kayhan.ir

کد خبر: ۲۳۸۰۴۶
تاریخ انتشار : ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۹
آرامش در بازار شب عید مرغ و ماهی
رئیس ‌اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران با بیان اینکه خوشبختانه در آخرین روزهای سال آرامش بر بازار مرغ و ماهی حاکم است، افزود: روزانه هزار و ۵۰۰ تن مرغ در بازار تهران تامین و توزیع می‌شود.

 


به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی یوسف‌خانی، درخصوص وضعیت بازار مرغ و ماهی در روزهای پایانی سال گفت: خوشبختانه تامین و توزیع محصول در بازار خوب است و تقاضا نیز نسبتا خوب است اما چندان هم بالا نیست. با این وجود انتظار می‌رود طی روزهای آینده یعنی 20 اسفند به بعد تقاضا بیش‌تر شود. وی افزود: در حال حاضر کل مصرف تهران روزانه هزار و 500 تن است و لذا به همین میزان نیز تامین و توزیع می‌شود و خوشبختانه بازار در حوزه مرغ و ماهی در آرامش کامل است.
وی با بیان اینکه میزان مصرف نسبت به مدت مشابه در سال گذشته تفاوت چندانی نکرده است می‌افزاید: سال گذشته به دلیل اینکه کرونا تا حدودی بیش‌تر بر بازار تاثیر گذاشته بود و حداقل میزان مصرف روزانه در چنین ایامی حدود هزار و 300 تن بود. این در حالی است که حداکثر مصرف شهر تهران در سال گذشته هزار و 800 تن بود.
یوسف‌خانی با بیان اینکه قیمت مصوب مرغ گرم 31 هزار تومان است، می‌افزاید: قیمت هر کیلوگرم مرغ منجمد هم 20 هزار تومان است و اگر بیشتر از این رقم‌های اعلامی در بازار عرضه شود تخلف و گران فروشی محسوب می‌شود. وی تصریح کرد: در حال حاضر بیشترین تقاضا در بازار برای مرغ است و با توجه به اینکه هم تولید به‌قدر کافی است و هم عرضه به‌درستی انجام می‌شود؛ لذا پیش‌بینی می‌شود طی روزهای اخیر نیز مشکلی نداشته باشیم و امسال را با نرخ‌های مصوب به پایان برسانیم.
یوسف‌خانی درخصوص تامین بازار در ایام عید نوروز نیز عنوان کرد: به هر حال روزهای ابتدایی سال کشتارگاه‌ها تعطیل هستند و کشتار ندارند با این وجود به دلیل اینکه معمولا مصرف در آن ایام هم چندان بالا نیست و اوج مصرف در دهه سوم اسفند رقم می‌خورد و لذا مشکلی ایجاد نمی‌شود. به عبارت دیگر از تاریخ 20 اسفند تا 29 اسفند افزایش 200 الی 300 درصدی مصرف را داریم که طبیعتا در راستای ذخیره‌‌سازی مصرف کنندگان برای ایام عید صورت می‌گیرد. بنابراین نگرانی برای تامین بازار و نوسان قیمت‌ها در ایام تعطیلی چند روزه کشتارگاه‌ها نیز نداریم.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: