kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۴۱۳۹
تاریخ انتشار : ۰۱ تير ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۹
 
 
 
 
وزیر کشور گفت: تا وقتی کالابرگ‌ها آماده توزیع شوند واریز یارانه به شکل نقدی ادامه خواهد داشت.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، احمد وحیدی در حاشیه جلسه هیئت دولت به وضعیت پرداخت یارانه‌ها در آینده اشاره و تصریح کرد: تا وقتی کالابرگ‌ها آماده توزیع شوند واریز یارانه به شکل نقدی ادامه خواهد داشت.
همچنین به گزارش ایسنا، مسعود میرکاظمی؛ رئیس ‌سازمان برنامه و بودجه در جمع خبرنگاران در حاشیه جلسه هیئت دولت در پاسخ به این که چه خبر جدیدی درباره برنامه‌های این سازمان وجود دارد، گفت: یارانه‌های مردمی به طور مرتب به حساب‌ خانوارها واریز می‌شود.
او در پاسخ به سؤالی درباره اشخاصی که اعتراضی در زمینه دریافت‌ یارانه‌ها داشته‌اند، توضیح داد: باید به اعتراضات رسیدگی شود. البته وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یک سری اطلاعاتی دارد و باید این‌ها را تبیین بکنند. اگر اطلاعات اشکال دارد، اصلاح می‌کنند، یارانه‌شان برقرار و مابه‌التفاوت به حسابشان پرداخت می‌شود و اگر هم اطلاعاتی که داده شده و در وزارت‌خانه موجود است، صحت داشته باشد، یارانه به آنها تعلق نمی‌گیرد.
او در پاسخ به این که آیا سازمان برنامه و بودجه به درگاه الکترونیک خدمات هوشمند متصل شده است، گفت: همه‌ دستگاه‌ها متصل می‌شوند. یک بخش‌هایی متصل شده و ان‌شاءالله ادامه می‌دهیم. ما خودمان هم در حال تکمیل‌ کردن سامانه‌هایمان هستیم و کار سنگینی را در ارتقای سامانه‌ها شروع کرده‌ایم که خیلی می‌تواند در آینده کمک کند.
رئیس ‌سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به این سؤال که درباره حقوق بازنشستگان چه کسی باید نظر نهایی را بدهد، هیئت وزیران یا مجلس، تصریح کرد: طبق آن‌ چیزی که ما اطلاع داریم، قوانین می‌گوید، هیئت دولت باید تصویب بکند که این کار را انجام داده و هیئت تطبیق باید به ریاست محترم مجلس، نظر مشورتی بدهد. بین مجلس و دولت جلساتی برگزار می‌شود و علی‌القاعده، بر اساس مستندات تصمیم خواهند گرفت.
میرکاظمی در ادامه در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر این که برنامه هفتم در چه مرحله‌ای قرار دارد، گفت: برنامه هفتم سیاست‌های ابلاغی هنوز ابلاغ نشده ولی جلسات مشترکی بین مجلس، مجمع تشخیص مصلحت نظام و سازمان برنامه وجود دارد و جلسات ادامه دارند تا بتوانند هر چه زودتر با نهایی شدن سیاست‌ها [پیگیری‌ها و اقدامات لازم را انجام دهند.] 
او افزود: ما هم کار موازی‌اش را از سال گذشته در موسسات علمی و تحقیقاتی خودمان شروع کرده‌ایم تا زمانی که سیاست‌ها ابلاغ می‌شوند، فرصت کافی داشته باشیم تا بتوانیم کارمان را سرعت بدهیم، چون می‌دانید که برنامه باید برسد، در دولت تصویب شود، بعد در مجلس تصویب شود و وقتی می‌خواهیم بودجه ۱۴۰۲ را بنویسیم، باید مبتنی بر این برنامه باشد. علی‌القاعده، بایستی حداکثر تا شهریور در مجلس تصویب شود که این زمان خیلی خیلی کوتاه است، امیدواریم برسانند.
رئیس‌ سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به این که اگر این کار انجام نشود، چه خواهد شد، گفت: همین قانون باید یک سال دیگر تمدید شود و سال بعد در برنامه قرار بگیرد.
میرکاظمی درباره این که رویکرد این سازمان در برنامه هفتم، در حال حاضر، چیست، توضیح داد: چون سیاست‌ها ابلاغ نشده‌اند، من الان صحبتی نمی‌کنم. ان‌شاءالله سیاست‌ها که ابلاغ شوند، بیشتر توضیح می‌دهیم.
 
 
نام:
ایمیل:
* نظر: