kayhan.ir

کد خبر: ۲۳۸۷۴۱
تاریخ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۰
 
 
 
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در دوران جنگ 33 روزه گفته «ایرانی‌ها بسیار توانمند هستند...ایران کشورجهان سومی نیست. وقتی می‌گوید می‌خواهیم اسرائیل را محو کنیم، ما بسیار نگران می‌شویم. باید خیلی مراقب باشیم.»
رژیم صهیونیستی طی کمتر از سه روز 2 ضربه بزرگ دریافت کرد. در شکست نخست پایگاه جاسوسی این رژیم در اربیل عراق توسط 12 موشک نقطه زن ایرانی نابود شد. تصاویر منتشر شده از این حمله نشان دهنده خسارت‌های بزرگ به مقرهای موساد در اربیل است. از سوی دیگر رژیم صهیونیستی دوشنبه شب بزرگترین حمله سایبری تاریخ جعلی خود را هم تجربه کرد. طی این حمله سایبری که هنوز هیچ کشور یا گروهی مسئولیت آن را بر عهده نگرفته است، تمام سایت‌های دولتی این رژیم از کارافتادند و شرایط این رژیم به حالت اضطراری تغییر یافت. این دو شکست باعث هراس این رژیم شده و ایران را عامل هر دوحمله معرفی کرده‌اند.
درست در میانه این ضربات (و ضرباتی که هنوز رسانه‌ای نشده‌اند) «ایهود اولمرت»، نخست‌وزیر اسبق رژیم صهیونیستی در مصاحبه‌ای مفصل با روزنامه واشنگتن‌پست از «توانمندی‌های بالای ایران» و «هوشمندی دانشمندان ایرانی» به شدت ابراز نگرانی کرده است. او با اشاره به حمله سایبری تاریخیِ روز دوشنبه به وب‌سایت‌های رژیم صهیونیستی گفت: «ایرانی‌ها بسیار توانمند هستند و دقیقاً به همین دلیل است که ما فکر می‌کنیم که وقتی می‌گویند می‌خواهند قدرت هسته‌ای داشته باشند و می‌خواهند اسرائیل را محو کنند ما باید خیلی مراقب باشیم.»
اولمرت که بین سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹ دوازدهمین نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بوده در ادامه تصریح کرد: «آنها توانمند هستند. ریاضی‌دان‌های خوبی دارند. آنها کشور جهان سومی نیستند.»
اسرائیل از همان ابتدا حامی برجام بود
وی در بخش دیگری از این مصاحبه تصریح کرده که اکثر مقام‌های امنیتی رژیم صهیونیستی در زمان حصول برجام در سال ۲۰۱۵ حامی این توافق بوده‌اند: «من در زمان اوباما یکی از طرفداران توافق هسته‌ای آمریکا با ایران بودم چرا که تصور می‌کردم این توافق می‌تواند مانع دستیابی ایران به انرژی هسته‌ای شود. اما اشتباه بزرگ را دونالد ترامپ مرتکب شد که از این توافق خارج شد. حالا هم احساس می‌کنم جو بایدن باید به‌اندازه کافی به امنیت اسرائیل اهمیت دهد. او هم قطعاً نمی‌خواهد که ایران به یک قدرت هسته‌ای در منطقه تبدیل شود.»
«اولمرت» در ادامه، اظهاراتی را بر زبان راند که احتمالا برای آرام کردن افکار عمومی در سرزمین‌های اشغالی بوده چرا که در همین مصاحبه نشان داد به خوبی از عواقب اینگونه اظهارات آگاه است: «اسرائیل قرار است پاسخ ایران را در قالب عملیات‌های مخفی و بدون بر عهده گرفتن مسئولیت آن انجام دهد. من فکر می‌کنم دیگر نیازی نباشد در این مورد توضیحات بیشتری ارائه دهم...بهتر است به جای اینکه درگیر تهدیدهای لفظی و تحریکات کلامی بی‌پایان با ایرانی‌ها شویم ساز و کارها را طوری مدیریت کنیم که به توافق هسته‌ای به آن نحوی که مورد تایید ماست برسیم. در ضمن نباید فراموش کنیم که ما می‌توانیم در عملیات مخفی با روش‌های دقیق و استراتژیک علیه ایران هم حضور فعال داشته باشیم.»
 گفتنی است رژیم صهیونیستی تنها دارنده سلاح‌های هسته‌ای در منطقه غرب آسیاست و با حمایت‌های آمریکا برنامه تسلیحات هسته‌ای خود را از نظارت‌های بین‌المللی دور نگاه داشته است.
نام:
ایمیل:
* نظر: