kayhan.ir

کد خبر: ۲۳۸۵۳۵
تاریخ انتشار : ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۷
 
 
قهرمان اسکواش جهان: چرا درباره اوکراین صحبت می‌شود ولی فلسطین نه
قهرمان دو دوره اسکواش جهان اعلام کرد وقت آن رسیده تا غرب آن‌طور که از اوکراین حمایت می‌کند، به حمایت از فلسطین نیز بپردازد.
به گزارش ایسنا dohanews، علی فرج، قهرمان جهان و مرد شماره یک اسکواش جهان به اتفاق‌های اخیر بین فوتبال و سیاست پرداخت و گفت که باید در ورزش درباره فلسطین صحبت کنیم، زیرا می‌توان درباره اوکراین صحبت کرد. پیش از این ورود سیاست به ورزش ممنوع بود، ولی از زمان جنگ بین روسیه و اوکراین شاهد اتفاقات دیگری بودیم جایی که فیفا و یوفا و فدراسیون‌های ورزشی روسیه را محروم کردند.
ستاره مصری پس از کسب عنوان قهرمانی در باشگاه ویمبلدون لندن، خطاب به جمعیت گفت که مردم باید در مقابل همه کشتارها و ظلم‌ها در جهان باشند و زمان این است درباره فلسطین هم این روشنگری‌ها رخ دهد. جایی که برای ۷۴ سال گذشته درگیر ظلم و ستم بوده است.
بسیاری در رسانه‌های اجتماعی از علی فرج و اقدام جسورانه او ستایش کرده‌اند و اینکه چگونه جامعه بین‌الملل اکنون با توجه به اتفاقاتی که درباره اوکراین رخ داده است، هیچ بهانه‌ای برای اجتناب از بحث در مورد فلسطین ندارد.  برخی دیگر نیز با تشویق این بازیکن سرشناس اسکواش، از شجاعت او در ایستادگی و تاکید بر اهمیت مطرح کردن موضوع فلسطین تمجید کردند.
لیست بلند بالای پاریسی برای هدایت سن ژرمن
نشریه فرانسوی از علاقه پاریسی‌ها به دیگو سیمئونه برای هدایت سن‌ژرمن خبر داد.
پس از شکست و حذف تحقیرآمیز پاری سن ژرمن از لیگ قهرمانان اروپا، اخبار درخصوص آینده این تیم بسیار داغ‌تر شد و برخی نشریات از حضور احتمالی زیدان به این تیم خبر دادند.چیزی که بی‌شک به وقوع می‌پیوندد، اخراج مائوریسیو پوچتینو از هدایت باشگاه پاری سن ژرمن خواهد بود. این سرمربی که گزینه احتمالی هدایت منچستریونایتد است، رابطه‌اش با سران قطری این باشگاه تیره و تار شده و به احتمال فراوان آخر فصل از جمع تیم خداحافظی کرد. اکیپ در این خصوص نوشت که سران باشگاه سن ژرمن امیدوارند با جدایی «دیگو سیمئونه» از اتلتیکومادرید پس از 11 سال، او را به فرانسه برده تا پروژه جدیدی در این تیم آغاز کند.البته سیمئونه تنها گزینه پاریس نیست و این باشگاه لیست بلند بالایی از سرمربیان احتمالی ایجاد کرده است. نشریه فرانسوی مدعی شد که پس ال‌چولو گزینه‌هایی مثل آلگری (یوونتوس)، کونته (تاتنهام)، تن‌هاگ (آژاکس)، کریستفر گالتیه (نیس)، میکل آرتتا (آرسنال)، سیمئونه اینزاگی (اینترمیلان)، فاوره و دیگو موتا (اسپتزیا) نیز وجود دارند. باید دید چه اتفاقاتی تا پایان فصل برای پاریس رخ خواهد داد. این تیم پس از شکست مقابل رئال مادرید دچار بحران بزرگی شده و شاید تغییرات بزرگی را پیش روی خود ببیند. بسیاری معتقدند که ستاره‌هایی چون نیمار و مسی و افرادی در مدیریت مثل لئوناردو و حتی ناصر الخلیفی از این تیم جدا خواهند شد.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: