kayhan.ir

کد خبر: ۲۳۹۳۶۰
تاریخ انتشار : ۲۰ فروردين ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۰
رئیس‌کل دادگستری هرمزگان از توقیف یک فروند کشتی خارجی حامل ۲۲۰ هزار لیتر سوخت قاچاق توسط نیروی دریایی سپاه در خلیج‌فارس خبر داد.

 

مجتبی قهرمانی رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان صبح دیروز اظهار داشت: با هماهنگی مقام قضایی، نیروهای ناوتیپ ذوالفقار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پس از شناسایی یک فروند کشتی خارجی حامل سوخت قاچاق در آب‌های خلیج‌فارس، نسبت به توقیف آن اقدام کردند.
وی تصریح کرد: در بازرسی از این شناور بیش از 220 هزار لیتر سوخت قاچاق کشف و ضبط شده است و 11 خدمه خارجی آن نیز پس از دستگیری، جهت تکمیل روند تحقیقات و سیر مراحل قانونی در بازداشت به سر می‌برند.
قهرمانی در ادامه افزود: یک فروند لنج ایرانی حامل 20 هزار لیتر گازوئیل قاچاق نیز که قصد سوخت رسانی به این کشتی خارجی را داشته است، توسط تفنگداران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آب‌های سرزمینی کشورمان توقیف شده است که در نتیجه این عملیات نیز 3خدمه این شناور بازداشت شده‌اند.
رئیس‌کل دادگستری هرمزکان خاطرنشان کرد: مبارزه با قاچاق به ویژه قاچاق سوخت از اولویت‌های مهم و مورد پیگیری مستمر دادگستری هرمزگان در جهت حمایت از رشد و شکوفایی اقتصاد کشور است و این مهم با تشکیل قرارگاه عملیاتی مقابله با قاچاق سوخت و از طریق کارآمد‌سازی نظارت‌ها و تشدید برخورد با متخلفین پیگیری می‌شود.
قهرمانی تأکید کرد: اقدامات مجرمانه قاچاقچیان سوخت که در هماهنگی با بیگانگان به تاراج سرمایه‌های ملی مبادرت می‌کنند از زیر چتر اطلاعاتی دستگاه قضایی و ضابطین مخفی نخواهد ماند و مجازات مرتکبان چنین جرائمی قاطع و بدون اغماض خواهد بود.

نام:
ایمیل:
* نظر: