kayhan.ir

کد خبر: ۲۵۰۰۵۲
تاریخ انتشار : ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۸
سرلشکر باقری: 
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشور گفت: امروز نگاه به درون و داشته‌های ملی و جوانان با روحیات دوران نورانی دفاع مقدس، تنها مسیر فتح خرمشهرها خواهد بود.
 
 
 
 
 
سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در مراسم دیدار پیشکسوتان دفاع مقدس با رهبر انقلاب اسلامی طی سخنانی اظهار داشت: عزیزانی که امروز توفیق شرفیابی به محضر شما را پیدا کرده‌اند جمعی از پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت، خانواده معظم شهیدان و ایثارگران، جانبازان، روحانیون و اقشار مختلف دفاع مقدس هستند.
وی افزود: موجب افتخار است که در گام دوم انقلاب اسلامی و در آستانه چهل‌ودومین سالگرد دفاع مقدس که تضمین‌کننده هویت، امنیت، عزت و شکوه ملت ایران بود و مقوم ارزش‌های متعالی انقلاب اسلامی است با هدف تکریم حماسه‌سازان جهاد و شهادت و بهره‌گیری از ذخیره دفاع مقدس و معرفی سبک زندگی رزمندگان سومین آیین تجلیل از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس را در محضر شما برگزار کنیم.
سردار باقری ادامه داد: جنگ بزرگ تحمیل شده به ملت ایران که با الطاف خداوند و با رهبری امام راحل و خون شهیدان به گنجینه بزرگ و سرمایه‌ای ماندگار برای تداوم تلاش و پیشرفت و عزت کشور تبدیل شد.
رئیس ستادکل نیروهای مسلح تصریح کرد: چه بسیاری سختی‌های بزرگ در دوران دفاع مقدس که با اتکا به خدا و مجاهدت‌های خالصانه به پیروزی‌های بزرگ تبدیل شد و شاید یکی از آنها تبدیل بن‌بست شکست به پیروزی با تغییر جنگ کلاسیک به نبرد انقلابی با تاکتیک بومی و وحدت ارتش و سپاه است که نهایتا به آزادسازی خرمشهر در عملیات بیت‌المقدس و سایر پیروزی‌های بزرگ انجامید. 
وی افزود: لازم به تاکید است که از صمیم جان اعتقاد داریم امروز نیز نگاه به درون و داشته‌های ملی، اتکا به سرمایه عظیم جوانان دانشمند و انقلابی کشور و طراحی و برنامه‌ریزی آینده کشور براساس ابتکارات برخاسته از دانش، درک صحیح و عمل مجاهدانه با روحیات آن دوران نورانی قطعاً تنها مسیر راه‌گشای حل مشکلات کنونی و آینده کشور و فتح خرمشهرهای دیگر نیز خواهد بود.
سردار باقری با بیان اینکه حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و بهره‌گیری از تجارب آن را وظیفه خود می‌دانیم و در این راه از  هیچ کوششی برای اعتلای ملت ایران دریغ نخواهیم کرد، گفت: خود را موظف می‌دانیم با همه دلسوزان انقلاب اسلامی گنج دفاع مقدس را در راه اعتلای بازدارندگی و عزت  و امنیت و استقلال و آرامش ملت ایران به‌کار بگیریم و از هرگونه دروغ و انحراف مصون داشته و اجازه ندهیم که آن  دوران پرافتخار به فراموشی سپرده شود.
وی در پایان به ارائه گزارشی درباره اقدامات صورت گرفته از سوی ستاد کل نیروهای مسلح و بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس در راستای ترویج فرهنگ دفاع مقدس و مقاومت پرداخت که رشد 240 درصدی و چاپ 2296 عنوان کتاب،‌ تشکیل 477 ستاد بزرگداشت و برگزاری 10 هزار ساعت خاطره‌گویی از مهم‌ترین آنها بود.
نام:
ایمیل:
* نظر: