kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۷۸۲۴
تاریخ انتشار : ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۳

 

اخیراً ویدیویی در شبکه‌‌های مجازی در حال انتشار است مبنی بر اینکه در محله سبزه‌میدان رشت یک زن از خودروی گشت امنیت اخلاقی به بیرون پرت می‌شود در حالی که اصل ماجرا چیز دیگری است.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، جانشین فرمانده انتظامی استان گیلان دیروز با حضور در جمع تعدادی از خبرنگاران به تشریح ماجرا و توضیحات پلیس در جریان حادثه سبزه‌میدان رشت پرداخت.
سرهنگ حسین حسن‌پور با رد برخی شایعات منتشر شده در فضای مجازی درخصوص برخورد گشت ارشاد با این شهروند خانم افزود: در پی شکایت احدی از شهروندان به دلیل سوءاستفاده طرف مقابل از سانحه تصادف رانندگی چند روز گذشته و قصد اخاذی از وی، رسیدگی به ماجرا در دستور کار عوامل گشت انتظامی کلانتری ۲۲ رشت قرار گرفت. متهم این ماجرا که حالت طبیعی نیز نداشت پس از رویارویی با پلیس با استفاده از الفاظ رکیک قصد درگیری و فرار از دست ماموران را داشت که عوامل انتظامی حاضر در صحنه پس از هماهنگی نسبت به دستگیری وی اقدام کردند.
حسن‌پور با اشاره به وجود مستندات کافی و روشن بودن اصل این ماجرا از ممانعت شهروند خانم مورد بحث از انتقال متهم به مقر انتظامی و تلاش برای خارج کردن فرد دستگیرشده از خودرو پلیس، خبر داد و افزود: با توجه به محرز بودن تخلف متهم دستگیر شده و وجود شاکی خصوصی، پلیس ملزم به دستگیری و انتقال متهم به مقر انتظامی برای رسیدگی بیشتر بوده و قطعا مخالفت یا اصرار سایرین دلیلی بر عدم اجرای قانون نیست.
وی ادامه داد: با بررسی مستندات و تصاویر دوربین‌های محل حادثه مشخص است این شهروند خانم پس از حرکت خودرو پلیس، از پنجره خودرو در حال حرکت آویزان شده و ادعای پرتاب کردن وی از خودرو گشت امنیت اخلاقی، کذب محض است.
جانشین فرمانده انتظامی استان گیلان از برخی شبکه‌های اجتماعی که به صرف دیدن یک ویدئو از زاویه نامناسب و بدون بررسی اصل ماجرا اقدام به قضاوت ناعادلانه پلیس می‌کنند گلایه کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: