kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۱۶۱۱
تاریخ انتشار : ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۴
سه اتحادیه بزرگ دانشجویی:
 
 
 
اتحادیه‌های جامعه اسلامی دانشجویان، انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل و بسیج دانشجویی طی بیانیه‌ای با اشاره به دستگیری حمید نوری اعلام کردند: ما به‌عنوان بزرگ‌ترین مجموعه‌های دانشجویی ایران برگزاری دادگاه آقای نوری به هر شکل و صدور هرگونه حکمی را شدیداً محکوم می‌نماییم و از دولت سوئد می‌خواهیم حسن‌نیت جمهوری اسلامی ایران را با اقدام عملی متناسب پاسخ داده و عدالت را فدای اغراض سیاسی یک گروه تروریستی که چهار دهه پیش از این توسط ملت ایران اخراج شده‌اند نکند.
متن بیانیه سه تشکل بزرگ دانشجویی به شرح زیر است:
«وقایع سال ١٣۶٠ و به دنبال آن جنایت‌های گروهک‌های تروریستی از کسی پوشیده نیست، کمتر کسی کشتار ناجوانمردانه پاک‌ترین فرزندان این سرزمین توسط گروهکی تمامیت‌خواه، جنایتکار و خشونت‌طلب را نشان از دموکراسی‌خواهی منافقین می‌داند؛ سازمان منافقین در پیش و پس از انقلاب اسلامی سال ١٣۵٧ به خوبی ذات پلید و وابسته به استکبار خود را نمایان ساخته بود و با آغاز درگیری‌های خیابانی در خرداد ۶٠ و ترور رهبران و مسئولان کشور از جمله شهیدان بهشتی، رجایی، باهنر و همچنین کشتار غیرنظامیان اعم از زنان و کودکان در بازار و خیابان، جایی برای تردید در تعمد آنان در جنایت و ترور باقی نگذاشتند. خیانت‌های منافقین به دهه ۶٠ محدود نمی‌ماند و ردپای این گروهک را می‌توان در ترور دیگر مسئولان جمهوری اسلامی ایران، نظیر شهید صیاد شیرازی، شهید لاجوردی و همچنین مشارکت در طراحی و اعمال تحریم‌های اقتصادی، دارویی و... علیه مردم و همچنین همراهی با بدخواهان و دشمنان قسم خورده 
این سرزمین نیز مشاهده کرد.  از خرداد ٩۶ که غربگرایان، خادمان نظام جمهوری اسلامی ایران را ناجوانمردانه هدف اتهامات بی‌اساس و واهی خود قرار‌دادند تا به امروز، ماشین تهمت و دروغ کشور‌های غربی با پوشش دستگاه‌های تبلیغاتی و رسانه‌ای دشمن و سکوت مجامع بین‌المللی، اقدام به تهاجم گسترده‌ میدانی و رسانه‌ای علیه چند تن از مسئولین اجراء عدالت در ایران نموده‌اند. 
جدیدترین موضوع در این عرصه، توطئه برای دعوت و دستگیری آقای حمید نوری، کارمند سابق قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران و برگزاری دادگاه ناعادلانه و نمایشی ایشان به اتهام مشارکت در اجرای احکام قضائی دهه ۶٠ شمسی است.
مقصود از اجرای احکام قضائی اعدام‌های دهه ۶٠، قصاص قاتلان و تروریست‌هایی است که دستشان به خون بیش از ١٧٠٠٠ نفر از مردان و زنان و کودکان این سرزمین آلوده بود، منافقینی که به ترور‌های کور و ددمنشانه بسنده نکردند و در حساس‌ترین مقطع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران به صفوف دشمن ملت ایران، ارتش بعثی صدام پیوستند و به عنوان ستون پنجم دشمن خیانت‌های جبران ناپذیری را علیه کشورمان روا داشتند.
دولت سوئد در این زمینه علی‌رغم حسن‌نیت جمهوری اسلامی ایران، رفتاری غیرحرفه‌ای و دون شأن دیپلماتیک از خود نشان داده و با برگزاری غیرعادلانه دادگاه آقای حمید نوری، رسماً به دستگاه مجری نقشه‌های شوم گروهک تروریستی منافقین تبدیل شده است. ما به‌عنوان بزرگ‌ترین مجموعه‌های دانشجویی ایران برگزاری دادگاه آقای نوری به هر شکل و صدور هرگونه حکمی را شدیداً محکوم می‌نماییم و از دولت سوئد می‌خواهیم حسن‌نیت جمهوری اسلامی ایران را با اقدام عملی متناسب پاسخ داده و عدالت را فدای اغراض سیاسی یک گروه تروریستی که چهار دهه پیش از این توسط ملت ایران اخراج شده‌اند، نکند.
همچنین دولت سوئد که از مدعیان دفاع از حقوق بشر است باید در مقام مسئول به دلیل حمایت از گروهی خشونت‌طلب که جان هزاران انسان بی‌گناه را گرفته‌اند، در برابر تاریخ پاسخگو شوند؛ که این مهم با مطالبه جدی جامعه نخبگانی و دانشگاهی سوئد و پیگیری مجامع بین‌المللی که مدعی دفاع از حقوق بشر هستند، می‌تواند با سرعت بیشتری منجر به نتیجه مطلوب گردد. همچنین ضمن قدردانی از دولت جمهوری اسلامی ایران و وزارت امور خارجه بابت پیگیری‌ها و تلاش‌های صورت گرفته تا به امروز، پیگیری‌های اثربخش‌تری را از ایشان خواستاریم.
لازم است وزارت امور خارجه و سایر دستگاه‌های مربوطه، ضمن دنبال نمودن این پرونده تا حصول نتیجه مطلوب، ریشه‌کنی شجره خبیثه منافقین در کشور‌های خارجی را به طور جدی مورد پیگیری قرار دهد.»
نام:
ایمیل:
* نظر: