kayhan.ir

کد خبر: ۲۵۲۰۲۳
تاریخ انتشار : ۰۲ آبان ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۸
قول‌مان در مورد VAR را فراموش نکرده‌ایم
 
 
 
وزیر ورزش و جوانان گفت: نباید از تعداد فدراسیون‌ها بترسیم و اعتقاد دارم تعداد فدراسیون‌ها خیلی می‌تواند بیشتر از این تعدادی که هست، باشد.
حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در حاشیه کمپ ورزش‌های رزمی و افتتاح آکادمی ملی جودو درخصوص اینکه چه زمانی جودوکاران ایران می‌توانند در مسابقات بین‌المللی حضور داشته باشند، مشکلات مالی فدراسیون تکواندو،تعداد فدراسیون‌ها، زمان آمدن VARبه فوتبال، حاشیه‌های فدراسیون سوارکاری و... به اظهار نظر پرداخت که گزیده‌ای از صحبت‌های وی در ادامه می‌آید:
*بسیار علاقه‌مند بودیم که جودو به وضعیت عادی خود بازگردد و آرش میراسماعیلی رئیس‌فدراسیون جودو پیگیری‌های خوبی کردند و نوید خوبی هم به من دادند. اقدامات نهایی نیز در حال اقدام است. در سفری که با صالحی‌امیری داشتم نیز با مسئولان و دست‌اندرکاران کمیته بین‌المللی المپیک صحبت‌های خوبی کردیم و راهکارهای خوبی نیز به ما دادند که طبق همان راهکارها اقداماتی شده است که امیدوارم به زودی به نتیجه برسد.
همه رشته‌ها قرار نیست فدراسیون شوند
*درخصوص امیدواری تبدیل برخی رشته‌ها مانند موی‌تای به فدراسیون باید بگویم که همه رشته‌ها قرار نیست فدراسیون شوند و برخی رشته‌های ورزشی قرار است به انجمن مستقل تبدیل شوند. این رشته‌ها ابتدا باید به انجمن مستقل تبدیل شوند و بعد از یک مدت که زمان آن را نیز وزارت ورزش و جوانان اعلام خواهد کرد تا بعد از نزدیک شدن به شاخصه‌ها و استانداردها به فدراسیون تبدیل شوند یا بالعکس این اتفاق بیفتد. اگر انجمن تبدیل به انجمن مستقل و بعد فدراسیون تبدیل شود، اما شاخصه‌ها را رعایت نکند، می‌تواند تنزل پیدا کند.
نباید از تعداد فدراسیون‌ها بترسیم
* این اختیارات قانونی است که در قانون جدید وزارت ورزش و جوانان شاهد آن هستیم و می‌خواهیم از ظرفیت قانونی استفاده کنیم و واقعاً اگر یک رشته ورزشی در یک فدراسیون ورزشی تحت عنوان کمیته یا انجمن محدود شده، این محدودیت‌ها را برطرف کنیم. البته اسم انجمن‌ها که در فدراسیون‌ها کار می‌کنند محدودیت نیست، اما اگر به نوعی نیاز به استقلالی دارند با خردجمعی، بررسی و کار کارشناسی به فدراسیون تبدیل شوند. همیشه عنوان کردم نباید از تعداد فدراسیون‌ها بترسیم و اعتقاد دارم تعداد فدراسیون‌ها خیلی می‌تواند بیشتر از این تعدادی که هست، باشد. انجمن‌ها مستقل نیز تا به حال نداشتیم و ان‌شاءالله شروع به شکل‌گیری انجمن‌های مستقل خواهیم کرد تا آبادانی، سرعت، پیشرفت و توسعه ورزش را از این طریق ارتقا بدهیم.
ساعی مشکلش را به خود ما بگوید
*درخصوص اینکه‌هادی ساعی اعلام کرده که تفاهم‌نامه مالی با وزارت ورزش امضا نشده و ما نمی‌دانیم چقدر بودجه داریم باید بگویم که نیازهای مالی فدراسیون‌ها برآورده شده و معمولا تفاهم‌نامه‌ها در نیمه دوم سال امضا شده است. تفاهم‌نامه بهانه پرداخت بودجه‌ها هست، می‌دانید که ما قانون بودجه نداریم، به فدراسیون‌ها کمک می‌کنیم. هر فدراسیونی هر نیازی که داشته است به ما اعلام کرده و ما در حد بضاعت در خدمت‌شان بودیم، آن بودجه‌ای که به دست وزارت ورزش آمده است ما با تفاهم‌نامه یا بدون تفاهم‌نامه توزیع کردیم و مشکلی نیست. آقای ساعی اگر مشکلش را به خود ما بگوید حتما بررسی خواهیم کرد.
در نیم‌فصل دوم حتما از VAR استفاده می‌کنیم
*تلاش ما با آقای تاج این است که بهترین شرکت از هر نظر بررسی شود و به یک شرکت به جمع‌بندی رسیدند که مورد تایید AFC هست. روز شنبه گذشته فکر می‌کنم که به من یک گزارشی را دادند و مطالعات نهایی در حال انجام است و تمام سعی ما به اتفاق فدراسیون فوتبال این است که در نیم‌فصل دوم حتما از VAR استفاده کنیم، ما قول‌مان را فراموش نکردیم و تمام تلاش ما این است که این اتفاق بیفتد.
به فدراسیون‌ها اشراف کامل دارم
* وضعیت فدراسیون سوارکاری وضعیت خاصی نیست، وضعیت دوران سرپرستی است و در حال برنامه‌ریزی هستند تا به بهترین شکل و در یک زمان مشخص مجمع را برگزار کنند، من دقیقا در تمام فدراسیون‌های سرپرست‌دار اشراف دارم، چون اعتقاد دارم آن تجربه 4 سالی که در معاونت ورزشی قهرمانی داریم باید به کار بیاید و در کنار برادر عزیزم آقای پولادگر هماهنگ هستیم و اشراف کامل داریم و روزبه‌‌روز هم این فدراسیون‌ها را رصد می‌کنیم.
به باخ اطلاعات نادرست داده بودند
*وی در واکنش به این موضوع که علت اینکه پس از بازگشت الناز رکابی بلافاصله با او دیدار داشته است ولی با بانوان وزنه‌برداری و دوومیدانی با فاصله این دیدار صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: علت خاصی نبود، ما معمولا برنامه‌ریزی می‌کنیم و سعی می‌کنیم در خدمت قهرمانان بانوان و آقایان‌مان باشند. ولی روزی که خانم رکابی آمدند، خودشان پیغام دادند که علاقه‌مند هستند با وزیر صحبت کنند. ساعت 3 بامداد به ایران آمده بودند و در یکی از هتل‌های ورزشی تحت پوشش وزارت و کمیته ملی المپیک اقامت داشتند و از صبح هم چند دیدار داشتند و حتی قبل از اینکه به وزارت ورزش بیایند با آقای توماس باخ برای اولین بار از سال 1948 که ما عضو کمیته بین‌المللی المپیک هستیم، رئیس‌بین‌المللی المپیک با یک ورزشکار قهرمانی که حتی رشته‌اش المپیکی هم نیست صحبت کرد و از او سؤالاتی کرده بودند و حتی معاندین و افرادی که دوست ندارند موفقیت‌های ورزش ما را ببینند، اطلاعاتی را به توماس باخ داده بودند و او فکر می‌کرد که اتفاقات ناگواری برای الناز رکابی در کشور افتاده است. غافل از اینکه آنهایی که این اطلاعات را دادند یادشان رفته که او فرزند میهن است و عضو تیم ملی است و یکی از شانس‌هایی است که می‌تواند در میادین بین‌المللی آینده افتخارآفرینی کند.در هر صورت وقتی به اتاق من آمد ما هم یاد گرفتیم که باید میزبان خوبی از میهمان‌مان باشیم و آمد و توضیحاتی داد و از دیدارش با توماس باخ صحبت کرد و خواسته‌هایی هم داشت و توضیحاتی داد که به چه دلیل آن اتفاق در مسابقه‌اش افتاده بود و قضاوت بماند با دیگران. 
* معاونان ما هم معمولا با مسئولان، مربیان، پیشکسوتان و ورزشکاران ارتباطات خوبی دارند و ما هم در دفتر خودمان همیشه پذیرای عزیزان هستیم و بعضی اوقات هم از ما دعوت می‌کنند و ما به دیدارشان می‌رویم. بیش از 13-14 فدراسیون را ما خودمان به آنها سر زدیم و جلسه‌ای برگزار کردیم و سعی می‌کنیم تعاملات‌مان را داشته باشیم.
نام:
ایمیل:
* نظر: