجی نشان می‌دهد میزان خوش‌بینی به آینده دموکراسی میان قشر بنیادگرایان یهودی حتی از میانگین نیز کمتر است و به 36.8 درصد کاهش یافته است. این نظرسنجی در ادامه به بررسی میزان اعتماد عمومی به برگزاری انتخابات در فلسطین اشغالی پرداخته و افزوده است که 39 درصد از مجموع شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی به نتایج انتخابات پارلمانی که روز سه‌شنبه هفته جاری برگزار می‌شود، اعتماد ندارند. همچنین 62 درصد مخاطبین این نظرسنجی با درنظرداشتن درگیری‌های اخیر میان نظامیان رژیم صهیونیستی و گروه‌های مقاومت فلسطین احتمال بروز انتفاضه سوم فلسطینیان را دور از ذهن ندانسته‌اند.
امارات در دامن تل‌آويو 
اين روزها با افزايش تحركات گروه‌هاي مقاومت در منطقه، اماراتي‌ها كه اقدام به عادي سازي روابط با تل آويو كرده‌اند، به شدت نگران امنيت خود هستند. از همين رو نيز روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» گزارش داد که تصاویر ماهواره‌ای از استقرار دست‌کم ۲ سیستم پدافند هوایی از نوع «باراک» ساخت رژیم صهیونیستی در امارات حکایت دارد. اين روزنامه با اعلام این خبر هدف از استقرار این سامانه‌های موشکی را مقابله با حملات موشکی و پهپادی احتمالی انصارالله یمن دانست.براساس گزارش وبسایت «تاکتیکال ریپورت»، باتری‌ها و یک رادار Elta EL/M-۲۰۸۴ سامانه باراک نزدیک پایگاه هوایی الظفره در نزدیکی ابوظبی مستقر شده است. «جروزالم پست» مدعی شد که این اولین قرارداد ابوظبی با تل‌آویو در این حوزه است و می‌تواند مقدمه خرید سیستم‌های موشکی بیشتر برای حفاظت از سایت‌های حساس این کشور شود.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: