kayhan.ir

کد خبر: ۲۳۹۳۵۸
تاریخ انتشار : ۲۰ فروردين ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۰
واکنش سخنگوی وزارت خارجه به تحولات اخیر در فلسطین اشغالی:
سخنگوی وزارت امور خارجه مبارزه با اشغالگران را حق مشروع، بدیهی و طبیعی مردم بی‌دفاع فلسطین خواند و بر حمایت ایران از آرمان فلسطین و مبارزات رهایی بخش مردم آن تأکید کرد.

 

سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با اشاره به تحولات اخیر در فلسطین اشغالی، اظهار داشت: نژادپرستی، سرکوب، کشتار، زندانی کردن، محرومیت‌های دامنه دار و تحقیر روزانه ملت مظلوم فلسطین و همچنین تروریسم عریان رژیم آپارتاید صهیونیستی ریشه اصلی همه ناآرامی‌ها در سرزمین‌های اشغالی است. 
سخنگوی وزارت امور خارجه، مبارزه با اشغالگران را حق مشروع، بدیهی و طبیعی مردم بی‌دفاع فلسطین و پاسخی در قبال تعرض‌های مکرر صهیونیست‌ها به اماکن مقدسه بیت المقدس و جنایات و تجاوزات مستمر رژیم غاصب اسرائیل علیه مردمی که تحت مضایق و محرومیت ‌های شدید در قدس شریف وسایر اراضی فلسطین قرار دارند، خواند و بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از آرمان فلسطین و مبارزات رهایی بخش مردم آن تأکید کرد.
خطیب‌زاده از همه ملت‌ها، دولت‌ها و مجامع بین‌المللی خواست تا در جهت تامین امنیت مردم فلسطین  بر اساس اصل دفاع مشروع از خود در مقابل اشغال و تروریسم رژیم آپارتاید صهیونیستی، عمل کرده  و مانع تجاوزات و جنایات وحشیانه صهیونیست‌ها در فلسطین شوند.
سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان تنها راه‌حل بحران فلسطین را برگزاری همه پرسی با مشارکت همه ساکنان اصلی فلسطین عنوان کرد و افزود: با توجه به خوی سرکش، قانون‌گریز و عهد‌شکن رژیم جعلی صهیونیستی، مقاومت تنها انتخاب ملت تحت اشغال فلسطین برای وادار کردن این رژیم اشغالگر به پذیرش راه‌حلی دموکراتیک برای آزادی قدس شریف و تعیین سرنوشت فلسطین است.

نام:
ایمیل:
* نظر: