kayhan.ir

کد خبر: ۲۵۲۳۱۱
تاریخ انتشار : ۰۶ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۱
مدیر مسئول کیهان در مصاحبه با شبکه یک سیما مطرح کرد
مدیر مسئول روزنامه کیهان با اشاره به اینکه جنایت شیراز با آشوب‌های اخیر آبشخور واحدی دارند و نمی‌توان آن را نادیده گرفت گفت: آشوبگران اصلاً در قد و قواره براندازی نیستند، چراکه ما ۴۳ سال است با تمام قدرت‌های ریز و درشت درگیریم و در این مدت آنها نتوانستند هیچ کاری انجام دهند.

حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان درباره جنایت تروریستی شیراز اظهار کرد: بدون تردید یکی از انگیزه‌های اصلی عاملان این جنایت بی‌شرمانه، سینه پرکینه آنها از ایران اسلامی، انقلاب اسلامی، اسلام و اهل‌بیت است.
وی افزود: این جنایت با آشوب‌های اخیر آبشخور واحدی دارند و نمی‌توان آن را نادیده گرفت. این شعار نیست بلکه براساس یک محاسبه قابل درک و عقلایی بیان می‌کنم. در حرکات آشوبگران در مدت اخیر، شاهد اهانت‌های آشکار به مقدسات هستید. وقتی که به توئیت‌های این افراد نگاه می‌کنید، اهانت‌های بسیار صریح، زشت و بی‌شرمانه نسبت به ساحت مقدس امام حسین(ع) را مشاهده می‌کنید.
شریعتمداری گفت: این افراد قرآن را آتش زدند، چادر از سر زنان محجبه کشیدند، آمبولانس‌های حامل بیمار را متوقف کرده و به آتش کشیدند، مردم عادی را به قتل رساندند و هر نوع سلاح سرد و گرم را در اختیار داشتند. یک محاسبه معمولی را باید در ذهن خودمان دراین باره داشته باشیم. باید به این سؤال پاسخ بدهیم که آیا از افرادی با این خصوصیات حمله به حرم حضرت شاهچراغ(ع) دور از انتظار است؟ قطعاً نه. بله ممکن است برخی انگشت اتهام را به سوی تروریست‌های تکفیری داعش بچرخانند که آنها هم مسئولیت را برعهده گرفتند.
وی افزود: اما، در این میان یک پرسش بعدی هم وجود دارد و آن این است آشوبگرانی که امروز با آنها رو‌به‌رو هستیم کدام یک از ویژگی‌های داعشی‌ها را ندارند؟ کدام یک از درنده‌خویی‌ها و وحشی‌گری‌های آنها را ندارند؟ آمریکا و اسرائیل و آل‌سعود از داعش حمایت می‌کردند، این دولت‌ها رسماً و تمام قد از این آشوبگران نیز حمایت کردند. البته معتقدم این آشوبگران تفاوت‌هایی هم با داعشی‌ها دارند، حداقل دو تفاوت.
مدیر مسئول روزنامه کیهان تاکید کرد: اگرچه تروریست‌های داعش به اسلام و قرآن اعتقادی ندارند اما آنها برای حفظ ظاهر هم که شده قرآن را آتش نمی‌زدند و چادر از سر زنان محجبه نمی‌کشیدند‌، اما آشوبگران علاوه بر این‌که همه صفات رذیلانه داعش را داشتند، این دو حرکت رذیلانه را هم به آن اضافه کردند.
وی افزود: ما در این زمینه متاسفانه بین مدارا و انفعال و بین صبوری و بی‌عمل بودن تفاوت زیادی قائل نشده‌ایم. اگر در برخورد با آشوبگران با قاطعیت عمل می‌کردیم که وظیفه ما بود و مردم هم انتظار دارند با آشوبگرانی که هر از چندگاه مملکت را به آشوب کشیده و زمینه‌های ناامنی را فراهم می‌کنند، برخورد جدی شود. البته نمی‌گویم که با آنها برخورد نشده بلکه برخوردهای جدی انجام نشده است.
شریعتمداری تصریح کرد: نمی‌توان از عوامل زمینه‌ساز این اتفاقات هم صرف نظر کرد. در این بین، برخی از شخصیت‌های سیاسی خودباخته به تصریح از آشوبگران حمایت کردند، اگر این حمایت‌ها را انجام نمی‌دادند و نسبت به جان و مال مردم حساس بودند و متعرضین به جان و مال و ناموس مردم را اعتراض‌کننده نمی‌خواندند به احتمال بسیار زیاد این آشوب‌ها متوقف شده و جلوی آنها گرفته می‌شد. حتی بعید نبود عوامل جنایتی که در حرم شاهچراغ صورت گرفت در میان همین افراد بازداشت و دستگیر شده بودند و فرصت این جنایت بعدی از آنها گرفته شده بود.
این تحلیلگر ارشد مسائل سیاسی با بیان اینکه نباید مسئولان امنیتی در شرایط فعلی از امنیت حرم‌های مطهر غافل می‌شدند، تصریح کرد: این فرد با یک تفنگ کلاشینکف وارد حرم شده است. در حالی که بسیار عجیب بوده و چگونه مسئولان امنیت در شیراز در چنین وضعیتی که شاهد این آشوب‌ها هستند و هویت آشوبگران را می‌دانند و شاهد اهانت‌های این افراد به اهل‌بیت هستند، احتمال نمی‌دانند که چنین خطری متوجه حرم مطهر باشد؟ این فرد به راحتی با یک کلاشینکف وارد حرم شد.
وی افزود: بین کارفرمایان آشوبگران و کارفرمایان داعش یک نوع هماهنگی وجود دارد و بعید نیست اطلاعیه‌ای که داعش پس از وقوع حادثه صادر کرده برای رد‌گم‌ کردن ماجرا و سفید کردن آن برای آشوبگران باشد. بنابراین، نباید از این اتفاقات به آسانی گذشت چراکه پای جان و مال و ناموس مردم در میان است.
مدیر مسئول روزنامه کیهان تصریح کرد: اینکه آشوبگران بتوانند کاری بکنند یا براندازی بکنند اصلاً در این قد و قواره نیستند. ما ۴۳ سال است که با تمام قدرت‌های ریز و درشت درگیر هستیم و در این مدت آنها نتوانستند هیچ کاری انجام دهند. چندی پیش یک نشریه‌ آمریکا نتیجه گرفته بود که تمام رؤسای جمهور آمریکا با امام خامنه‌ای در یک نقطه اشتراک ‌نظر دارند و آن این است که آمریکا نمی‌تواند هیچ غلطی بکند و این را به وضوح شاهد هستیم.
وی ادامه داد: از نقطه شروع تاکنون عقبه‌های سختی را پشت سر گذاشتیم و از همه آنها سرافراز بیرون آمده‌ایم. حالا یک مشت آدم می‌خواهند با مشتی دلار در پی براندازی نظام باشند. معتقدم که خودشان هم می‌دانند در این قد و قواره نیستند و قدرت‌های بیرونی هم که کارفرمای اصلی آنها هستند به خوبی می‌دانند چنین کاری از آنها برنمی‌آید.
مدیر مسئول کیهان در پایان تاکید کرد: در عین حال که دشمن را ضعیف می‌دانیم، اما، از اقدامات آشوبگرانه و رذیلانه این تروریست‌ها نباید غافل بود و امید است که دیگر چنین غفلتی در میان نباشد.

نام:
ایمیل:
* نظر: