kayhan.ir

کد خبر: ۲۵۱۰۵۱
تاریخ انتشار : ۱۹ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۴
به اتهام افساد فی‌الارض از طریق اشاعه فساد و ایجاد مرکز قمار
نخستین جلسه دادگاه متهم «میلاد حاتمی» از گردانندگان سایت‌های قمار و شرط‌بندی در خارج از کشور و ۲۱ نفر دیگر از متهمان پرونده برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری میزان، دیروز (سه‌شنبه) نخستین جلسه دادگاه متهم «میلاد حاتم‌آبادی فراهانی» معروف به «میلاد حاتمی» از گردانندگان سایت‌های قمار و شرط‌بندی در خارج از کشور
و ۲۱ نفر دیگر از متهمان پرونده به ریاست قاضی صلواتی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی با حضور مستشار دادگاه، وکلای متهمان و نماینده دادستان برگزار شد. در این جلسه حسنی اعتماد، نماینده دادستان بخشی از کیفرخواست را قرائت کرد.
براساس کیفرخواست صادر شده، میلاد حاتمی فرزند محسن، به افساد فی‌الارض از طریق اشاعه فساد به صورت گسترده و اخلال در نظام پولی و ارزی کشور و پولشویی و دایر کردن مرکز قمار و تشویق به فساد متهم شده است.
گفتنی است، با اعلام قاضی صلواتی، جلسه دادگاه امروز با قرائت ادامه کیفر‌خواست متهمان ادامه خواهد داشت.
«میلاد حاتمی» که از گردانندگان سایت‌های قمار و شرط‌بندی در خارج از کشور بود، پس از صدور اعلان قرمز اینترپل، در اسفند ماه سال ۱۳۹۹ و در کشور ترکیه شناسایی، بازداشت و به کشور مسترد شد.
متهم با راه‌اندازی سایت‌های قمار و شرط‌بندی و با به‌دست آوردن اموالی از این طریق، در صفحات مجازی تبلیغات سبک زندگی اشرافی و تجملاتی را می‌کرد و مخاطبان خود را برای به‌دست آوردن چنین امکاناتی به انجام قمار و شرط‌بندی، تشویق می‌کرد.
عمده سایت‌های قمار و شرط‌بندی که توسط شبکه‌ای که میلاد حاتمی هم عضوی از آن بوده تبلیغ می‌شوند، در واقع الگوریتم‌های کلاهبرداری هستند و از افراد شرکت‌کننده در آنها توسط روش‌های پیچیده کلاهبرداری مالی می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: