kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۲۵۷۴
تاریخ انتشار : ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۰

 

معاون عملیات ارتش می‌گوید ماموریت‌هایی که بر عهده پایگاه‌ها سری ارتش قرار داده می‌شود بسیار ویژه و عمدتاً برون‌مرزی است.
به گزارش خبرگزاری مهر، امیر دریادار سید محمود موسوی معاون عملیات ارتش در برنامه صف اول درخصوص مرکز سری پهپادی ارتش، گفت: این پایگاه‌ها و پایگاه‌های مشابه این، در نقاط مختلف کشور مستقر است و مدت‌هاست که عملیاتی شده و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند.
وی ادامه داد: بازدید سرلشکر باقری از این پایگاه سری برای ارزیابی عملکرد و توانمندی‌های ارتش در این حوزه بود. ارتش جمهوری اسلامی ایران متناسب با مأموریت‌هایی که به عهده‌دارد از این پایگاه استفاده می‌کند و سرلشکر باقری در این بازدید توانمندی‌های ارتش در حوزه پهپاد را در یکی از این پایگاه‌های سری مورد ارزیابی قرار دادند. همان‌طور که در تصاویر مشخص بود همه پهپادهایی که در این پایگاه بودند همگی عملیاتی و آماده انجام مأموریت بودند و هر زمان که نیاز به آنها باشد به پرواز درآمده و عملیات خود را انجام می‌دهند.
معاون عملیات ارتش گفت: پهپادهایی که در این پایگاه سری استفاده و به کار گرفته می‌شود، پهپادی هستند که توان انجام عمومی مأموریت‌های بسیار پیشرفته را دارند تا بتوانند در مورد نیاز ضربه‌های کاری را به دشمن وارد کنند.
دریادار موسوی گفت: مأموریت‌هایی که بر عهده این پایگاه‌ها سری ارتش قرار داده می‌شود به دلیل مأموریت‌های بسیار ویژه و عمدتاً برون‌مرزی است، تجهیزاتی که در این پایگاه‌ها به صورت مخفی نگهداری می‌شوند باید از دید دشمن پنهان باشد و در صورت نیاز از آنها استفاده خواهد شد.
وی گفت: توانمندی‌های امروز نیروهای مسلح با دوران دفاع مقدس قابل قیاس نیست. ما در حوزه نیروها از توانمندی بالایی برخوردار هستیم، به عنوان مثال در حوزه جنگال و تولید پهپاد‌ها همه این دستاوردها بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به دست آمده است. ما در دفاع مقدس تجهیزاتی نداشتیم اما امروز در حوزه زیرسطحی به تجهیزات پیشرفته دست یافته‌ایم. در حوزه پهپادی نیز پرنده‌های بدون سرنشینی تولید کردیم که می‌تواند به راحتی اهداف دوردست را شناسایی و مورد هدف قرار دهد. امروز به پتانسیلی رسیدیم که می‌توانیم پرنده‌های با سرنشین و جنگنده‌های بسیار پیشرفته تولید کنیم.
معاون عملیات ارتش، توانمندی توان رزم نیروهای مسلح را غیر قابل قیاس با دوران دفاع مقدس دانست و گفت: در کلیه حوزه‌های زمینی، دریایی، هوایی و پدافند هوایی ما شاهد پیشرفت‌های چشمگیری هستیم اما ویژگی خاصی که پهپادها دارند این است که در همه نیروها متناسب با نیازی که وجود دارد مورد استفاده قرار می‌گیرد.
امیر موسوی نیروی انسانی را مهم‌ترین عامل تعیین‌کننده در نبرد دانست و گفت: در طول دفاع مقدس شاهد بودیم که رزمندگان جان بر کف ارتش، سپاه و بسیج با کمترین امکانات بیشترین کارآمدی را از خود نشان می‌دادند و با حداقل تجهیزات پیروزی را به دست می‌آوردند. امروز نیز جوانانی که در مراکز آموزشی ارتش و سپاه آموزش می‌بینند رهروان گذشتگان خود هستند و توشه گرانقدر دفاع مقدس را در اختیار دارند و با تمام توان از ارزش‌های انقلاب اسلامی دفاع می‌کنند.
وی ادامه داد: دشمنان تمام توان و تلاش خود را برای محدود کردن توان نظامی و دفاعی ما به کار گرفتند اما تلاش آنها نتیجه عکس داد و امروز توان دفاعی و نظامی ما بومی است.

نام:
ایمیل:
* نظر: