kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۴۱۶۰
تاریخ انتشار : ۰۱ تير ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۶
پلیس امنیت اقتصادی فراجا اعلام کرد
فرمانده قرارگاه امین پلیس امنیت اقتصادی فراجا از کشف بیش از ۱۹۱ تن کالای اساسی احتکار شده و دستگیری ۱۸۹ متهم طی 48 ساعت خبر داد.
 
 
 
 
 
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سردار غلامرضا رضائیان گفت: با عنایت به اینکه سوداگران اقتصادی برای دستیابی به سود‌های کلان اقدام به احتکار و خودداری از عرضه اقلام و کالا‌های اساسی مورد نیاز مردم می‌کنند، تشدید اجرای طرح‌های مقابله با قاچاق، احتکار و اخلال در تولید و توزیع کالا‌های اساسی و معیشت‌محور در کشور به صورت جدی ادامه دارد.
رضائیان با اشاره به بررسی‌های میدانی از روند فعالیت‌های اقتصادی و نظام عرضه و تقاضا کالا‌های اساسی و معیشت‌ محور در کشور افزود: کارآگاهان این پلیس با تشکیل هزار و ۵۱۷ گروه مشترک طی ۴۸ ساعت از دو هزار و ۷۹۴ مرکز و انبار نگهداری و توزیع اقلام و کالا‌های اساسی بازدید و بازرسی کردند.
وی بیان داشت: در این مدت کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی با اقدامات تخصصی پلیسی، محل دپو و احتکار کالا‌های اساسی و ضروری را شناسایی و در بازدید و بازرسی از آنها ۱۹۱ تن انواع کالای اساسی از قبیل برنج، گندم و آرد، روغن خوراکی، انواع لوازم خانگی و بیش از ۳۱ هزار عدد انواع دارو و... را کشف کردند.
فرمانده قرارگاه امین پلیس امنیت اقتصادی با اشاره به اینکه کارشناسان در برآورد‌های اولیه ارزش اقلام و کالا‌های مکشوفه را ۷۹۹ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند، ادامه داد: در این خصوص ۱۲۱ دستگاه خودرو توقیف و ۲۰ باب اماکن مرتبط با این امر پلمب و ۱۸۹ متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی و خودرو‌ها روانه پارکینگ شدند.
نام:
ایمیل:
* نظر: