kayhan.ir

کد خبر: ۲۵۱۵۴۸
تاریخ انتشار : ۲۵ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۳
 
 
 
 
با حضور رئیس‌کل دادگستری استان البرز شرکت «پیشگامان توسعه صنعت ابرار» به چرخه تولید بازگشت تا یکی دیگر از صدها کارخانه‌ای باشد که در نتیجه ورود دستگاه قضایی به حرکت درآمده است.
به گزارش خبرگزاری میزان، رئیس‌کل دادگستری استان البرز دیروز در جریان بازدید از این کارخانه گفت: این واحد در سال ۱۳۸۸ راه‌اندازی شد که برای خرید ماشین آلات از یکی از کشورهای خارجی با یکی از بانک‌های عامل قراردادی منعقد می‌کند و بعد از مدت کوتاهی که از فعالیت واحد تولیدی گذشته بود به جهت مشکلاتی که هم در ورود ماشین آلات و هم در بازپرداخت اقساط تسهیلاتی که از بانک دریافت کرده بودند منجر به این شد که در نهایت بانک عامل نسبت به تملک این واحد تولیدی اقدام کرد و متأسفانه عملاً به توقیف فعالیت این واحد تولیدی منجر شد.
حسین فاضلی هریکندی ادامه داد: بعد از چندین سال، سهامداران و مالکین این شرکت دادخواستی را با طرفیت بانک برای ابطال تملک و استرداد واحد تولیدی مطرح کردند و در یکی از شعب دادگاه حقوقی شهرستان نظرآباد موضوع رسیدگی شد، در سال ۹۹ رای قطعی از شعبه ۱۴ دادگاه تجدیدنظر استان البرز مبنی بر تأیید رای دادگاه حقوقی نظرآباد با موضوع ابطال تملک و استرداد واحد تولیدی به مالکین، صادر شد.
فاضلی هریکندی با اشاره با اقدامات حمایتی دستگاه قضایی در استان البرز برای بازگشت این واحد تولیدی به چرخه فعالیت افزود: دادگستری کل استان البرز در دو مقطع از طریق ستاد اقتصاد مقاومتی استان و همچنین همکاران‌مان در دادگستری و دادسرای نظرآباد، اقدام حمایتی و قضایی برای فعالیت مجدد این واحد تولیدی را انجام دادند. مرحله اول رسیدگی قضایی بود که در کمترین مدت قانونی و با رعایت مقررات قانونی رای مقتضی بر ابطال تملک بانک و استرداد واحد تولیدی به مالکین اولیه صادر شد و در مقطع دوم بعد از اینکه سال‌ها این واحد تولیدی بعد از تملک بانک غیرفعال بوده، دستگاه‌ها نیاز به تعمیرات اساسی و اورهال داشتند که برای شروع به کار مجدد باید اقدامات حمایتی هم از سوی دستگاه‌های دولتی و اجرایی مشخصاً سازمان صنعت و معدن تجارت انجام می‌شد.
وی ادامه داد: ستاد اقتصاد مقاومتی استان و همچنین همکاران‌مان در مجموعه قضایی شهرستان نظرآباد اقدامات حمایتی و قضایی برای برگشت دوباره واحد تولیدی به چرخه تولید را انجام دادند.
رئیس‌کل دادگستری البرز با بیان اینکه در این واحد تولیدی حدود ۱۵۰ نفر شغل مستقیم و ۳۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم مشغول به کار هستند، گفت: در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب به سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین مزین شده این موضوع نیز اقدامی بوده که از مجموعه قضایی استان با همکاری و تعامل با سایر دستگاه‌های اجرایی استان در راستای تحقق شعار سال انجام شد.
فاضلی هریکندی بیان داشت: در سال گذشته تقریبا واحدهای متعددی به دو صورت ستاد اقتصاد مقاومتی برای حمایت قضایی و حقوقی اقدام می‌کند که یک‌سری واحدهای تولیدی مشکلاتی با دستگاه‌های اجرایی همچون بانک‌ها، بیمه و مالیات دارند و دیگری اقدامات در زمینه احیای واحدهای تولیدی است؛ مجموعه اقدامات دادگستری استان در سال گذشته منتهی به احیا و تداوم اشتغال حدود ۱۰ هزار شغل در استان البرز شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: