kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۱۹۱۶
تاریخ انتشار : ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۱
رئیس‌ کل دادگستری استان خوزستان از کشف یک باند فساد اقتصادی سازمان یافته ارزاق عمومی در بندر امام خمینی(ره) خبر داد.

به گزارش خبرگزاری میزان، علی دهقانی اظهار داشت: در راستای رویکرد فساد‌ستیزی و مبارزه قاطعانه دستگاه قضایی با مفاسد اقتصادی، دادگستری استان خوزستان با اعلام دادستان عمومی و انقلاب حوزه قضایی بندر امام خمینی(ره) وحسب گزارش سربازان گمنام امام زمان (عج) مبنی بر فعالیت یک باند فساد در یکی از ادارات، دستور قضایی برای انجام تحقیقات، شناسایی و دستگیری متهمان صادر شد.
دهقانی ادامه داد: تاکنون ۱۷ نفر از اعضای این باند که به صورت گسترده اقدام به استفاده از فاکتورها و مدارک نامعتبر، اقدام به خارج کردن محموله‌های مواد غذایی از جمله گندم، شکر، جو، سویا، ذرت و ... از اداره بندر این بخش می‌کردند، دستگیر و با انجام تحقیقات اولیه، تفهیم اتهام و صدور قرار تأمین کیفری، بازداشت شدند و دستور قضایی لازم برای تکمیل تحقیقات و انجام امورکارشناسی مورد نیاز صادر شد.
وی بیان داشت: ارزش تقریبی و برآورد اولیه اقلام مذکور بالغ بر صدها میلیارد تومان است که تحقیقات لازم برای شناسایی سایر عوامل و مرتبطین این پرونده ادامه دارد و میزان و ارزش دقیق اموال موضوع اتهام متهمین نیز پس از وصول نظریه کارشناسی و محاسبات مالی دقیق مشخص خواهد شد.
رئیس‌کل دادگستری استان خوزستان خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی با هرگونه فساد و به خصوص مفاسد اقتصادی مقابله می‌کند و اجازه نمی‌دهد افراد سودجو با سوءاستفاده از موقعیت شغلی و اجتماعی خود، نسبت به بیت‌المال دست‌اندازی و اموالی که متعلق به عموم جامعه است را مورد دستبرد قرار داده و به نفع خود برداشت کنند.
دهقانی گفت: رسیدگی به این پرونده با سرعت و دقت لازم در دستور کار دستگاه قضایی استان است که نتیجه نهایی متعاقباً اطلاع‌رسانی خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: