kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۸۵۷۰
تاریخ انتشار : ۰۸ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۳
در سالروز شهادت شهید رجایی، نخستین کتاب خاطرات و زندگی شهید محمدعلی رجایی ویژه مخاطبان آمریکای لاتین به زبان اسپانیولی منتشر شد.

کتاب «فرزند ملت» به کوشش و همکاری مشترک انتشارات راه یار و انتشارات بین‌المللی(اسپانیولی) فانوس دریایی با هدف آشنا کردن مخاطبان اسپانیایی زبان با سبک زندگی این رئیس‌جمهور شهید تهیه و در اختیار مخاطبان اسپانیایی زبان آمریکای لاتین قرار گرفته است.
این اثر به کوشش سیدعباس موسوی از منابع فارسی جمع‌آوری و پس از به‌روزرسانی به زبان اسپانیولی ترجمه شده است و پس از ویراستاری توسط خانم انخلیا ماریا روخاس از کشور کلمبیا و سید سعید شاهمرادی در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.
این اثر که در 172 صفحه تنظیم شده است، به خاطراتی از شهید رجایی در محیط خانه و خانواده، کار، تلاش‌ها و مجاهدت‌های وی در دوران زندان، خاطرات دوران معلمی، خصوصیات شخصیتی، سبک زندگی ساده و بی‌آلایش، نامه‌ها و سخنرانی‌های ایشان از جمله سخنرانی ایشان در سازمان ملل می‌پردازد.
این کتاب هم اکنون از سوی انتشارات فانوس دریایی در اختیار مخاطبان آمریکای لاتین قرار گرفته است.
گفتنی است پیش از این اثری در زمینه معرفی شهید رجایی به زبان اسپانیولی منتشر نشده بود و این اثر نخستین کتابی است که به این موضوع می‌پردازد.

نام:
ایمیل:
* نظر: