kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۳۴۹۹
تاریخ انتشار : ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۲
حساب توئیتری وابسته به وزارت خارجه آمریکا در اقدامی مضحک برای کسب اطلاعات از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جایزه تعیین کرد.
 
 
 
یک حساب توئیتری وابسته به وزارت خارجه آمریکا در اقدامی از سر عجز و ناتوانی و البته سخیف برای کسب اطلاعات از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران جایزه تعیین کرد.
حساب توئیتری «برنامه پاداش برای عدالت» وزارت خارجه آمریکا در توئیتی اعلام کرد به افرادی که از شبکه مالی سپاه ایران اطلاعاتی داشته باشند،
۱۵ میلیون دلار جایزه پرداخت خواهد کرد.
به گزارش فارس، در این توئیت آمده است که نیروی قدس سپاه پاسداران ایران از ابزارهای مختلف مالی برای دورزدن تحریم‌های آمریکا استفاده می‌کند.
 این اقدام ناشیانه در حالی صورت گرفته است که وبگاه یک شبکه خبری معتبر آمریکایی با هشدار به «جو بایدن» رئیس‌جمهور ایالات‌متحده نوشت که گزینه‌های این کشور در قبال ایران تمام شده است. 
آنچه که به ‌وضوح از مجموع اقدامات اخیر آمریکا مشخص است دولتمردان این کشور از تحقیر شدن توسط سپاه پاسداران ایران عاصی شده‌اند. نیروهای سپاه ایران در عرصه‌های مختلف بارها آمریکا را تحقیر کرده‌اند. 
شکار پهپاد پیشرفته «گلوبال ‌هاوک» آمریکا از سوی نیروی هوافضای سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران بعد از تجاوز به حریم هوایی ایران ازجمله ضربات محکم سپاه ایران به آمریکا از آن جمله بود.
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ای روز ۳۰ خرداد سال ۱۳۹۸ اعلام کرد که یک فروند پهپاد جاسوسی گلوبال‌ هاوک بعد از تجاوز به حریم سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در منطقه «کوه مبارک» استان هرمزگان هدف آتش پدافند نیروی هوافضای سپاه قرار گرفته و سرنگون شده است.
یک وبگاه تحلیلی آمریکایی ویژه امور نظامی نیز به‌تازگی در مطلبی پیرامون قدرت موشکی سپاه نوشت، ایران دارای بزرگ‌ترین و متنوع‌ترین زرادخانه موشک‌های بالستیک در خاورمیانه است. 
وبگاه «۱۹‌ فورتی فایو» نوشت، ایران از نظر توان نظامی با ایالات‌متحده، چین و چند کشور دیگر قابل قیاس نیست با این‌ وجود، ایران تعداد زیادی موشک ساخته تا اطمینان حاصل کند که هرکسی که بخواهد به این کشور حمله یا تهاجم کند به بدترین روش‌های نامتقارن مجازات خواهد شد. 
به نوشته این وبگاه، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران یک موشک کروز هواپایه را در رژه سالانه خود به نمایش گذاشت. به گفته کارشناسان، باله‌های شبکه‌ای ذوزنقه‌ای این سلاح نشان می‌دهد که می‌توان آن را به‌نوعی هدایت کرد. سپاه همچنین پهپاد جدید انتحاری «شاهد-۱۳۶» خود را به نمایش گذاشت. درواقع، ایران دارای بزرگ‌ترین و متنوع‌ترین زرادخانه موشک‌های بالستیک در خاورمیانه است.
عملیات روانی 
از جنس بسیار زرد
گفتنی است سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان دیروز دوشنبه در نشست خبری درباره اقدام صورت‌گرفته از سوی حساب توئیتری وزارت خارجه آمریکا برای تعیین جایزه به منظور کسب اطلاعات از سپاه پاسداران گفت: اینکه سپاه غیور پاسداران اسلامی ایران کابوس یاغیان، متجاوزان، تروریست‌ها، قانون‌گریزان، برهم‌زنندگان نظم منطقه‌ای و آغازکنندگان جنگ در منطقه و متجاوزان به کشورهای منطقه باشد، باعث افتخار ایران است و سپاه سرافراز ایران به عنوان تامین‌کننده ثبات و امنیت در این منطقه قطعا مورد حقد و کینه و بدخواهی این‌گونه کشورها و کنشگران قانون‌گریز و یاغی قرار می‌گیرد.
وی گفت: البته اینها سند افتخار است. معتقدیم اینها بیش از اینکه معنای واقعی داشته باشد یک عملیات روانی است و اتفاقا عملیات روانی از جنس بسیار زرد آن برای اینکه نشان می‌دهد تا چه حدی در حوزه واقعی ناتوان هستند. تا چه حد اقدامات آنها بی‌اثر است که چنین کارزارهای ضد اطلاعاتی را در فضای رسانه‌ای انجام می‌دهند.
نام:
ایمیل:
* نظر: