kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۴۱۴۲
تاریخ انتشار : ۰۱ تير ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۹
رئیس‌سازمان صداوسیما در جلسه شورای معاونین این سازمان، کلیات سند تحول رسانه ملی را رونمایی و جزئیات این سند را تشریح کرد. در زمینه تحول در محتوا ۱۲ محور اصلی در این سند طراحی شده است.
 
 
 
این سند خلاصه‌ای از سند تحول رسانه ملی است که پیش‌نویس مفصل آن را رئیس ‌رسانه ملی دو ماه بعد از انتصاب، تقدیم رهبر معظم انقلاب اسلامی‌ کرد و قرار است به زودی در همایش افق تحول در جمع مدیران صداوسیما به طور رسمی رونمایی شود.
پیمان جبلی در جلسه شورای معاونان سازمان گفت: آنچه در دوره تحولی سازمان مدنظر است، عمدتا در حوزه‌های محتوایی است و همه فرآیند‌های تحولی باید در نهایت منجر به تحول در آنتن شود. سند تحول رسانه ملی در حوزه‌های محتوایی سیما و صدا، خبر، شبکه‌های استانی، فضای مجازی، و شبکه‌های برون‌مرزی طراحی شده‌ است.
رئیس ‌رسانه ملی در تشریح کلیات سند تحول گفت: ارکان تحول سازمان را هویت‌محوری و عدالت‌گستری شکل می‌دهند که در نهایت این دو عنوان باید منجر به «شتاب‌دهی به پیشرفت» شود.
وی افزود: همه محصولات رسانه‌ای را صدا و سیما تولید نمی‌کند بلکه در بسیاری از حوزه‌ها به ویژه در حوزه سرود اکثریت قریب به اتفاق محصولات بیرون از سازمان است و سازمان باید در انتشار این تولیدات و مراحل بعدی آن نقش قرارگاهی خود را ایفا کند.
رئیس ‌رسانه ملی درباره محورهای تحول در محتوا گفت: در این زمینه ۱۲ محور اصلی طراحی شده که باید برای هر کدام سرفصل‌گشایی کنیم و در سیاست‌گذاری‌‌های کلان طرح و برنامه، به آنها توجه شود. ۱۲ محور تحول در محتوا عبارتند از: عدالت‌گستری، روایت پیشرفت همه‌جانبه جامعه ایرانی، ایثار، مقاومت شهادت و توسعه سبک زندگی ایثارگرانه، سبک زندگی و خانواده با محوریت سبک زندگی انقلابی، هنر انقلاب با معرفی شایسته آثار برجسته، نقد غرب و هجو غربزدگی، تقویت هویت جهانی امتی با بازنمایی قدرت نرم ایران اسلامی در جهان، روایت جوان مومن انقلابی با نگاه پیشرفت آینده، الگوی زن انقلاب اسلامی، مقابله با جریان ارتجاع و تطهیر پهلوی، روایت هوشمندانه و صحیح تاریخ اسلام و ایران، بسط الگوی حکمرانی مردمی ‌با بازخوانی نهادهای مردمی- انقلابی.
جبلی اظهار امیدواری کرد که این سند به صورت گسترده در سطوح مختلف مدیریتی سازمان مطرح و به بحث گذاشته شود و گفت: این سند می‌تواند به پایان‌نامه‌های دانشگاه صداوسیما راه پیدا کند و از مرکز تحقیقات و مراکز پژوهشی سازمان هم انتظار داریم راهکارهای تحقق این سند را طراحی، تبیین و اجرا کنند.
 
نام:
ایمیل:
* نظر: