kayhan.ir

کد خبر: ۲۵۱۸۳۵
تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۶
پایان خیال‌بافی و داستان‌سرایی دشمنان
چند روز پس از داستان‌سرایی و خیال‌بافی دشمنان درباره حذف احتمالی تیم ملی فوتبال ایران از جام جهانی فیفا؛ این موضوع در بیستمین اجلاس فیفا حتی بررسی هم نشد.
 
 
 
سرویس ورزشی-
 
بامداد شنبه به وقت ایران، بیستمین اجلاس فیفا به میزبانی اوکلند، پایتخت نیوزلند، در حالی برگزار شد که شایعات زیادی پیرامون مطرح‌شدن درخواست حذف ایران از جام‌جهانی در فضای مجازی به وجود آمده بود. با این حال ساعاتی پیش از آغاز، دستورکار اجلاس در خروجی وبسایت فیفا قرار گرفت و مشخص شد موضوع درخواست برای تعلیق فدراسیون ایران و حذف تیم‌ملی از جام جهانی مورد توجه فیفا قرار نگرفته است. 
پس از گذشت چند ساعت از برگزاری اجلاس فیفا، انتشار جزئیاتی از جلسه برگزار شده در نیوزلند نشان می‌دهد که فیفا کوچک‌ترین اعتنایی به این شایعات نداشته و جلسه طولانی خود را به مسائلی نظیر نقل و انتقالات فوتبال و دیگر موارد حقوقی اختصاص داده است. فیفا در اجلاسی که در اوکلند برگزار شد توانست قدم مهمی را در سیستم نقل و انتقالات جهانی بردارد و قوانینی را برای مرکز اطلاعات تصویب کند. این قوانین در واقع نتیجه اصلاحات جدی و قابل توجهی هستند که سیستم نقل و انتقالات فیفا پس از برگزاری روند مشاوره با افراد خبره و کارشناسان و حقوقدانان متعدد در این زمینه از سال 2017 آغاز کرده بود.
این قوانین از 16 نوامبر 2022 لازم‌الاجرا هستند و مجموعه‌ای از قوانین به حساب می‌آیند که مرکز اطلاعاتی فیفا بر اساس آن پرداخت‌های بین باشگاه‌ها را مدیریت می‌کند، روندش را در نظر می‌گیرد و آن را به صورت اتومات کنترل می‌کند که قرار است در تمامی سیستم‌های نقل و انتقالاتی بین‌المللی به کار گرفته شود. تخمین زده می‌شود که مرکز اطلاعاتی فیفا به این شکل سالانه نزدیک به 400 میلیون یورو را بین باشگاه‌ها توزیع خواهد کرد.
جانی اینفانتینو در این‌باره گفت:« فیفا متعهد است که از کرامت این بازی محافظت کند و اطمینان حاصل کند که عملکرد هرم فوتبال با روح اتحاد و شفافیت مدنظر این سازمان هم‌خوانی دارد. فوتبال باید سیستم نقل و انتقالاتی‌ را به کار بگیرد که با مسئولیت‌پذیری در تمامی سطوح این بازی با رعایت انصاف پیش برود.»
اجلاس فیفا همچنین به توافق رسید تا چارچوب قوانین مشخصی را برای جلسات آزمایشی بازیکنان پیش از ثبت قرارداد در نظر بگیرد که شامل بررسی شرایط درمانی، حداقل سن و یافتن بهترین راه برای مراقبت قانونی از بازیکنان است.آکادمی‌های هر باشگاه نیز باید تعداد دوربین‌های مدار بسته را افزایش دهند. موضوعات تعیین میزبان جام جهانی فوتبال ساحلی و اصلاحات قوانین فیفا در اجلاس بعدی بررسی خواهد شد.
خبری که نشریه انگلیسی منتشر کرد
هفته گذشته بود که نشریه تلگراف بریتانیا در گزارشی خواستار اخراج تیم ملی ایران در جام جهانی 2022 شد. تلگراف در گزارشی مدعی شد در جنگ روسیه و اوکراین، ایران از روسیه پشتیبانی می‌کند چرا که روسیه در موج اخیر حملاتش علیه اوکراین از پهپادهای ساخت ایران استفاده کرده است. بنابراین فیفا باید ایران را از جام جهانی قطر کنار بگذارد. کریس برایانت، عضو پارلمان بریتانیا نیز گفته بود: «نهادهای ورزشی سراسر دنیا در هر رشته باید به شکلی دقیق مراقب دخالت مستقیم ایران و حمایت از دولت پوتین باشند. باید از چنین کشورهایی فرصت شرکت در رویدادهای ورزشی گرفته شود.»
انتشار این خبر ذوق‌زدگی دشمنان و رسانه‌های ضدانقلاب را به دنبال داشت تا جایی که با پمپاژ خبری و گفت‌و‌گو با اهالی فوتبال سعی داشتند به مخاطب القا کنند که حذف ایران از جام جهانی فوتبال قطعی است و بحران در انتظار ورزش ایران است. آنها در راستای پروژه ایجاد بحران‌، دادخواستی نیز علیه تیم ملی فوتبال ایران تهیه کردند و به دروغ و بدون اطلاع برخی از چهره‌های شناخته شده فوتبال، نام آنها را هم به درخواست کنندگان این دادخواست اضافه کرده بودند. 
تاج: آماده حضور در جام جهانی هستیم
البته پیش از آنکه اجلاس فیفا برگزار و مشخص شود فضا‌سازی ضد انقلاب کاملا پوچ و بی‌حاصل بوده، مهدی تاج رئیس‌فدراسیون فوتبال با حضور در یکی از برنامه‌های تلویزیونی اظهار داشت: اگر بخواهم موضع فدراسیون فوتبال را اعلام کنم تمام تلاش ما آماده‌‌سازی و مهیا کردن تیم ملی برای حضور در جام جهانی قطر است. درباره این خبر باید بگویم همه مردم ایران و هموطنان‌ ما که در هر جای جهان هستند توفیق و حضور تیم ملی در جام جهانی را می‌خواهند. وی در ادامه گفت: هیچ ایرانی دنبال حذف تیم ما از این رقابت‌ها نمی‌رود و خواهان این موضوع نیست. جام جهانی رویداد بزرگی است و همه دنیا در آن شرکت می‌کنند. وقتی تیم ملی ما به این رقابت‌ها می‌رود حتی آنهایی که در آمریکا و کل دنیا هستند پرچم کشور را بر در مغازه‌ها و خانه‌های خود می‌زنند. تیم ملی برای همه است. تاج در پایان شایعات موجود را تکذیب کرد و گفت: من در این مورد و حتی حذف ۳۱ تیم دیگر حاضر در جام جهانی خبر موثری نشنیده‌ام و اطلاعی هم ندارم که این اتفاق بیفتد. 
کی روش: مردم دوست دارند
 تیم ملی در جام جهانی باشد
عصر دیروز هم کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال درباره کمپین‌هایی که برخی برای حذف تیم ملی ایران از جام‌جهانی تشکیل داده‌اند گفت: مسائل بزرگی داریم که یکی از آنها بازی برابر انگلیس است و تمرکزمان روی این موضوع است. اگر من طرف این کمپین بودم می‌دانستم چه جوابی بدهم و می‌دانم که اکثر مردم ایران هم چه جوابی به این کمپین می‌دهند. اکثر مردم ایران قلبا دوست دارند تیم ملی در جام جهانی حضور پیدا کند. چون من طرف این کمپین نیستم بگذارید دیگران درباره آن صحبت کنند.
برنامه مسابقات ایران در جام جهانی
 خلاصه اینکه یک‌بار دیگر تیر ضد انقلاب و رسانه‌هایش به سنگ خورد و تیم ملی فوتبال ایران یکی از تیم‌های حاضر در جام جهانی 2022 قطر خواهد بود. برنامه مسابقات ایران در جام جهانی به شرح زیر است:
دوشنبه 30 آبان: *ایران.................... انگلیس (ساعت 16:30)
جمعه 4 آذر: *ایران .................................. ولز (ساعت 13:30)
سه شنبه 8 آذر: *ایران ...................... آمریکا (ساعت 22:30)
جام جهانی 2022 از 30 آبان امسال (21 نوامبر 2022) با برگزاری دیدار افتتاحیه بین قطر و اکوادور در ورزشگاه البیت انجام می‌شود و مرحله گروهی 11 آذر (2 دسامبر) به اتمام خواهد رسید. مرحله یک هشتم نهایی بیست و دومین دوره جام جهانی بین روزهای 12 تا 15 آذر(3 تا 6 دسامبر) برگزار خواهد شد. چهار دیدار مرحله یک چهارم نهایی نیز در روزهای 18 و 19 آذر(9 و 10 دسامبر) انجام می‌شوند.نخستین دیدار مرحله نیمه نهایی 22 آذر(13 دسامبر) و دومین بازی این مرحله نیز 23 آذر (14 دسامبر) برگزار خواهد شد. دیدار رده‌بندی جام جهانی 26 آذر (17 دسامبر) و بازی فینال هم 27 آذر (18 دسامبر) انجام می‌شوند.
نام:
ایمیل:
* نظر: