kayhan.ir

کد خبر: ۲۵۰۰۳۷
تاریخ انتشار : ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۸
 
 
رئیس‌پلیس راهور تهران بزرگ از اجرای محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های توقف و تردد در روز ۳۱ شهریور (آغاز هفته دفاع مقدس) در مسیرها و اطراف حرم امام(ره) خبر داد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سردار محمد حسین حمیدی گفت: به منظور بزرگداشت هفته دفاع مقدس مراسم رژه یگان‌های پیاده و موتوری نیرو‌های مسلح در ضلع شمالی مرقد مطهر حضرت امام خمینی(ره) در ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه 31 شهریور برگزار می‌شود. بر همین اساس پلیس راهنمائی و رانندگی تهران بزرگ مأموریت دارد با بهره‌گیری از حداکثر امکانات اقدامات و تدابیر لازم ترافیکی را به منظور برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسم پیش‌بینی و به مورد اجرا گذارد.
حمیدی ادامه داد: محل اجرای این مراسم در ضلع شمالی مرقد مطهر حضرت امام خمینی(ره) و کلیه معابر، خیابان‌ها و تقاطع‌های همجوار آن می‌باشد که پلیس راهور تهران بزرگ درخصوص تامین نظم وایمنی عبور و مرور و جلوگیری از تراکم بار ترافیکی در مسیر‌های منتهی به محل برگزاری مراسم، رسیدگی فوری به تصادفات و سوانح رانندگی در معابر و محدوده اجرای مراسم، تعامل و همکاری با سایر واحد‌های نظام، انتظامی و دژبان آجا در راستای انجام هر چه مطلوب‌تر ماموریت و کنترل، نظارت و هدایت ترافیک قبل، حین و بعد از اجرای مراسم ماموریت‌های خود را انجام می‌دهد.
وی در تشریح محدودیت‌های تردد گفت: 
۱- در مسیر شمال به جنوب بزرگراه شهید‌هاشمی از پل شهید صنیع خانی و تردد کلیه وسائل نقلیه به سمت جنوب خودرو‌هایی که قصد دسترسی به بهشت زهرا (س) را دارند می‌بایست از طریق خیابان شهید رجائی، جاده قدیم قم و از درب گلدسته وارد بهشت زهرا (س) شوند. 
۲- اعمال محدودیت تردد در مسیر شرق به غرب بزرگراه آزادگان ورودی به بزرگراه شهید‌هاشمی. (لوپ راستگرد زیر پل شهید صنیع خانی)
۳- اعمال محدودیت تردد در مسیر غرب به شرق بزرگراه آزادگان ورودی به بزرگراه شهید‌هاشمی (رمپ راستگرد ورودی به بزرگراه شهید‌هاشمی)
۴- اعمال محدودیت تردد از پل باقرشهر به سمت غرب بلوار علامه عسگری تا پایان مراسم.
۵- اعمال محدودیت تردد بزرگراه شهید‌هاشمی از شمال به غرب بلوار علامه عسگری در صورت نیاز و برابر دستور از ابتدای راستگرد پل شهید صالحی (جدیدالاحداث).
۶- اعمال محدودیت تردد در راستگرد جنوب به شرق آزادراه تهران ـ قم به سمت بلوار علامه عسگری (بلوار امام) واقع در ضلع شمالی حرم مطهر تا پایان مراسم. 
۷- اعمال محدودیت تردد در آزادراه تهران ـ قم از راستگرد شمال به شرق بلوار علامه عسگری. 
۸- اعمال محدودیت تردد در بزرگراه امام‌علی‌(ع) از تقاطع جاده قدیم قم به سمت غرب و هدایت بار ترافیکی از طریق راستگرد به جنوب بزرگراه شهید رجایی و جاده قدیم قم.
۹- اعمال محدودیت تردد در کلیه ورودی‌ها به زیرگذر ضلع شمالی حرم مطهر حضرت امام‌خمینی(ره) در ضلع شمالی.
۱۰- اعمال محدودیت تردد در خروجی بهشت‌زهرا (س) از میدان ساعت صرفاً به سمت غرب بزرگراه علامه عسکری.
۱۱- دورگرد غرب به غرب (باب الرحمه) در بزرگراه علامه عسکری.
۱۲- خروج بارترافیکی از زیرگذر مترو به سمت بلوار الغدیر- سه راه خیرآباد و جاده قدیم قم.
رئیس‌پلیس راهور تهران بزرگ درخصوص ممنوعیت‌های توقف نیز افزود: 
۱- از ساعت ۲۴ روز چهارشنبه در پارکینگ ضلع شمالی تا پایان مراسم.
۲- از ساعت ۱ روز پنجشنبه تا پایان مراسم و تخلیه کامل محدوده اطراف حرم به شرح زیر:
۲-۱- بلوار علامه عسگری از پل شهید صالحی تا پل آزادراه خلیج‌فارس در هر دو مسیر.
۲-۲- بزرگراه شهید‌هاشمی از پل شهید صنیع‌خانی تا پل شهید صالحی در هر دو مسیر.
۲-۳- آزادراه تهران ـ قم از پل شهید کاظمی تا عوارضی تهران ـ قم در هر دو مسیر به جز خودرو‌هایی که جهت جابه‌جایی گروهان‌های رژه در نظر گرفته شده است.
وی از شهروندان خواست به ساعت و زمان و همچنین محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های توقف و تردد توجه کرده و نسبت به تنظیم سفر‌ها و مدیریت تردد خود در زمان‌های اعلامی تصمیم گیری نمایند.
نام:
ایمیل:
* نظر: