kayhan.ir

کد خبر: ۲۵۰۵۵۶
تاریخ انتشار : ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۷
 
 
 
سرامیک‌های نسوز از موادی ساخته شده‌اند که قابلیت تحمل دمای بسیار بالا دارند و در محیط‌هایی با دمای زیاد می‌توانند مقاومت خوبی از خود نشان دهند.
به گزارش فارس‌، ناهید چگینی عضو هیئت مدیره شرکت دانش بنیان با اشاره به این که سرامیک نسوز صنعتی در صنایع مختلف پیشرفته به کار می‌رود، گفت: استفاده از سرامیک‌های نسوز در جاهایی که احتمال آتش سوزی یا گرمای زیاد است، می‌تواند بسیار از نظر اقتصادی و ایمنی به صرفه باشد.
استفاده در خودرو‌سازی
کاربرد سرامیک نسوز صنعتی در صنایع خودرو‌سازی، صنایع ریلی، صنایع نفت، گاز، و پتروشیمی، صنعت چوب و مبلمان، صنعت چاپ و بسته‌بندی، صنعت نساجی و صنایع برق، الکترونیک، و مخابرات است.
سرامیکی نسوز دارای بسیاری از قابلیت‌های دیگر مانند مقاومت عالی در برابر اکسیداسیون و خوردگی‌، عایق حرارتی بالا و مقاومت مکانیکی‌، انبساط حرارتی کم و مقاومت در برابر سایش فوق‌العاده نیز هستند.
جدای از درجه حرارت بالا و مقاومت در برابر نفوذ ناپذیری مواد شیمیایی که از اصلی‌ترین خصوصیات نسوز است‌، سرامیک‌های نسوز قادر هستند در برابر ترکیبات شیمیایی‌، خوردگی و همچنین فشارهایی که بر آن وارد می‌شوند مقاومت بسیار بالایی از خود نشان دهند.
سرامیک‌های نسوز در صنایعی که با آتش سر و کار دارند به‌خصوص در آسترهای کوره‌های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. آنها می‌توانند انرژی گرمایی بسیار بالایی را تحمل کنند. دمایی که قادر هستند سرامیک‌های نسوز تحمل کنند بین 600 تا 2000 درجه سانتیگراد است.
اهمیت بالای سرامیک نسوز یک عایق مهم است
سرامیک نسوز صنعتی جداره نازک با استحکام پیچیدگی، شوک پذیری الکتریکی، عایق الکتریکی، عایق حرارتی و تحمل حرارتی بالایی دارد.
این مدیر حوزه دانش بنیان توضیح داد: تولید سرامیک نسوز فرصت‌های شغلی زیادی به صورت مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کرده است و علاوه‌بر آن حجم زیادی صرفه‌جویی ارزی برای کشور رقم زده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: