kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۴۱۸۰
تاریخ انتشار : ۰۱ تير ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۶
با تقدیر از زحمات رئیس ‌قوه قضائيه و اقدامات دستگاه قضا
دبیر شورای نگهبان، عدالت را یکی از آرمان‌های مهم انقلاب اسلامی دانست که قوه قضائیه در تحقق آن نقش تعیین‌کننده‌ای دارد.
 
 
 
 
آیت‌الله احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان در جلسه این شورا با اشاره به آغاز هفته قوه قضائیه به تبیین برخی ابعاد شخصیتی شهید بهشتی پرداخت و گفت: برای گرامیداشت مقام والای قضا و تکریم از مقام شهید مظلوم، آیت‌‏الله دکتر سیدمحمد حسینی بهشتی(ره)، اولین مسئول دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران، از روز اول تیرماه تا روز هفتم تیرماه که سالروز شهادت آن بزرگوار است هفته قوه قضائیه نامیده شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، وی با بیان اینکه شهید بهشتی انسانی متین، مقید، صبور و با اخلاق بود، اظهار داشت: از اول آشنایی با ایشان که به قبل از انقلاب برمی‌گردد، جز خوبی و اخلاص در رفتار و کردار این شهید مظلوم سراغ ندارم.
دبیر شورای نگهبان افزود: شهید بهشتی از جمله مدیران تراز انقلاب اسلامی است که مسئولان نظام جمهوری اسلامی باید با مقایسه خود با ایشان، خود را ارزیابی کنند.
آیت‌الله جنتی در بخش دیگری از سخنان خود عدالت را یکی از آرمان‌های مهم انقلاب اسلامی دانست که قوه قضائیه در تحقق آن نقش تعیین‌کننده‌ای دارد.
وی با تاکید بر اینکه اجرای عدالت سخت است، گفت که همین امر باعث می‌شود انجام وظیفه در قوه قضائیه سخت‌تر باشد.
دبیر شورای نگهبان همچنین افزود: اجرای عدالت بعضی وقت‌ها باعث می‌شود دوستان انسان به دشمن تبدیل شوند؛ چراکه اجرای عدالت دشمن‌‌زا است.
آیت‌الله جنتی قوه قضائیه را پناهگاه ستمدیدگان و اقتدار این قوه را عامل پیشگیری از ظلم دانست و خاطرنشان کرد: برخورد به موقع و قاطع با تخلف، عامل بازدارنده مجرمان و مفسدان است.
وی یادآور شد: بحمدالله روند رو به رشدی در اقدامات قوه قضائیه مشاهده می‌شود و اطلاع‌رسانی خوب از اقدامات صورت گرفته نیز عامل افزایش اعتماد مردم به دستگاه قضا شده است.
دبیر شورای نگهبان در پایان این قسمت از سخنان خود ابراز داشت: از زحمات ارزشمند حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای ریاست محترم قوه قضائیه تشکر می‌کنم و برای ایشان و همکاران‌شان آرزوی توفیق دارم.
نام:
ایمیل:
* نظر: