kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۰۷۹۱
تاریخ انتشار : ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۹

 

اعمال افزایش حقوق سربازان از اردیبهشت
بخشش غیبت پشت دفترچه‌ای سربازان متأهل
مهر- رئیس‌سازمان وظیفه عمومی فرماندهی کل انتظامی گفت: در سال جاری حقوق سربازان وظیفه افزایش چشمگیری داشته که در صورت تامین اعتبار از اردیبهشت ماه در فیش‌های حقوقی منظور شده و معوقه فروردین ماه نیز در ماه‌های آتی به حساب آنان واریز خواهد شد. سردار تقی مهری افزود: در ضیافت افطاری که با حضور جمعی از سربازان وظیفه در ستاد فرماندهی انتظامی کل کشور برگزار شد، با اعلام سردار اشتری غیبت پشت دفترچه‌ای سربازان متأهل که فرمانده مستقیم رضایت کامل از آنان داشته باشد به طور کامل بخشیده شد. وی با اشاره به اینکه نصف غیبت پشت دفترچه‌ای سربازان مجرد هم بخشیده شد، ادامه داد: آن دسته از سربازانی که غیبت سنواتی ندارند در صورت رضایت فرمانده مستقیم، می‌توانند از یک ماه مرخصی تشویقی در طول خدمت استفاده کنند.
شهرداری تهران در 7 ماه گذشته از دوره جدید عملکرد خوبی داشته است
پرویز سروری نائب رئیس‌شورای شهر تهران گفت: بنا بر بررسی‌ها و نظارت‌هایی که صورت گرفته است و از زمانی که شهرداری در این دوره کار را به دست گرفته است تا امروز عملکرد خوبی را بنا بر مطالبات شورای شهر تهران داشته و شهرداری در مسیر خوبی حرکت کرده است. بنا بر اخذ نظام مسائل و اولویت‌بندی‌هایی که شورای شهر تهران انجام داده است؛ شهرداری در رفع مسائل اقدامات موثری را انجام داده است.
در پرداخت فطریه و کفاره
مراقب کلاهبرداران اینترنتی باشید
خبرگزاری صدا و سیما- معاون اجتماعی پلیس فتا با بیان اینکه این روز‌ها همزمان با نزدیک شدن به ایام عید سعید فطر، عده‌ای در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی به دنبال سوءاستفاده از این فضا بوده و اهداف کلاهبردارانه‌ خود را انجام می‌دهند. گفت: شهروندان نسبت به سوءاستفاده‌های احتمالی در پوشش جمع‌آوری فطریه هوشیار باشند. سرهنگ پاشایی با بیان اینکه مردم هنگام پرداخت فطریه و کفاره به افراد ناشناس اعتماد نکنند و فطریه و کفاره خود را به نهاد‌های معتبر پرداخت نمایند، از هموطنان خواست به موارد زیر هنگام پرداخت فطریه دقت کنند: ۱- کلیک نکردن بر روی لینک‌هایی که از منابع ناشناس به عنوان خیریه ارسال می‌گردد. ۲-نذورات خود را فقط به حساب نهاد‌ها و موسسات دولتی و قابل اطمینان واریز‌نمایید. ۳-از پرداخت نذورات در سایت‌های نامعتبر و حساب‌های شخصی افراد خودداری کنید.
درآمد میلیاردی ثبت احوال از صدور سند ازدواج و طلاق صحت ندارد
ایرنا- سازمان ثبت احوال کشور اعلام کرد: اخیرا در فضای مجازی اخباری مانند «درآمد میلیاردی سازمان ثبت احوال کشور از محل صدور سند ازدواج یا طلاق» به چشم می‌خورد که به هیچ عنوان صحت ندارد. فرآیند صدور اسناد رسمی ازدواج و طلاق در دفاتر مربوطه هیچ ربطی به سازمان ثبت احوال نداشته و تحت نظارت سازمان اسناد و املاک کشور قرار دارد.
غرق شدگی ۱۱۶۶ نفر در کشور
ایسنا- سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد در سال گذشته ۱۱۶۶ نفر بر اثر غرق شدگی در کشور جان خود را از دست دادند؛ این رقم در مقایسه با سال قبل از آنکه تعداد تلفات ۱۱۸۸ نفر بود، ۱.۹ درصد کمتر شده است.
مطابق سال‌های پیش در سال ۱۴۰۰ نیز بیشترین آمار تلفات غرق شدگی با ۳۱۶ نفر در رودخانه‌ها ثبت شده است. پس از رودخانه‌ها، بیشترین آمار متوفیات غرق شدگی مربوط به دریا با ۲۰۱ فوتی است و پس از آن استخر کشاورزی، استخر شنا، دریاچه مصنوعی و سد، کانال، حوض و حوضچه، چاه و دریاچه طبیعی به ترتیب بیشترین تلفات غرق شدگی را در سال گذشته داشته‌اند.
خطر معاینه فنی با قطعات اجاره ای
سایت شهر- مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران با اشاره به نصب وسایل و قطعات اجاره‌ای و یا حتی غیراستاندارد روی خودروها به منظور دریافت معاینه فنی، گفت: این افراد علاوه‌بر ضرر مالی، سلامت خود و دیگر شهروندان را به مخاطره می‌اندازند. وی با بیان اینکه برخی به دلیل ناآگاهی به سودجویان بابت تعویض قطعه پول پرداخت می‌کنند، افزود: این در حالی است که شاید خودروی آنها هیچ مشکلی نداشته باشد و در آزمون معاینه فنی نیز تأیید شود؛ بارها شاهد چنین اتفاقاتی بوده‌ایم.

نام:
ایمیل:
* نظر: