kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۷۵۶۶
تاریخ انتشار : ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۱
سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی صحبت‌هایی را در مورد احراز صلاحیت سه نامزد ریاست فدراسیون فوتبال انجام داد.

علی خضریان در مورد انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال و موضع کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در مورد صلاحیت 3 نامزد حاضر در انتخابات اظهار داشت: موضع این کمیسیون همان موضعی است که ریاست کمیسیون جناب پژمانفر در رسانه‌ها اعلام کردند و ابراز نگرانی کمیسیون در مورد مسئولانی است که دارای محکومیت قضایی یا پرونده باز در مراجع قضایی باشند یا اینکه پرونده آنها در حال جمع‌بندی و رو به محکومیت است.
سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس تأکید کرد: در صورتی که شرایط این افراد احراز شود کمیسیون اصل 90 به این مسئله ورود خواهد کرد و وزیر محترم ورزش و جوانان باید در کمیسیون اصل 90 پاسخگوی این مسئله باشند. هم وزیر و هم تمامی مسئولانی که این گوشزدها را نادیده بگیرند در آینده مورد توجه قرار خواهند گرفت و اگر در این تعلل‌ها تعمدی باشد دستگاه قضایی محل رسیدگی به این مسائل خواهد بود.
پیش از این هم حجت‌الاسلام والمسلمین نصرالله پژمان‌فر، رئیس‌کمیسیون اصل نود مجلس در صحبت‌هایی عنوان داشت: انتظار داریم دستگاه قضایی ورود کرده و مستندات را بررسی کند. در به کارگیری افراد باید احراز صلاحیت را توجه کنیم. بحث عدم صلاحیت تا زمانی که حکم قضایی صادر نشود، ثابت نمی‌شود اما معنایش این نیست که صلاحیت دارد. برای موضوع انتخاب یک نفر باید تعیین صلاحیت کنیم. کسانی که در مظان عدم صلاحیت هستند و شائبه دارند از لحاظ بنده به عنوان رئیس‌کمیسیون اصل نود حق شرکت در انتخابات فدراسیون فوتبال را ندارند.

نام:
ایمیل:
* نظر: