kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۷۸۳۵
تاریخ انتشار : ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۴

سخنگوی سپاه: گام دوم انقلاب، گام جهش ایران و شکست دشمن است

سردار رمضان شریف با بیان اینکه «امروز به فضل الهی شرایط ما با دوران گام اول انقلاب قابل‌مقایسه نیست» گفت: گام دوم انقلاب، گام جهش ما و به زمین نشستن دشمن است.


«سردار رمضان شریف» سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز شنبه در همایش بزرگداشت روز خبرنگار و در نشست با خبرنگاران استان زنجان اظهار داشت: ما ازنظر نظامی و دفاعی در معرض هجمه خاصی نیستیم، چون دشمن می‌داند اگر اقدامی کند با چه واکنشی مواجه می‌شود برای همین تلاشش را گذاشته تا در افکار عمومی یک هجمه سازمان‌دهی شده‌ای را شکل دهد و امید را از مردم و جوانان ما بگیرد.
سردار شریف با بیان اینکه کشورها و جوامع به امید زنده‌اند، گفت: ما منکر برخی از مشکلات در کشور نیستیم اما این مشکلات با مشکلات و مسائل قبلی ما قابل قیاس نیست. این‌ها اصلاً مشکل به حساب نمی‌آید. در زمان جنگ چند استان کشور در اشغال ارتش تا بن دندان مسلح حزب بعث بود، شهرها موشک‌باران می‌شد و بسیجیان با دستان خالی به مقابله می‌رفتند، آن روزها می‌توانستیم بگوییم مشکل هست ولی امروز به فضل الهی شرایط ما با دوران گام اول انقلاب قابل ‌مقایسه نیست؛ گام دوم انقلاب، گام جهش ما و به زمین نشستن دشمن است.
وی ادامه داد: مشکلاتی هم در زمینه توزیع، عدالت بی‌عدالتی و ناعدالتی داریم و کسی منکر این نیست که با آرمان‌هایی که امام(ره) و رهبر معظم انقلاب ترسیم کردند، فاصله داریم؛ ولی ایران، کشور ثروتمند و قدرتمندی است و آن‌قدر هم ما ملت آشفته و گرفتاری نیستیم که رسانه‌های بیگانه تصویر‌سازی می‌کنند.
سردار شریف با بیان اینکه دعواهای سیاسی در آستانه انتخابات‌ها، باعث شده پیام بدی از کشور به بیرون منتقل بشود، خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم منافع ملی کشور را در نظر بگیریم و به مفهوم واقعی پاسدار حرمت خون شهدا باشیم.
وی افزود: پیام‌هایی که تصویر نادرستی از کشور منعکس می‌کنند، عمدتاً توسط کسانی تولید می‌شود که در عرصه امنیتی و نظامی شکست خوردند، همان‌هایی هستند که امروز در آلبانی نشسته‌اند و با کامپیوترهای متعدد، با پمپاژ کردن پیام‌ها تلاش می‌کنند یأس و ناامیدی را به جامعه ما تزریق کنند.
امید، جامعه را زنده می‌کند
سردار شریف با بیان اینکه هیچ جامعه‌ای با ناامیدی پیشرفت نمی‌کند، اظهار داشت: امید جامعه را زنده می‌کند نه امید واهی؛ هر مقطع انقلاب برای تداوم مرحله بعد، امیدبخش است، ما در انعکاس دستاوردهای انقلاب هیچ کمبودی نداریم و هیچ نیازی هم به اغراق نیست، این‌قدر مؤلفه‌های قدرت برای پردازش وجود دارد که نیاز به هیچ غلوی نیست و این‌قدر سوژه برای رسوا کردن دشمن هست که هیچ نیازی به دروغ نیست.
وی گفت: این سازمان جهنمی منافقین ۱۷ هزار انسان بی‌گناه از مسئول و غیرمسئول را در کشور به شهادت رسانده بعد الان راست‌راست در پارلمان‌های اروپایی قدم می‌زنند و علیه جمهوری اسلامی سخن می‌گویند. منفورترین سازمان در نزد مردم ایران منافقین هستند. الان اینها کاری از دست‌شان برنمی‌آید ولی میلیون‌ها پیام منتشر می‌کنند.
معاون روابط عمومی و سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: از آنجا که اراده الهی با این نظام است، تا زمانی که مردم این کشور پایبند قرآن و احکام الهی و پشتیبان ولایت‌فقیه هستند، به این نظام آسیبی نمی‌رسد، برخی بیخود خودشان را معطل کرده‌اند.
واکنش به بیانیه میرحسین موسوی
سردار شریف افزود: اینکه شما به یک شهید مدافع حرم جسارت بکنید، برای شما آورده‌ای ندارد، آن‌هم شهیدی که ۴۰ سال در راه تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی جان و همه هستی خود را تقدیم کرده است.
وی اظهار داشت: اشتباه می‌کنند کسانی که تصور می‌کنند اگر به مقدسات ملت توهین کردند، برجسته می‌شوند، چه کسی می‌آید در ایام عاشورا به یک سردار عاشورایی کشور جسارت کند، غیر از آدم‌های عقده‌ای، جاهل و آدم‌هایی که به هر قیمت شده می‌خواهند خودشان را به نهایت درجه جهنم متصل کنند.
سردار شریف گفت: دقت کنیم چه‌کار می‌کنیم و کجاییم، عاشورا فرصتی است که ما حسینی بودن و یا یزیدی بودن خودمان را مشخص کنیم. پیام حداقلی عاشورا در هرسال این است که ببینیم کجا ایستاده‌ایم و در جبهه چه کسی شمشیر و قلم می‌زنیم.
سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه سازمان حفاظت و اطلاعات سپاه وظیفه حفظ و حراست از سازمان را برعهده ‌دارد، گفت: اگر دشمن توانسته بود نفوذی را صورت بدهد امکان نداشت امروز ما به قدرت پهپادی، موشکی برسیم و با قدرت سازمان اطلاعات در داخل و خارج به اهداف‌مان برسیم.
اسرائیلی‌ها به‌شدت آسیب‌پذیر هستند
سردار شریف با بیان اینکه ترورها بیان‌کننده قدرت اسرائیل نیست، افزود: ما حتماً این مختصر رفتارهای ایذایی اسرائیلی‌ها را جمع کردیم و می‌کنیم. اسرائیلی‌ها به‌شدت آسیب‌پذیر و در هراس قرار دارند.
وی ادامه داد: اسرائیلی‌ها هرگز قادر نیستند خللی در اصل ماجرای دانش هسته‌ای کشور به وجود بیاورند، علاوه‌بر استحکاماتی که مثال‌زدنی است، آنها با هوش و استعداد ایرانی طرف هستند.
سردار شریف گفت: اسرائیلی‌ها اگر می‌توانستند ضربه‌ای به فعالیت هسته‌ای ایران بزنند، رجز نمی‌خواندند، اگر اقدامی نمی‌کنند ناشی از قدرت جمهوری اسلامی و قدرت مقابله‌به‌مثل ملت ماست.
ایران از چه می‌ترسد که بخواهد اینترنت را
محدود کند
سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه در بحث صیانت، فضای بحث‌ها سیاسی است، گفت: اینترنت و وسایل ارتباطی، ابزار هستند، با ابزار کسی نمی‌تواند مخالف باشد، جمهوری اسلامی از چه می‌ترسد که بخواهد اینترنت را محدود کند، جمهوری اسلامی حرف برای گفتن دارد، نظام در این ۴۰ سال نه‌تنها قابل دفاع بلکه قابل افتخار هم هست.
سردار شریف افزود: در اروپا هم بچه‌ها مجاز نیستند بدون حضور والدین پای اینترنت به همه سایت‌ها و شبکه‌ها دسترسی داشته باشند.