kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۶۴۴۸
تاریخ انتشار : ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۸

اخبار ورزش جهان

 
 
تله سانتانا بهترین مربی 
تاریخ تیم ملی فوتبال برزیل 
تله سانتانا به عنوان بهترین مربی تاریخ تیم ملی فوتبال برزیل انتخاب شد.
به گزارش تلگراف،‌ کارشناسان و هواداران فوتبال در برزیل بهترین مربی تاریخ این کشور را انتخاب کردند. بر این اساس تله سانتانا که سرمربی تیم ملی این کشور در جام جهانی ۱۹۸۲ و ۱۹۸۶ بود به عنوان بهترین سرمربی تاریخ برزیل انتخاب شد.این در حالی است که سانتانا نتوانست در جام جهانی برزیل را به قهرمانی در جام جهانی برساند. در جام جهانی ۱۹۸۲ سلسائو پس از مرحله گروهی حذف شد و در جام جهانی ۱۹۸۶ در یک چهارم نهایی شکست خورد. با این حال، آن تیم با ارائه بازی‌های بسیار درخشان در یادها ماند.سانتانا با جملات معروفش در یادها مانده است. یکی از جملات معروف این مربی برزیلی این بود: «ترجیح می‌دهم با بازی خوب ببازم تا اینکه با بازی بد برنده شوم» و «در جام جهانی نشان دادن بهترین بازی مهم‌تر از یک نتیجه خوب است.»
این نظرسنجی توسط رسانه گلوبو انجام شده است. بیش از صد کارشناس فنی و بیش از صد مربی سابق و فعلی در آن شرکت داشتند. هر یک از آنها سه نفر برتر را نام بردند، در هنگام محاسبه بر اساس امتیازی که مربیان کسب کردند بهترین مربی انتخاب شد.سانتانا با ۱۵۸ امتیاز قهرمان شد. در جایگاه دوم ماریو زاگالو قرار دارد که تنها فردی در تاریخ است که چهار بار قهرمان جام جهانی شده است (دو بار به عنوان بازیکن، یک بار به عنوان سرمربی و یک بار به عنوان کمک مربی). او ۱۴۶ امتیاز کسب کرد.همچنین لوئیس فیلیپه اسکولاری (۵۳ امتیاز) در رده سوم قرار گرفت که برزیل را در جام جهانی ۲۰۰۲ قهرمان کرد. او در جام جهانی ۲۰۱۴ نیز روی نیمکت برزیل بود که این تیم چهارم شد.
جراحی موفقیت‌آمیز 
مهاجم سرطانی دورتموند
خرید جدید زردپوشان وستفالن پس از جراحی موفقیت‌آمیزی که پشت سر گذاشت، به مدت چند ماه دور از میادین فوتبال خواهد بود.
سباستین آلر 28 ساله که در اوایل ماه جاری با امضای قراردادی چهارساله به ارزش 27 میلیون پوند از آژاکس به زردپوشان وستفالن پیوست، هفته گذشته بود که از سوی این باشگاه آلمانی اعلام شد که دچار سرطان بیضه شده است. او که بلافاصله فرآیند درمان خود را آغاز کرد و مرحله اول درمانش را هم با موفقیت پشت‌سر گذاشت، دیروز مورد عمل جراحی قرار گرفت.
سباستین کهل مدیر ورزشی تیم فوتبال بوروسیا دورتموند در این خصوص گفت: می‌توانم بگویم که عمل جراحی آلر با موفقیت انجام شد و حال او پایدار و وضعیتش بسیار مثبت است. او در مسیر درستی قرار دارد. سباستین از هم‌تیمی‌‌هایش خواسته تا روی کارشان تمرکز کنند و تمام توان‌شان را به کار بگیرند تا وقتی او به میادین مسابقه بازمی‌گردد، تیم در کورس قهرمانی باشد. مطمئن باشید که بازیکنان ما هم این کار را خواهند کرد. 
وی همچنین با اعلام اینکه این مهاجم ساحل عاجی برای چند ماه به دور از میادین خواهد بود، درخصوص احتمال جذب مهاجم جدید خاطرنشان کرد: جذب جایگزین احتمالی بر اساس تشخیص دقیق و مدت زمان دوری آلر از میادین، تصمیم‌گیری خواهد شد. ما فقط کاری را انجام خواهیم داد که منطقی باشد.