kayhan.ir

کد خبر: ۲۳۸۹۳۷
تاریخ انتشار : ۱۴ فروردين ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۹
سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران حمله تروریستی هرات را به شدت محکوم کرد و نسبت به توطئه‌های تفرقه‌افکنان دشمنان امت اسلام هشدار داد.

سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه حمله تروریستی عناصر تکفیری به تجمع مردم مظلوم هرات در یک منطقه تفریحی در شهرک جبرئیل این شهر که موجب کشته و زخمی شدن جمع کثیری از شهروندان افغانستان شد را به شدت محکوم کرد و ضمن تسلیت به خانواده قربانیان این اقدام تروریستی و مردم عزیز افغانستان، برای خانواده‌های قربانیان صبر و اجر و برای مجروحان و آسیب‌دیدگان شفای عاجل مسئلت کرد و بار دیگر نسبت به توطئه‌های تفرقه‌افکنانه دشمنان امت اسلام هشدار داد.
به گزارش فارس، وی با توجه به این حادثه دلخراش و دیگر حوادث تاسف‌بار پیشین در این منطقه، ضرورت پذیرش مسئولیت امنیت شهروندان از سوی هیئت حاکمه افغانستان و افزایش مراقبت‌ها و تشدید اقدامات مرتبط با حفاظت از مردم، به‌ویژه گروه‌های آسیب‌پذیر قومی و مذهبی را مورد تأکید قرار داد.
خطیب‌زاده تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران اطمینان دارد خواهران و برادران مسلمان در افغانستان با همدلی، همفکری و تشریک مساعی، توطئه‌های تفرقه‌افکنانه دشمنان خود را ناکام خواهند گذاشت.
حوالی ساعت ۶ بعدازظهر روز جمعه در مسیر بین محله حاج عباس و شهرک جبرئیل هرات انفجاری رخ داد که باعث کشته و زخمی شدن شمار زیادی از شهروندان این شهر شد. بر اثر این انفجار ۲۵ نفر زخمی و ۴ تن نیز کشته شدند.

نام:
ایمیل:
* نظر: